زمان مطالعه : ۲ دقیقه

خواب کافی بر روی سلامت کلی بدن تاثیر گذاشته و در دنیای امروز با توجه به فعالیت های روزمره، اکثرا برای پرانرژی بودن به ساعت کافی خواب نیاز دارند. متاسفانه ۳۰ درصد از افراد دچار کم خوابی و اختلال شدید در خواب هستند. چای های گیاهی همواره بهترین و سالمترین انتخاب بوده و استفاده روزانه آنها توصیه می شود. به همین دلیل با ما همراه باش تا به بررسی موثرترین چای ها برای خواب کافی بپردازیم: 

۱. بابونه: از سالیان گذشته تا به امروز از چای بابونه برای کاهش استرس و درمان بی خوابی استفاده می شد. این چای دارای آنتی اکسیدان بالایی بوده که همراه با مواد معدنی دیگر منجر به آرامش مغز می شود. 

۲. اسطوخودوس: از دیرباز این گیاه در درمان سردرد، افزایش آرامش و بالا رفتن تمرکز به کار برده می شد. نوشیدن چای یا دمنوش اسطوخودوس در طول روز باعث می شود خستگی کمتری را حس کنی و البته قبل از خواب نیز به مغز فرمان می دهد تا سریعتر به خواب رود.

۳. به لیمو: استرس را کاهش داده و در درمان بی خوابی مخصوصا در دوران یائسگی نقش موثری را ایفا می کند. 

۴. زنجبیل: این چای علاوه بر درمان دردهای ناشی از قاعدگی، نقش موثری را در خواب بهتر و عمیق ایفا می کند. بهترین مصرف آن نیز بین ساعات ۶ تا ۹ شب است.

۵. کاسبرگ گیاه جاماییکا: این چای که با نام چای ترش بیشتر شناخته شده است، فشار خون را کاهش داده و استراس را کم می نماید. در نتیجه مغز از هیجانات به دور خواهد بود و زودتر به خواب می رود.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

عینک های پیشنهادی برای تابستان امسال

فواید طناب زدن