زمان مطالعه : ۳ دقیقه

محسن وزیری مقدم

نقش برجسته های هندسی ۱۳۴۴-۱۳۹۶

بنیاد محسن وزیری مقدم در سال  ۱۳۹۵ خورشیدی با نظارت هنرمند  و به همت فرزندان وی در شهر رم پایه گذاری شد. هدف از ایجاد این بنیاد برانگیختن توجه گسترده و ایجاد درکی نو از هنر محسن وزیری مقدم در بین عموم و همچنین حفظ و معرفی آثار هنرمند از طریق ایجاد آرشیوی کامل از آثار وی و انتشار این آثار در قالب «کاتالوگ رزونه»     Catalogue   Raisonné»   است.

از دیگر اهداف این بنیاد می‌توان به برگزاری نمایشگاه‌هایی از آثار هنرمند، راه اندازی فعالیت‌های فرهنگی در زمینه‌های موسیقی  وهنرهای تجسمی، فعالیت‌های پژوهشی و ایجاد بستر گفتگو درباره هنرمند اشاره کرد.

میراث گرانبهای محسن وزیری مقدم شامل مجموعه‌ای گسترده از آثار هنرمند در عرصه‌های گونا گون، دست نوشته‌ها و مستندات دست اول درباره زندگی هنری هنرمند است.

در سال  ۲۰۱۵ گالری  اعتماد نمایشگاه مروری بر آثار محسن وزیری مقدم ۲۰۱۵-۱۹۵۹ را برگزار کرد و اکنون کارهایی را به نمایـش گذاشته که نسخه اصل آنها در دهه ۶۰ میلادی در طول زمان از دست رفته‌اند و هم اکنون به یمن تلاش‌های سه سال گذشته احیا شده‌اند.

بنیاد محسن وزیری مقدم علاوه بر آثار به نمایش درآمده کاتالوگ‌های تک‌نگاشت هم عرضه می‌کند. این اولین کاتالوگ از این نوع است که با همکاری گالری اعتماد در تهران منتشر شده است.

قبل از هر چیز لازم است از تلاش‌های یکی از اعضای این بنیاد، هامون وزیری مقدم، قدردانی کنیم. کسی که در کنار پشتیبانی‌هایی که از وی بــه عمل آمد، با تلاش‌های بی‌وقفه، طی سفرهای متعدد به ایران  و انجام پژوهش‌های مختلف، مشوق پدر بوده، ذوق هنری و قریحه خلاقانه وی را که پس از دوران با شکوه دهه ۱۹۶۰ میلادی به انزوا کشیده شده بود، جانی دوباره بخشید.

بنیاد محسن و­زیری مقدم

افتتاحیه: جمعه ۱ تیرماه ۱۳۹۷ از ساعت ۱۵ تا ۲۰

ساعت بازدید: روزهای هفته ۱۲ تا ۲۰

نمایشگاه تا تاریخ ۱۹ تیر ۱۳۹۷ ادامه دارد.

گالری دوشنبه ها تعطیل است.

میدان هفت تیر، خیابان مفتح جنوبی، بن بست شیرودی، پلاک ۲۵

تلفن:  ۰۲۱۸۸۸۲۱۲۷۱ ، ۰۲۱۸۸۸۲۹۰۱۷