زمان مطالعه : ۳ دقیقه

بی شک همه ما می دانیم کبد چه عضو حیاتی برای بدن محسوب می شود؛ کبد سموم را از کل بدن جمع آوری و خون را تصفیه و پاکسازی می کند ولی به مرور زمان خود آن تحت تأثیر این سموم، آلودگی ها و ترکیبات شیمیایی مضر قرار می گیرد و بهتر است پاکسازی شود تا بتواند سالم بماند.
در ادامه می خواهم سه نوشیدنی متنوع و هیجان انگیز را به تو معرفی کنم که برای پاکسازی کبد بسیار مؤثر است پس با منودلیار تا پایان این مقاله همراه باش.

نوشیدنی پاکسازی کبد شماره ۱

این نوشیدنی را به مدت سه هفته هر روز به صورت ناشتا بنوش. بهتر است آن را به تنهایی مصرف کرده و همراه آن خوراکی دیگری میل نکنی. سعی کن صبحانه را دو ساعت بعد از نوشیدن این نوشیدنی بخوری.

مواد لازم: یک عدد گریپ فروت یا پرتقال پوست گرفته و تکه شده – یک عدد لیمو ترش پوست گرفته و تکه شده – یک تا دو قاشق غذا خوری روغن زیتون – پودر فلفل قرمز به میزان دلخواه – یک تا دو حبه سیر – یک تا دو قاشق غذا خوری دانه کتان – ۱.۵ تا ۳ سانتی متر ریشه زنجبیل

طرز تهیه: تمام مواد بالا در درون مخلوط کن بریز و حدود یک دوم پیمانه آب به آن اضافه کن و مواد را به قدری با هم به هم بزن که به طور کامل یکدست شوند.

هنگام نوشیدن مرتب نوشیدنی را هم بزن تا تمام مواد آن نوشیده شود. این نوشیدنی یک نوشیدنی غلیظ است که برخی ترکیبات آن نیاز به جویدن دارد.

نوشیدنی پاکسازی کبد شماره ۲

این نوشیدنی که به نوشیدنی سبز کبد هم شناخته می شود و مشهور است می تواند جایگزین نوشیدنی شماره ۱ برای تویی شود که معده حساس داری و خاصیت اسیدی مرکبات آن هم به صورت ناشتا تو را اذیت می کند.

مواد لازم: یک دوم خیار – دو تا سه ساقه کرفس – یک عدد سیب سبز – یک دوم پیمانه جعفری

طرز تهیه: تمام مواد بالا را درون مخلوط کن بریز و به قدری آب اضافه کن که نوشیدنی غلظت و غنای خود را حفظ کند؛ آن قدر به مواد را با هم مخلوط کن تا به طور کامل همه مواد با هم یکدست شوند. این نوشیدنی هم مانند نوشیدنی شماره ۱ غلیظ یوده و برخی مواد آن نیاز به جویدن دارد.
پیشنهاد می کنم نوشیدنی را هر روز به صورت تازه برای همان روز تهیه کنی.

نوشیدنی پاکسازی کبد شماره ۳

این نوشیدنی که در واقع چای پاک کننده کبد به حساب می آید، بهتر است به صورت گرم یا ولرم مصرف شود.

مواد لازم: ۴ تا ۵ تکه ریشه زنجبیل – یک قاشق غذا خوری زغال اخته – یک قاشق غذا خوری برگ نعنا فلفلی – یک قاشق غذا خوری رازیانه (بادیان) – یک قاشق غذا خوری دانه کتان – حدود سه سانتی متر ریشه شیرین بیان (در صورت تمایل می توانی ریشه شیرین بیان را حذف کنی.)

طرز تهیه: زنجبیل ها را در حدود یک لیتر آب برای ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بجوشان پس سایر مواد بالا را به آن ها اضافه کرده، نوشیدنی را از روی حرارت بردار و روی آن بپوشان تا برای ۱۰ تا ۱۵ دقیقه دیگر دم بکشد. چای را پس از صاف کردن نوش جان کن.

تو چه راهکار هایی برای پاکسازی کبد به کار می بری؟ کدام یک از این سه نوشیدنی را دوست داری امتحان کنی؟ نظرات و تجربیاتت را با من و سایر دوستان منودلیاری ات در میان بگذار.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

یک نوشیدنی مؤثر برای بالا بردن متابولیسم و آب کردن چربی های شکم

کدام میوه ها در درمان کبد چرب مناسب است

هاروارد: آیا نوشیدنی های قند دار عمر را کوتاه می کند؟