زمان مطالعه : ۴ دقیقه

لاک‌های ناخن هم با طراحی و رنگ‌هایشان بخشی از مد محسوب می‌شوند و برای خود طول عمر و ترند دارند. به نظر من لاک قرمز و سفید جز رنگ‌هایی هستند که هیچ گاه دلبری‌شان را از دست نمی‌دهند و هر زمان که نگاه کنی مد و زیبا است. بهار و تابستان فصل رنگ‌های طبیعت رنگ‌های شاد و حتی کم رنگ و رؤیایی ست. خوشبختانه امروزه ناخن‌های کوتاه از کنج عزلت خود بیرون آمده‌اند و بخشی از عرصه ناخن‌های سه متری را از آن خود کرده ‌اند و انصافاً هم این لاک‌های نود (کم رنگ و نزدیک به رنگ پوست) و رنگ‌های اصطلاحاً پاستلی خوب به این ناخن‌های کوتاه می‌آید. البته که هر گلی یک بویی دارد و ناخن بلند و متناسب هم زیباست اما ناخن‌های بیش از اندازه بلند باعث سختی در انجام کارها شده و همچنین احتمال رشد باکتری در زیر آن‌ها نیز بیشتر است. پس همیشه به فکر مرتب کردن ناخن‌هایمان باشیم و بعد اگر دوست داشتیم رنگ مناسب با فصل یا استایل مان را انتخاب کنیم. امروز هم قرار است برویم ببینیم چه رنگ‌ها و طرح‌هایی برای ناخن های تابستانی امسال پرطرفدار هستند.

در هفته‌ های مدی که مربوط به بهار و تابستان ۲۰۱۸ بود، صدها طرح و رنگ ناخن در پشت صحنه فشن شو حضور داشتند که تعدادی از آن ها را در اکثر استایل های معرفی شده توسط برندها شاهد بودیم. گزینه ‌هایی مانند رنگ ‌های نود (کرم و صورتی‌های رنگ پوست)، لاک‌های براق فلزی، طرح‌های شلوغ و پر حرارت و … . اما از بین این همه طرح و رنگ می‌خواهیم باهم چند تا از بهترین‌ها را برای این فصل ببینیم.

وجود تک گلبرگ با القای حس آرامش و رویش مجدد، این طراحی زنده کنندهٔ حس امید و بهاری دوباره است.

ناخن‌های یک دست براق که در کت واک برند (اسکار د لارنتا) هم استفاده از آن بسیار به چشم می‌خورد، جزء ترندهای این فصل محسوب می شود.

استفاده از خطوط  ساده (مینیمال) و با بیش‌ترین فضای خالی ناخن در بسیاری از کت واک ها دیده می شد.

مدل چشم گربه ‌ای که در کت واک “ربکا مینکف” هم به چشم می‌خورد.

فرنچ شطرنجی: فرنچ های زیبا، ساده و همیشه مقبول دوباره بازگشتند اما این بار رنگ و طرح هم چاشنی آن شده است. فرنچ های رنگی کم رنگ و شفاف که در گذشته زیر ساز (بیس) فرنچ های ساده بودند و همچنین فرنچ های متالیک با زیر ساز رنگی نود (رنگ‌های کم رنگ نزدیک به پوست) از دیگر انواع فرنچ هایی هستند که برای این فصل پیشنهاد شده‌اند.

طرح‌های هندسی (کالیدوسکوپی) در کت واک مانیش ارورا

من شخصا این طرح های شلوغ را دوست ندارم اما این طرح های خوش رنگ را برای فصل گرم تابستان در کنار استایل سفید، پیشنهاد می کنم.

باز هم لاک ‌های متالیک و براق؛ اما این بار نه روی سرتاسر ناخن. به نوعی می ‌توان گفت این طرح شبیه فرنچ وارونه است به جای اینکه سر ناخن متفاوت باشد، قست انتهای ناخن یعنی همان فرم سفید رنگ طبیعی را خالی می گذاریم یا رنگ متفاوت برایش انتخاب می کنیم.

یک لاک رنگ پایه (بیس) با خطوط مینیمال جزء پر تکرارترین‌های این فصل محسوب می شود.

رنگ سفید وانیلی به همراه خطوط زیبای خالی میان ناخن.

من خودم عاشق این تیپ رنگ ها هستم، مدل پیشنهادی زیر هم که حسابی تکمیل کننده زیبایی این رنگ شده است.

استفاده از خطوط برای کشیدن کادر روی ناخن، با استفاده از رنگ و جنس متفاوت مثلاً مات و براق بسیار برای این فصل پر طرفدار است.

اگر به طور اجمالی بخواهیم لاک‌های ناخن این فصل را فارغ از تفاوت‌های جزیی شان نام ببریم، می ‌توان گفت استفاده از خطوط ساده چه همراه لاک رنگی و چه روی فضای خالی از رنگ ناخن، جزء ترندی ترین ها بودند. رنگ‌های سفید، وانیلی، صورتی کم رنگ، کرم و بیس های شفاف فرنچ از پرطرفدارترین‌های این فصل‌ هستند. البته محبوبیت فرنچ در این فصل را نمی‌توان نادیده گرفت. متالیک ها نیز همچنان بر حفظ جایگاه شان پافشاری می‌کنند.