زمان مطالعه : ۳ دقیقه

شاید تصور کنی برای یک عروس لباس و نوع آرایش صورت و مو هایش مهم ترین مساله است، اما می توان گفت عطر مناسب و ماندگار نقش موثری را برای افزایش جذابیت او ایفا می کند. در واقع یکی از وجوه تمایز افراد، عطری است که انتخاب می کنند. عطر ها همیشه و در هر مکانی می توانند از خود یک شخصیت، خاطره و تصویر به جا بگذارند البته اگر این عطر با توجه به موقعیت و شرایط درست انتخاب شده باشد. یکی از همین شرایط ویژه که باید به درستی برای آن انتخاب عطر و رایحه مناسب خودمان را داشته باشیم، روز عروسی است. بله انتخاب عطر در روز عروسی که یک مراسم کاملا رسمی و مهم است بسیار اهمیت دارد و امروز می خواهیم با هم به بررسی مهم ترین نکاتی بپردازیم که می تواند ما را در انتخاب عطر روز عروسی کمک کند. عطر نیز در کنار سایر جزئیات مربوط به عروسی، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در واقع یک رایحه شگفت انگیز باعث کامل شدن عروس می شود و به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا در این مقاله مهم ترین نکات برای انتخاب عطر روز عروسی را بررسی کنیم. پس در ادامه متن همراه من باش.

۱. در نظر گرفتن فضا و مکان عروسی: در واقع می توان گفت عطر مناسب با توجه به مکان عروسی، منجر به یکدست نشان دادن و هماهنگ بودن همه چیز می شود. برای مثال عروسی هایی که در باغ یا فضای سبز برگزار می شوند، عطرهایی با رایحه گل ها، میوه ها یا چوب بهترین انتخاب برای آن مکان ها است. این همانگی می تواند با توجه به فصلی که مراسم عروسی ات در آن برگزار می شد نیز در نظر گرفته شود. مثلا عطر های گرم و شیرین برای فصل زمستان بهتر است و عطر های تازه و خنکی که احساس شادابی، شور و هیجان می دهند برای فصل تابستان.

۲. استفاده نکردن از امضای همیشگی: زمانیکه به طور مداوم از عطری خاص استفاده نمایی، آن رایحه به معنی امضای شخصی تو خواهد بود. به یاد داشته باش که ممکن است رایحه همیشگی تو ماندگاری لازم را برای ساعات طولانی نداشته باشد و حتی برای این روز نیز مناسب نباشد. اما باید در انتخاب عطر جدید دقت کنی تا در این روز تو را کلافه نکند، سرت را به درد نیاورد و آنقدر ها هم قوی نباشد. تمدید عطر بسیار بهتر است قوی بودن آن به نحوی است که باعث آزار خودت و اطرافیانت شود.

۳. انتخاب عطری با روغن بیشتر نسبت به آب: اگر عطر انتخابی تو مقدار بیشتری روغن داشته باشد، ماندگاری آن حتی در گرما نیز افزایش خواهد یافت.

۴. زمان دادن به خود در انتخاب عطر: برای خرید عطر عروسی عجله نکن. رایحه اصلی برخی عطر ها سی دقیقه الی یک ساعت بعد به مشام می رسد. و این خیلی مهم است زیرا باید بدانی رایحه ای که تا آخر شب همراه تو خواهد بود را دوست داری یا نه.

۵. نحوه زدن عطر: یکی از عوامل اصلی پخش بوی عطر زدن آن در قسمت های مناسب بدن است. گردن، مچ دست، زانوها و آرنج بهترین قسمت های بدن برای زدن عطر هستند.

۶. زمان مراسم عروسی: معمولا انتخاب عطر های عروسی می توانند در بر دارنده بوی میوه ای و گلی، بو های پر هیجان و کمی گرم باشند. خصوصا اگر مراسم عروسی تو از عصر و زمانی که آفتاب هنوز در آسمان می تابد و هوا روشن است برگزار می شود بهتر است که از عطر هایی با رایحه گلی، ملایم و شیرین استفاده کنی. بو های تلخ تر و گرم هم برای عروسی هایی که در شب برگزار می شوند بهتر است.