زمان مطالعه : ۳ دقیقه

بی شک لبخند زدن از عوامل مهم جذابیت است و دندان های سفید، لبخند زیباتری را برای تو به ارمغان می آورند. از آنجایی که استفاده از مواد شیمیایی برای سفید شدن دندان ها مضرات بسیاری دارند بنا به توصیه پزشکان، برخی مواد طبیعی، جایگزین مناسب تری برای این نوع مواد سفیده کننده دندان به شمار می روند. جالب است بدانی استفاده موضعی از برخی چاشنی ها مانند ادویه، جوش شیرین یا روغن نارگیل دندان ها را سفید می کند در مقابل مواد خوراکی وجود دارند که با میل کردن آن ها می توانی دندان هایی سفید و زیبا داشته باشی. در این مقاله می خواهم در مورد همین خوراکی های سفید کننده دندان با تو صحبت کنم پس با منودلیار تا پایان این مقاله همراه باش.

  1. پرتقال: پرتقال دارای آنزیمی است که پلاک های دندان را از بین می برد و باعث سفیدی آن ها می شود اما توجه داشته باش که مصرف بیش از حد آن ممکن است به مینای دندان آسیب برساند؛
  2. توت فرنگی: توت فرنگی، این میوه خوشمزه، دارای ترکیباتی است که باعث سفیدی دندان می شوند. می توانی آن را به مدت ۵ دقیقه روی دندان ها قرار دهی و سپس مسواک بزنی؛
  3. آناناس: آنزیم های موجود در آناناس باعث می شوند این میوه به عنوان سفیدکننده طبیعی دندان ها عمل کند؛
  4. سیب: سیب دارای نوعی اسید است که باعث افزایش میزان بزاق و سفیدی دندان ها می شود و همچنین اسکرابی طبیعی برای دندان ها به شمار می رود؛
  5. کرفس: کرفس نیز با ایجاد بزاق و جلوگیری از تشکیل پلاک، باعث می شود دندان های سفید تری داشته باشی؛
  6. آجیل: با مصرف آجیل، لکه های سطحی دندان ها از بین می رود و دندان های سفید تری خواهی داشت.

چند درمان خانگی برای سفید کردن دندان ها

نمک دریا و جوش شیرین

یک قاشق چای خوری جوش شیرین را با یک دوم قاشق چای خوری نمک دریا و کمی آب در یک ظرف کوچک مخلوط کن تا به صورت خمیر در بیاید. از مسواک نرم برای زدن خمیر روی دندان استفاده کرده و به آرامی به مدت ۲ دقیقه مسواک بزن سپس با آب بشوی.

زردچوبه

یک قاشق چای خوری پودر زردچوبه خالص را با کمی آب را در یک ظرف کوچک مخلوط کن تا به صورت خمیری در آید. از مسواک نرم برای زدن خمیر روی دندان استفاده کرده و به آرامی به مدت ۲ دقیقه مسواک بزن سپس با آب بشوی.

ذغال فعال

پودر زغال فعال خوراکی را روی مسواک مرطوب بپاش سپس به مدت ۲ دقیقه مسواک بزن. مراقب باش که به هیج جا پاشیده نشود چرا که می تواند همه جا را لکه دار کند. پس از آن با آب بشوی.

روغن نارگیل

یک قاشق غذا خوری از روغن نارگیل را در دهان بریز و قرقره کن. آن را در اطراف دهان خود برای ۲۰ تا ۲۵ دقیقه بچرخان درست مانند وقتی که دهان شویه استفاده می کنی. جوش شیرین را روی مسواک مرطوب بپاش و دندان های خود را مسواک بزن و بشوی.

سرکه سیب

یک قاشق غذا خوری از سرکه سیب را مانند دهان شویه در اطراف دهان خود برای ۲ دقیقه شست و شو بده پس از آن مسواک خود را در سرکه سیب فرو کرده و برای کمک به حذف لکه ها مسواک بزن و بعد بشویی سپس دندان های خود را با جوش شیرین و خمیر دندان مسواک بزن تا تمام سرکه سیب از روی دندان هایت برداشته شود.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

درمان های خانگی برای دندان درد

کاربردهای جوش شیرین

چرا باید به نمک های دریایی روی بیاوری؟

این مقاله نسخه ویرایش شده مقاله اصلی به شمار می رود. مقاله اصلی با ۲۱۸ کلمه توسط محبوبه طباطبایی نوشته شده است.