زمان مطالعه : ۳ دقیقه

یکی از مهمترین اکسسوری ها در زمان عروسی کفش است و بدون شک انتخاب آن با توجه به سلیقه و نیاز فردی عروس صورت می گیرد. برای برخی افراد راحتی و برای برخی دیگر به روز بودن کفش عروسی مهم است، اما در این بین برای انتخاب این اکسسوری مهم نکات کلی وجود دارد که بهتر است همه عروس ها به آن توجه کنند تا بتوانند از مهمترین شب زندگی خود نهایت لذت را ببرند. در ادامه به معرفی باید و نبایدهایی برای انتخاب کفش عروسی می پردازیم:

۱. همیشه ابتدا لباس عروسی را انتخاب کن و بعد برای خرید کفش عروسی اقدام کن، زیرا کفش ها تکمیل کننده لباس هستند و باید با رنگ و سبک لباس عروسی هماهنگ باشند. یادت باشد که هنگام انتخاب کفش عروسی باید به دامن لباس عروس توجه کنی. اگر دامن تو فرمی دارد که باید قرد آن با زمین تنظیم شود، باید به اندازه پاشنه هم توجه کنی. البته که انتخاب کفش با پاشنه بسیار بلند برای عروسی اشتباه است و تو را بسیار خسته می کند و شاید راه رفتن و فعالیت کردن تو در این شب مهم را دچار مشکل کند.

۲. به صورت حضوری کفش خود را تهیه کن، برای اینکه در خرید به صورت آنلاین ممکن اشتباهاتی در سایز بندی و حتی تفاوت مدل واقعی با عکس به وجود بیاید. تو باید این کفش مهم را پا کنی و راحتی آن را بسنجی. باید بتوانی با ان به خوبی راه بروی و برقصی و احساس کنی که روی ابرها هستی! بنابراین سایز آن باید کاملاً مناسب پای تو باشد و خرید آنلاین کفش عروسی اشتباهی بزرگ است.

۳. قبل از خرید کفش به مکان عروسی توجه کن. برای مثال در عروسی های کنار ساحل یک صندل عروسی شیک بهترین گزینه است. یادت باشد که فرم پاشنه کفش هم به مکان غروسی مرتبط است. اگر عروسی در باغ و محل هایی است که کف آن چندان سفت نیست، انتخاب پاشنه میخی چندان جالب نیست. 

۴. خرید کفش را به لحظات آخر واگذار نکن. در صورت اصلاح لباس برای پروهای آینده، کفش عروسی حتما نیاز است. هر موقع که برای پرو لباس عروس حاضر شدی، کفش هایت را با خود ببر تا بتوانی آن ها را هم امتحان کنی و شبیه ترین حالت ممکن به شب عروسی را داشته باشی. شاید لازم باشد متناسب با دامن لباس، کفش را تغییر دهی یا با پوشیدن ان ها به همراه لباس عروس، متوجه شوی که نیاز است در فرم لباس تغییری ایجاد کنی.

۵. از کفش های رنگی نترس. برای مثال اگر می خواهی بدرخشی اما در عین حال کلاسیک باشی، نقره ای و طلایی بهترین گزینه ها هستند. چرا فکر می کنی که کفش عروسی حتماً باید سفید باشد؟ شاید دوست داشته باشی از کفش های رنگی و حتی قرمز استفاده کنی که نشان دهی با بقیه متفاوت هستی! 

۶. راحتی کفش را فراموش نکن. قرار است ساعت ها این کفش ها را بپوشی و باید از کیفیت و درست بودن سایز آن مطمئن باشی. یادت باشد تو نباید حتماً در این شب کفش پاشنه دار به پا کنی! حتماً تو هم مثل من عروس و دامادهایی را دیده ای که شب عروسی کفش های تخت ساده و حتی آل استارهای بامزه به پا کرده اند و درخشیده اند و آسمان هم به زمین نیامده! همه چیز به خواست و سلیقه تو بستگی دارد و اگر سبک شخصی خودت در انتخاب لباس و کفش را بدانی، می توانی مشکل انتخاب کفش عروسی را تا حد زیادی حل کنی! این شب توست و تنها خود تو باید برای آن تصمیم بگیری. پس آن چیزی را انتخاب کن و بپوش که می دانی برای تو ساخته شده و قرار است تو را در بهترین شب زندگی ات همراهی کند و به شادی هایت کمک کند. اگر دوست داری راحت و بی دغدغه برقصی و بخندی، چه کسی جلوی تو را گرفته که کفش های راحت اما تمیز و دوست داشتنی ات را به پا نکنی؟

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

چرا لباس عروس سفید است؟!

۲ سبک پر طرفدار عروسی

بهترین عطرها برای روز عروسی