زمان مطالعه : ۵ دقیقه

ترند ها می آیند و می روند و طبق روال پس چند فصل یا سال دوباره تکرار می شوند ولی برخی ترند ها هستند که هیچ وقت از مد نمی افتند  مانند استایل کلاسیک مردانه که بعض یک دهه هنوز هم بیش تر موارد آن روی بورس باقی مانده اند.
استایلیست های زیادی معتقدند فرقی نمی کند سال ۲۰۱۹ میلادی باشد یا ۲۰۵۵ ولی چندین استایل مردانه هستند که حالا حالا قصد از مد افتادن نداشته و ارزش سرمایه گذاری را دارند.
در این مقاله می خواهم نه مورد از مهمترین آن ها را با تو در میان بگذارم پس با منودلیار تا پایان این مقاله همراه باش.

پیراهن جین

ترند پیراهن جین مردانه به زمان بازیگر معروف فرانسوی آلن دلون (Alain Delon) و دوران طلایی او در دهه ۶۰ میلادی بر می گردد. این ستاره خوش استایل سینمایی به خوبی نشان داد که پیراهن های جین چقدر می تواند در تیپ های معمول و کژوال مردانه نقش اساسی بازی کند به خصوص وقتی یک پیراهن لی آبی روشن را با کت کتانی، شلوار جین و نیم بوت چرمی ست کنی.

عینک مدل Wayfarers

عینک های Wayfarers اولین بار در سال ۱۹۵۶ میلادی با مدل Ray Ban به دنیای مد و فشن معرفی شد و همان سال عنوان پر فروش عینک سال را به خود اختصاص داد. بعد یک وقفه در دهه ۷۰ دوباره در دهه ۸۰ شاهد حضور پر رنگ این مدل عینک به ویژه با فیلم های مطرحی مانند Killers بر چشم بازیگران مشهوری مانند تام کروز بودی.
اکنون تقریباً تمام برند های مطرح عینک یک نسخه Wayfarers مخصوص به خود دارند مانند عینک تمام قهوه ای یا با فریم چرمی ولی نسخه کلاسیک آن با فریم و شیشه تمام مشکی هنوز پر طرفدار ترین است.

کت سورمه ای

هنوز زیاد از زمانی نگذشته است که  کت سورمه ای ترند مردان تاجر شده بود؛ کت سورمه ای مشهوری که به نوعی امضاء Ralph Lauren به حساب می آمد.
اکنون نیز این کت ها ترند هستند و قرار هم نیست حالا حالا ها با دنیای فشن خداحافظی کنند. کت های سورمه ای در دو نوع رسمی با برش کلاسیک و کژوال با برش راحت تر و اسپرت دیده می شوند. با این حال فرقی نمی کند رسمی باشد یا کژوال این کت ها قانون خود را در دوخت دارند: سر شانه تیز و کمر باریک.

کفش رسمی Oxford

کفش های رسمی براق، نرم و چرمی مدل Oxford از سال ها پیش جزو ثابت کمد هر مردی بوده و هست. این مدل کفش چهار فصل بوده و در رنگ ها و بافت های مختلف از سوی برند های گوناگون عرضه می شود.
مدل معمول تر کفش های Oxford به نام مدل Derby شناخته می شود و به خوبی می توانی ان را با تیپ های کژوال خود ست کنی.
می توانی برای ایجاد تنوع از نسخه brogue این مدل کفش ها استفاده کنی که با ایجاد حفره های ریز روی و به ویژه جلوی کفش تزیین شده و معمولاً در رنگ های تیره مانند قهوه ای سیر و مشکی موجود است.

راه راه های بریتنی

بریتنی نام ایالتی در شمال غرب فرانسه است که استایل های سفید با راه راه های سورمه ای را به این منطقه نسبت داده اند چرا که اولین بار ماهیگیران بریتنی این مدل لباس ها را می پوشیدند و آن را به استایل ملوانی مرتبط کردند. بی شک تو هم مانند اکثراً آقایان همین الان یک تی شرت یا لباس به این سبک داری.
لباس های آستین بلند یا کوتاه راه راه بریتنی را می توانی هم با کت و شلوار و هم با کت اسپرت و شلوار کتانی ست کنی.

کت بارانی

کت های بارانی برای اولین بار در سال ۱۸۹۵ برای افسران انگلیسی طراحی شد تا سربازان در طول جنگ از آن ها استفاده کنند. بیش از یک قرن بعد برند لوکس بربری این کت های بارانی نظامی را بازآفرینی کرد با درجه، سر شانه نظامی و حتی نماد D بر روی کمربند.
از آن زمان تا کنون تقریباً تمام برند های مطرح جهان چندین نسخه مختلف از این کت های بارانی محبوب را ارائه داده اند.
این مدل بارانی ها را می توانی با شلوار کتانی، کفش اسپرت، پیراهن مردانه و کراوات برای یک تیپ شیک کژوال هماهنگ گنی.

شلوار های جین

جنس جین برای اولین بار در سال ۱۸۷۳ میلادی برای استفاده کارگران در ایالات متحده آمریکا به وجود آمد ولی در دهه ۵۰ میلادی بود که شلوار های جین به شکلی که امروزه مورد  استفاده قرار می گیرد وارد دنیای مد و فشن شد.
شلوار جین به همراه کراوات و پیراهن مردانه که آستین های آن تا زیر آرنج تا زده شده است استایل محبوب آقایان در دهد۵۰ میلادی بود که هنوز هم از جمله پر طرفدارترین استایل های مردانه محسوب می شود.

کت و شلوار های کلاسیک خاکستری

خاکستری دومین رنگ محبوب آقایان البته بعد از مشکی برای کت و شلوار شناخته شده است. این رنگ با این که از جمله رنگ های خنثی به شمار می آید ولی تنوع طیف های فوق العاده مختلف و جذابی دارد.
کت و شلوار خاکستری خود را با پیراهن آبی روشن یا صورتی ملایم یا یاسی و کفش قوی ست کن تا به جادوی خاکستری در کت و شلوار پی ببری.
برای تیپی اسپرت تر می توانی آن را با پیراهن و کتانی سفید هماهنگ گنی.

کتانی های سفید

خیلی وقت است که کتانی های سفید پای خود را از باشگاه های ورزشی فراتر گذاشته و به دنیای فشن وارد شده اند.
برای داشتن یک تیپ شیک و جذاب کتانی های سفید را با شلوار های جین چسبان و کراوات به همراه کت اسپرت کتان ست کن.
بهتر است کتانی های سفید چرمی تک رنگ بدون نقش یا ترکیب رنگی دیگر انتخاب کنی که راحت تر بتوانی ان را با تیپ های مختلف خود هماهنگ کرده و مورد استفاده قرار دهی.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

نکات اسرار آمیز که باید در استایل آقایان رعایت شود

کدام کلاه مناسب استایل توست

انواع چاک کت مردانه