زمان مطالعه : ۷ دقیقه

یک منودلیاری هرگز، هرگز توجه اش را معطوف به یک قشر، جنسیت یا رده سنی خاص نمی کند. پس ما هیچ وقت سلامتی و استایل آقایان را فراموش نمی کنیم. در وبسایت منودلیار همیشه برای کسی که به غذا خوردن، سلامت، زیبایی، پوشش و آراستگی خود اهمیت می دهد، یک صندلی خالی وجود دارد چه خانم باشد چه آقا.

صندلی خالی امروز برای تو ست. پس با من همراه شو تا با هم یک سری نکات در ارتباط با استایل آقایان را بررسی کنیم. مقاله امروز مختص نکاتی ست که هنگام پوشیدن کت مردانه بسیار اهمیت دارند.

آستین کت مردانه

به خاطر داشته باش که این روزها کت های مردانه با آستین های گشاد خیلی میانه خوبی ندارند، پس کتی را انتخاب کن که آستین های نسبتا تنگ داشته باشد. البته این تنگ بودن نباید به اندازه ای باشد که حرکت دست های تورا مختل کند؛ در این صورت نه تنها جذاب نبوده بلکه یک استایل غیر حرفه ای برایت ایجاد می کند. قد آستین نیز از مهم ترین مواردی است که باید به آن دقت کنی. اگر می خواهی ظاهری شیک و طراحی شده داشته باشی توجه داشته باش که سر آستین پیراهنت باید همیشه حدود ۱ الی ۲ سانتی متر از آستین کت بیرون باشد. پس کت هایی که آستین آن ها تا روی دستت می آیند را می توانیم فاجعه ای برای از بین بردن استایل صحیح به حساب بیاوریم. اگر از پیراهن هایی استفاده می کنی که آستین آن ها دکمه سر دست می خورد، باید آستین کت به اندازه ای باشد که با کمی خم کردن آرنج (هنگام نشستن یا پزهای ایستاده) به راحتی دکمه سر دست نمایان شود.

بهترین قد آستین باید حدودا تا برجستگی استخوان مچ باشد. اگر آستین کت و پیراهن تو تقریبا با یکدیگر هم اندازه است یا کم تر از ۱ سانتی متر با هم اختلاف دارند می توانی کمی آستین کت را از محل چین آرنج تا کنی؛ یادت باشد فقط کمی. این کار در هنگام عکاسی نیز به زیبایی استایل تو کمک می کند.

وقتی لبه آستین بیرون می زند، فرم آستین، رنگ پیراهن، مدل دکمه سردست همه و همه جزو ریزه کاری های استایل محسوب می شوند و همین هارمونی بین جزییات است که به یک پوشش جان می بخشد.

در استایل های غیر رسمی و راحت تر می توانی لبه آستین پیراهنت را روی آستین کت تا بزنی، به خصوص هنگان پوشیدن کت های تابستانی با پارچه های ظریف و خنک.

بستن دکمه کت

مورد بعدی بسته یا باز بودن کت های تک دکمه و دو دکمه است. کت های تک دکمه که تکلیفشان روشن است، تا زمانی که ایستاده ای باید دکمه بسته باشد. البته باید به این موضوع دقت کنی که برش و سایز کت کاملا اندازه و قالب بدنت باشد چون در غیر این صورت دو لبه کت از ناحیه سینه و سر شانه کشیده می شود و ظاهری ناخوشایند را ایجاد می کند. همچنین در کت های تک دکمه، محل قرار گیری دکمه باید دقیقا وسط کت باشد تا به آراسته تر ایستادن آن روی بدن کمک کند.

زمان نشستن باید دکمه کت را باز کنی تا همان حالت کشیدن و پف کردن در قسمت یقه ایجاد نشود در غیر این صورت ممکن است شبیه به بازیکنان فوتبال آمریکایی شوی.

اما کت های دو دکمه چطور؟ دکمه آن ها هم باید موقع ایستادن بسته باشد؟ در جواب به تو می گویم بله اما فقط دکمه بالایی. در این مدل از کت ها باید تصور کنی که تنها یک دکمه وجود دارد و آن هم دکمه اول است که هنگام ایستادن باید بسته باشد و موقع نشتن باید آن را باز کنی.

بستن دکمه بالایی در افراد درشت اندام باعث می شود کمر از آنچه که هست لاغر تر نشان داده شود.

این همه اصرار برای بستن کت در حالت ایستاده این است که فرم اصلی و صحیح کت در حالتی که دکمه آن بسته است خودش را نشان می دهد؛ یعنی زمان طراحی و اندازه گیری، تصویر نهایی که در ذهن شان می آید یک کت با دکمه بسته است. از همین نکته در هنگام خرید کت نیز می توانی استفاده کنی یعنی موقع پرو کردن باید دقت کنی که نمای کت با دکمه بسته روی تنت چه شکلی است نه با دکمه باز.

استفاده از یک شال گردن با بافتی ظریف، در کنار کت های تک دکمه و دو دکمه، یک استایل فوق العاده برای تو ایجاد می کند؛ پس در فصل پاییز و زمستان که کم کم دارند خودشان را نشان می دهند، از ترکیب این استایل با رعایت نحوه صحیح بستن دکمه های کت غافل نشو.

اگر این نکات را دوست داشتی و برایت مفید بود در قسمت بعد (فردا ۲۶ مهر۱۳۹۷ راس ساعت ۵ بعد ظهر برمی گردم تا برای مهمانی آخر هفته سنگ تمام بگذاری) با ادامه مطلب همراه من باش.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

TOMMY HILFIGER و کلکسیون “OUTDOORS”

چرا بعد از ورزش سردرد می‌ گیریم

دولچه و گابانا