زمان مطالعه : ۳ دقیقه

ماسک مو دست ساز:

همه ی ما انواع موهای مختلفی داریم که با تغییر فصل مو های ما نیز تغییر حالت می دهد و شرایطش کمی متفاوت می شود، پس نیاز به مراقبت های مختلف دارد. موهای آسیب دیده یک مشکل رایج است که بیشتر ما را درگیر خود کرده است. خوشبختانه راه های متنوعی از درمان های پوست و تقویت مو در طبیعت یافت می شود و این دیگر انتخاب ما ست که از راه حل های طبیعی استفاده کنیم یا درمان های بعضا پر هزینه و شیمیایی. نکته ای که وجود دارد این است که بله حق با تو ست، درمان با مواد طبیعی کمی زمان بر تر است و نیاز به یک دوره روند مداوم دارد اما این را هم فراموش نکن که به تبع آن اثرش هم طولانی مدت و حتی در برخی موارد دائمی است.

همه ی ما می دانیم که انواع مختلف ماسک های خانگی هستند که بسیاری از آن ها را هم بلد هستیم اما استفاده نمی کنیم. من همیشه دو تا دلیل برای استفاده نکردن از این ماسک ها دارم؛ اول اینکه مثلا ماسک هایی هستند که از مواد خوش مزه تهیه می شوند مثل توت فرنگی، که خب اگر به من باشد، هرگز دلم نمی آید توت فرنگی های نازنین را به موهایم بزنم ترجیح می دهم نوش جان کنم و ویتامین آن خودش هر وقت صلاح دانست به سمت موهایم برود، دلیل دیگر هم اینکه بیش تر ماسک ها از تخم مرغ ساخته می شوند و تقریبا جناب تخم مرغ خوش بو جزء لاینفک مواد ترمیم مو به حساب می آید چون منبع غنی از پروتئین است. ولی با این اوضاع نمی شود که با این مواد مقوی خدا حافظی کنیم. پس چه کار کنیم؟

هیچی خیلی راحت الان دو مدل ماسک برایت معرفی می کنم که هم تخم مرغ دارد هم آن حالت چندش آور ماسک های تخم مرغ را ندارد.

اولی ماسک روغن نارگیل و شیر بادام است:

بادام یک ماده ی فوق العاده مغزی برای مو محسوب می شود. اگر می خواهی یک تجربه خوب مانند سالن های اسپا را داشته باشی این ماسک را امتحان کن.

برای تهیه این ماسک سه یا چهار قاشق غذاخوری سفیده هم زده تخم مرغ را بردار و به آن دو قاشق غذاخوری روغن نارگیل اضافه کن. چهار یا پنج قاشق غذا خوری شیر بادام هم می خواهی که به این صورت می توانی خودت درست کنی: چند عدد بادام خام ایرانی را خیس کن و پوست آن را بگیر، سپس به همراه چند قاشق غذا خوری آب، آن ها را مخلوط کن و حالا شیر بادام تو حاضر است.

همه مواد را با هم مخلوط کن و با دست یا برس رنگ مو روی موهایت بزن. موهایت را جمع کرده و با یک گلاه رنگ مو یا سلفون به مدت یک ساعت روی آن را ببند و سپس با آب سرد آن را بشور.

 ماسک بعدی با ژل آلوئه ورا و روغن زیتون است:

واقعا چیزی هست که آلوئه ورا برای آن مفید نباشد؟ پس حتما این ماسک را امتحان کن.

اگر تو هم مانند من روغن زیتون به تنهایی موهایت را بر خلاف تجربه دیگران خشک می کند، می توانی از این ترکیب استفاده کنی.

چهار تا پنج قاشق غذاخوری مغز برگ آلوئه ورا با یک قاشق غذاخوری روغن زیتون و زرده ی تخم مرغ را با هم مخلوط کن و با دست یا برس رنگ مو روی موهای خشک بزن، آن را به مدت یک ساعت و نیم با کلاه رنگ مو یا سلفون (که البته سلفون پیچی موها بسیار موثر است) ببند؛ سپس با آب سرد بشور و از موهای نرم و سر حالت لذت ببر.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

بهترین ماسک های طبیعی برای مو

ماسک عسل برای مو

افزایش رشد مو با رژیم غذایی صحیح