زمان مطالعه : ۴ دقیقه

در حالی که در زمستان تمایل ما به رنگ های قرمز در تنالیته های مختلف بیشتر است، برای فصل تابستان رنگ های درخشان و جیغ می تواند بهترین انتخاب باشد؛ از صورتی جیغ گرفته تا مرجانی و رنگین کمانی، همه و همه می توانند گزینه جذابی برای تابستان باشند، به عبارت دیگر پالت رنگ تابستان، رنگارنگ است. ترند جدید لاک نیز برای تابستان امسال نه تنها سرشار از رنگ است بلکه شفافیت از دیگر ویژگی های این ترند هیجان انگیز است. این ترند با نام ناخن های شیشه ای یا ژله ای نام گذاری شده است که اگر مایلی بیشتر در مورد این ترند رنگی رنگی بدانی، گروه منودلیار را تا انتها این مقاله دنبال کن.

ترند ناخن ژله ای به خاطر استفاده از مواد شفاف و رنگ های جیغ و تو چشم برای ما یاد آور دهه ۹۰ میلادی است. نکته جذاب این ترند ناخن این است که این ترند پر رنگ و لعاب کاملا با ترند فعلی مد نیز سازگاری دارد و به همین دلیل به شدت مورد استقبال قرار گرفته است.

برای داشتن ناخن ژله ای اصولا تو به ناخن مصنوعی احتیاج داری و هم چنین برای داشتن این مدل ناخن ها تو می توانی یا به سالن های ناخن مراجعه کنی و خودت را به دست فرد حرفه ای این کار یعنی ناخن کار بسپاری یا این که خود تو این استعداد را داری و به راحتی می توانی در خانه این کار را انجام دهی، در حقیقت همه چیز به انتخاب و توانایی تو بستگی دارد ولی ما در ادامه هر دو روش را با هم مرور می کنیم و در انتها انتخاب را به عهده تو می گذاریم.

ساده ترین و بی درد سر ترین روش برای انجام این کار رفتن به سالن ناخن کاری است و با خیال راحت سپردن کار دست کاردان حرفه ای (اینجا منظور همان ناخن کار) است. برای داشتن ناخن های ژله ای راه کار ها و روش های متفاوتی وجود دارد. اولین و شاید راحت ترین روش استفاده از ناخن مصنوعی پلاستیکی است که بر روی ناخن تو چسبانده شده، فرم و شکل مورد علاقه تو را به ناخن ها می دهند و در نهایت با یک لایه باریک از لاک رنگ آمیزی می شوند.

اما ناخن کار می تواند یک مرحله از کار را کم کند و به جای ناخن مصنوعی از ناخن خودت استفاده کند ولی حواست باشد که ناخن تو هرگز نباید کامل پوشانده شود، پس همانند روش ناخن مصنوعی تو در این جا نیز به یک لایه باریک از لاک احتیاج داری. البته اگر ناخن تو به اندازه کافی بلند نیست یا فرم آن، آن طور که تو دلت می خواهد نیست، می توانی به جای ناخن های پلاستیکی غیر طبیعی، از ژل مخصوص ناخن استفاده و ناخنت را بلند تر کنی یا حتی کل ناخن را با آن ژل مخصوص بپوشانی و مجددا از یک لایه نازک رنگ بر روی آن بهره ببری.

روش خانگی آن هم این گونه عمل می کند که تو در ابتدا با کمی تحقیق و تهیه مواد اولیه می توانی کارت را آغاز کنی، البته هرگز فراموش نکن که کیفیت مواد استفاده شده بر روی ناخن هایت نکته بسیار مهمی است و نباید جذب مواد ارزان قیمت و بی کیفیت شوی چرا که در هر صورت ماندگاری روش خانگی نسبت به ناخن کار حرفه ای بسیار کمتر است و استفاده از مواد نامرغوب بر عدم ماندگاری آن نیز می افزاید.

بنابراین بهتر است روش خانگی را تنها برای آخر هفته، یک مهمانی یا حتی یک سفر کوتاه انجام دهی و اگر به ماندگاری بالا احتیاج داری حتما به سالن های ناخن کاری مراجعه کنی.

برای این ترند تو اجازه داری که از طرح های مختلف، رنگ های نئون یا اکلیل و سنگ های زرق و برق دار استفاده کنی و برای فرم ناخن ها نیز هیچ محدودیتی وجود ندارد و مطابق سلیقه و انتخابت می توانی ناخنت را شکل دهی؛ با وجود این که محبوب ترین شیپ ناخن در حال حاضر ناخن های بلند و بیضی فرم است.

تنها نکته ای که در این ترند باید رعایت کنی این است که ناخن باید نیمه شفاف باشند تا اثر شیشه ای آن حفظ شود.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

هر آنچه که باید راجع به کاشت ناخن بدانی

ترند رنگین کمانی لاک برای فصل بهار

ساده ترین راه ها برای داشتن ناخن های محکم