زمان مطالعه : ۳ دقیقه

مرطوب نگه داشتن پوست یک وظیفه همیشگی برای تویی به شمار می رود که می خواهی پوستی سالم، جوان و شاداب داشته باشی. جدا از کرم ها و محصولات مراقبت از پوست که برای مرطوب و جوان نگه داشتن صورتت استفاده می کنی، حفظ رطوبت پوست به صورت داخلی هم بسیار حائز اهمیت است و این مراقبت تنها به نوشیدن آب و میل کردن خوراکی هایی که پوست را مرطوب کند ختم نمی شود. لازم است برخی نباید ها هم رعایت شود چرا که برخی از خوراکی ها می توانند رطوبت طبیعی بدن را کم کنند و در نتیجه پوستت را خشک و حساس نشان داده، چین و چروک و خط های روی آن را برجسته کرده و البته زیر چشم را گود و سیاه رنگ بکند.
به همین منظور به فکر نوشتن این مقاله افتادم تا یکی از این خوراکی های مضر که از قضا بسیار هم پر طرفدار و در گوشی بگویم خوشمزه هم است را به تو معرفی کنم که مصرف آن به ویژه قبل از خواب موجب تیرگی دور چشم ها تو می شود پس با منودلیار تا پایان این مقاله همراه باش تا با این خوراکی و همچنین خوراکی های سالم و مفید جایگزین آن آشنا شوی.

رعایت راهکار های مرطوب کردن پوست هم به صورت بیرونی و به کمک محصولات و سرم های مرطوب کننده و هم به صورت داخلی با مصرف آبی کافی و خوراکی هایی که پوست را مرطوب نگه می دارند، به طور همزمان نیاز است انجام شود تا پوستت در هر سنی که هستی متناسب با همان سن، جوان و شاداب بماند.
جالب است بدانی پوست اطراف چشم ها به دلیل بافت نازک تر و حساس تر، زود تر از دیگر قسمت های پوست صورت در معرض آسیب ها قرار می گیرد که یکی از این آسیب ها همین تأمین نکردن رطوبت مورد نیاز به شمار می رود که موجب می شود پوست این ناحیه از صورت تغییر رنگ دهد، انعطاف پذیری و محکمی خود را از دست دهد و خشک و متورم شود.

البته برای رفع این تغییر رنگ و حالت در اطراف چشم ها می توانی از کرم های دور چشم استفاده کنی که تحقیقات هم نشان می دهد استفاده مداوم از آن ها می تواند نشاط و انعطاف پذیری را به پوست این ناحیه برگرداند و تغییر رنگ به وجود آمده را هم برطرف کند ولی همان طور که پیش تر هم گفتم حفظ رطوبت پوست صرفاً در نوشیدن آب و مصرف خوراکی های مفید یا استفاده از محصولات مرطوب کننده مراقبت از پوست خلاصه نمی شود بلکه در مقابل نیاز است خوراکی هم میل نکنی که رطوبت بدنت را کم می کنند.

خوراکی ها به ویژه خوراکی هایی که قبل از خواب نوش جان می کنی می توانند تأثیرات مثبت و گاهاً منفی خود را روی پوست بگذارند که معمولاً نتایج آن صبح بعد که از خواب بیدار می شوی خود را به تو نشان می دهند.
یکی از این خوراکی ها که به خصوص برای پوست صورت بسیار مضر است چیپس سیب زمینی محسوب می شود. درست است که سیب زمینی خود به شخصه برای تقویت پوست اطراف چشم بسیار مهم است ولی وجود نمک فراوان و البته چربی های اشباع شده مضر با ترانس بالا در این تنقلات متأسفانه محبوب و رایج موجب ایجاد تیرگی در اطراف چشم هایت می شود.

از دیگر خوراکی های مضر برای پوست دور چشم ها می توان به دیگر تنقلات نمکی مانند پفک، اسنک های چرب و خوردنی هایی که ایجاد حساسیت یا آلرژی می کنند، اشاره کرد.

نظر تو در مورد چیپس و تأثیری که مصرف آن قبل از خواب بر روی سیاهی دور چشم ها دارد چیست؟ چیپس جزو تنقلات مورد علاقه ات است؟ نظرات را در این مورد با من و سایر دوستان منودلیاری ات در زیر این مقاله در میان بگذار.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

از نظر متخصص تغذیه سلبریتی ها: برای داشتن پوست شفاف چه خوراکی هایی میل کنی

معجزه گرده گل در جوانسازی پوست و رژیم غذایی

برای تقویت و رشد مو ها چه بخوریم