زمان مطالعه : ۴ دقیقه

ناخن های دست و پای ما علاوه بر حفظ زیبایی و سلامت ظاهری احتیاج به مراقبت و زیبایی دارند. ناخن های زیبا، دست ها را زیباتر نشان می دهند. ناخن های زرد و پوسته پوسته شده همچنین پوست خشک اطراف ناخن ها، باعث می شود دست و پا پیر و ناسالم به نظر بیاید. برای حفظ زیبایی و شاداب نگه داشتن دست و پای خود هفته ای ۲ الی ۳ بار ناخن هایت را به یکی از وان های حمام زیر دعوت کن و مطمئن باش که ناخن های زیبا و شاداب به خودت هم احساس زیبایی، تمیزی و سرزندگی می دهد.

یادت باشد هرگز ناخن هایت را از مرطوب کننده محروم نکنی. حتی اگر از مواد شوینده هم استفاده نکنی، مایع های مخصوص شست و شوی دست باعث خشکی می شوند. اگر بدنت آب کافی نداشته باشد اطراف ناخن پوسته پوسته و خشک می شود. پس با کرم های مرطوب کننده به آنها آبرسانی کن.

اگر برای مانیکور و سوهان کشی ناخن هایت به یک آرایشگاه مطمئن نمی روی خودت هر از گاهی ناخن هایت را سوهان بزن و حتما بعد از آن اطراف ناخن هایت را با روغن های مغذی مانند روغن زیتون، نارگیل و بادام ماساژ بده.

مخلوطی از روغن زیتون و عسل را آماده کن و بگذار بین ۱۰ الی ۱۵ دقیقه انگشتانت در آن استراحت کنند.

مخلوطی از شیر به علاوه چند تکه میوه مانند پرتقال، لیمو ترش و یا میوه های قرمز که منبع آنتی اکسیدان هستند، مانند چند حلقه توت فرنگی، آماده کن و ناخن هایت را در آن قرار بده می توانی بعد از آن دست هایت را با گلاب آبکشی کنی وبا یک روغن مغذی اطراف ناخن ها را ماساژ دهی.

مخلوط یک قاشق نمک دریایی با یک قاشق آب لیمو ترش و یک قاشق روغن زیتون یا روغن کرچک را در ظرفی آماده کن و بگذار انگشتانت در آن چند دقیقه استراحت کند.

بعد از حمام از روغن زیتون گرم به جای کرم های مرطوب کننده می توانی استفاده کنی.

آب لیمو در ماسک های تقویت ناخن باعث از بین رفتن رنگ زرد ناخن ها و کمک به شفافیت و درخشندگی آن ها می کند.

یک راه آسان و سریع دیگر برای خوب کردن حال ناخن ها این است که کپسول های ویتامین E که احتمالا آن ها را در کیف داروهایت داری را باز کن و ناخن هایت را با مایع داخل آن ماساژ بده.

می توانی اول هر هفته مخلوطی از هر کدام از موارد بالا را تهیه کنی، درون ظرفی کوچک ریخته، در جای خنک نگهداری و تا آخر هفته چند نوبت از آن استفاده کنی.

از اسانس های طبیعی که دوست داری می توانی برای حس بهتر خودت در این ماسک ها استفاده کنی؛ مانند روغن گل رز، روغن گیاه لوندر، گلاب و … .

یادمان نرود که ناخن ها نه تنها سلامت و شادابی ظاهری ما بلکه سلامت درونی مان را نیز نشان می دهند، پس مراقبت از آن ها برای سالم و قوی نگه داشتنشان ضروری ست.