زمان مطالعه : ۳ دقیقه

شما یک نفر به من نشان بده که نوتلا دوست نداشته باشد. بعد یک نفر دیگر نشان بده که عاشق قیافه گرانولا نباشد چه ماست گرانولا و چه انواع دیگرش. ترکیب این دو می شود یک نوتلا گرانول وحشتناک دوست داشتنی که وقتی به آن منظره لایه ای و هیجان انگیز پر از رنگ و مواد خوشمزه نگاه می کنی، می خواهی محکم بغلش کنی، این طور نیست؟

حالا چشم هایت را ببند و تصور کن که همه این بغل کردنی های دوست داشتنی با هم یک جا جمع شوند. وای که چه می شود. حتی دیگر طاقت این را ندارم که دستور تهیه را برایت بنویسم فقط زودتر می خواهم بروم یک ظرف از این ترکیبات فوق العاده درست کنم و از طعمش لذت ببرم. اما این کار را نمی کنم چون بدون تو که به من مزه نمی دهد. تو را که بدون مطلع کردن از دستورش رها نمی کنم بروم.

پس بهترین راه این است که سریع با هم دستورش را مرور کنیم و موادی که نداریم را تهیه کنیم. هرچند کنار هم نیستیم اما می توانیم هم زمان با هم نوش جان کنیم. پس بزن برویم.

موادی که برای تهیه نوتلا گرانول به آن احتیاج داریم:

گرانولا خانگی

شکلات نوتلا

موز و توت فرنگی

ماست شیرین و هم زده

خامه فرم گرفته شده

برای تهیه یک گرانول خانگی و ترد نیاز به چهار دسته از مواد داریم:

  1. غلات: که می تواند شامل جو پرک شده غیر فرآوری شده به همراه کینوا باشد.
  2. مغزها: انتخاب هرکدام از مغزهای آجیل با توجه به طعم گرانولا که بهتر است آن ها را کمی خرد کنی.
  3. میوه های خشک: می توانی بعد از پخت گرانولا از میوه های خشک یا چیپس میوه استفاده کنی؛ مانند: کرنبری خشک یا چیپس نارگیل.
  4. یک شیرین کننده: عسل رقیق یا انواع سیروپ های شیرین را می توان به عنوان شیرین کننده این ترکیب استفاده کرد.

چیپس شکلات یا انواع دانه ها مانند تخمه آفتابگردان، کتان و… می تواند به دلخواه اضافه شود.

در برخی از انواع آن از ادویه هایی نظیر هل، دارچین و میخک نیز استفاده می شود. اضافه کردن دارچین برای گرانول پای سیب فوق العاده است.

برای طبخ گرانولا همه مواد را به همراه یک شیرین کننده مخلوط کن و روی سینی فر که کاغذ روغنی کف آن انداخته ای، پهن کن. به مدت ۳۰ تا ۴۵ دقیقه در فر قرار بده و هر چند دقیقه یک بار مواد را زیر و رو کن. وقتی روی آن طلایی شد آماده است. بگذار سرد شود و سپس باقی مواد را آماده کن.

برای یک ماست گرانول با نوتلا با توجه به ذائقه ات می توانی مواد را کم و زیاد کنی.

 یک لیوان پافیلی یا بزرگ تر بردار، کف آن را با یک لایه از ترکیب ماست شیرین شده و غلیظ به همراه خامه فرم گرفته شده، بپوشان. دیواره ظرف را یکی در میان موز و توت فرنگی حلقه شده بچین و مراقب باش داخل ترکیب ماست فرو نرود. سپس گرانولای خنک شده را کمی با دست خرد کن و رویشان نوتلا بریز. این مخلوط را به لایه اول اضافه کرده و روی آن حلقه های موز بچین.

سپس در صورت گنجایش داشتن ظرف یک بار دیگر این مراحل را تکرار بکن. در آخر روی گرانوا را با نوتلا، میوه های خشک یا آجیل خرد شده تزیین کن.

این گرانولا را درست کرده و از آن لذت ببر. اما اگر یک روز حوصله درست کردن آن را نداشتی یا مواد لازم در آشپزخانه موجود نبود حتما به سایت گرانولا بار یک سر بزن و گرانول مورد علاقه ات را آن لاین سفارش بده. گرانولا بار شعبه های حضوری هم دارد و تو می توانی تجربه ای دوست داشتنی از مزه های گرانول را می توانی در کم ترین زمان داشته باشی.

نوش جان.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

مافین نوتلا

کافه ویکولو

ویترینی از نوشیدنی های خنک تابستانه