زمان مطالعه : ۳ دقیقه

گاهی آنقدر دوست داری موهایت بلوند و بور شود که حد ندارد. دقیقاً حد ندارد و با دکلره بیش از حد به آن آسیب می زنی. خانم هایی که موی تیره دارند و طرفدار موی روشن هستند، باید با دکلره به آرزویشان برسند.

می پرسی قشنگ میشه؟ می گویم: بله می پرسی آسونه؟ می گویم: نه آسان نیست!

حداقل موی هر خانمی یک بار در زندگی اش توسط دکلره سوخته و آسیب دیده. شاید به مراتب زیاد به دکتر پوست، مو و زیبایی مراجعه کرده ای و نتیجه نگرفتی در نتیجه تسلیم شدی. اما مگر من می گذارم تو تسلیم بشوی؟ با منودلیار همراه باش که با دست های خودت آن هم در خانه یک سری نکات و راهکار های خانگی را انجام بدهی. دیگر چی بهتر از این! دکلره به مو آسیب وحشتناکی می زند و خانم هایی که زیاد از دکلره استفاده می کنند باید بسیار مراقب باشند.

یک کار راحتی که می توانی انجام بدهی استفاده از شامپوی مناسب است. بهترین گزینه، استفاده از شامپو مخصوص مو های رنگ شده می باشد؛ زیرا رنگ مو موجب زبری و خشک شدن مو ها می گردد. همچنین در این نوع شامپو ها خوشبختانه نرم کننده، انواع ویتامین و تقویت کننده ها وجود دارد. در اینجور مواقع که موهایت به خاطر رنگ زیاد خشک و زبر شده است، باید به موهایت برسی و آن ها تقویت کنی. ماسک های مو گزینه های بسیار خوب و کم هزینه ای هستند که به راحتی در خانه با موادی که داری می توانی درست کنی. در واقع ماسک های مو آن رطوبتی که دیگر وجود ندارد را به سر تو بر می گردانند. در اصل تنها راه موجود و طبیعی برای سرت همین است زیرا در حال حاضر دیگر نباید از مواد شیمیایی بر روی سرت استفاده کنی.

استفاده از روغن ها یکی از بهترین گزینه ها می باشد؛ زیرا با چربی مفیدی که دارند، رطوبت را به موهایت بر می گردانند. روغن نارگیل یکی از آن ها است. این روغن را بر روی سرت بزن به شکلی که به پوسته سرت برخورد نداشته باشد و بعد از ۳ ساعت آن را با شامپو بشور. در نبود روغن نارگیل، می توانی از روغن زیتون استفاده کنی زیرا این روغن دیگر در همه خانه ها و آشپزخانه ها استفاده می شود و دیگر نمی توانی بهانه ای بیاوری. در استفاده از روغن زیتون می توانی آن را به پوسته سرت بزنی و ماساژ بدهی.

یکی از کارهایی که باید انجام بدهی این است که به هنگام حمام رفتن، از آب داغ استفاده نکنی و به جای آن از آب ولرم استفاده کنی؛ زیرا آب داغ همان طور که گفتم رطوبت و چربی سر را از بین می برد. حمام کردن با آب سرد یکی از بهترین کار ها و در عین حال سخت ترین کار دنیا می باشد. اما جالب است بدانی که برخورد آب سرد با سرت باعث می شود که رطوبت موهایت حفظ شود.

عسل اگر به موهایت می سازد و حوصله شست و شوی موهایت را پس از استفاده از عسل داری، آن را به موهایت بزن و بگذار ۳۰ دقیقه بر روی موهایت بماند. حتی می توانی مقداری عسل به شامپویت اضافه کنی. یک ماسک دیگر هم به تو پیشنهاد می دهم که به دست آوردنش بسیار آسان است. ترکیبی از عسل، تخم مرغ و آووکادو را هم بر روی سرت امتحان کن و نتیجه لذت بخش آن را بر روی موهایت مشاهده کن. این ماسک را هفته ای یک بار امتحان کن. از مواد ذکر شده بالا به تنهایی هم می توانی استفاده کنی برای مثال تخم مرغ را در کاسه ای بشکن و با قلمو بر موهایت بزن و بعد از ۲۰ الی ۳۰ دقیقه آن را بشور.

 

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

پنج اشتباه رایج در شستشوی موها

۱۰ نکته که هر خانم مو فرفری باید بداند

خواص روغن بادام برای مو