زمان مطالعه : ۳ دقیقه

معمولا از کرم پودر، کانسیلر و انواع مشابه آن ها در آرایش برای افزایش زیبایی و از بین بردن نقص های پوست و محو کردن لک و جای جوش به کار می روند. البته که نباید در استفاده از این کرم های آرایشی افراط کرد، چرا که استفاده زیاد و نادرست از آن ها منجر به پوشانده شدن پوست طبیعی صورت می شود؛ اما اگر برخی نکات ساده را رعایت کنی، می توانی زیباتر به نظر برسی. در این مقاله به بررسی این موارد می پردازیم:

۱. افراد بسیاری به جای انگشتان دست از اسفنج های آرایشی برای محو کردن کرم پودر یا کانسیلر استفاده می کنند، اما باید بدانی که در واقع انگشتان تو بهتر از هر وسیله آرایشی برای کرم پودرها و حتی رژگونه های مایع و کرمی عمل می کنند، زیرا بهتر و طبیعی تر مواد را محو می کنند. البته حتما دست ها را قبل از آرایش کردن بشور. مقداری از کرم های آرایشی یا کانسیلر را روی پوست صورتت بزن و با انگشتان خوب آن را روی صورتت پخش کن.

۲. زمانی که از کانسیلر حرف می زنیم باید به یک نکته مهم توجه کنی و آن این است که رنگ آن نباید بیش از یک درجه روشن تر از رنگ پوست طبیعی تو باشد. با رعایت این نکته ساده، بهترین نتیجه را خواهی گرفت. برای محو کردن جای حساسیت، اگزما و لکه های قرمز از کانسیلر با تن سبز و برای از بین بردن سیاهی زیر چشم از کانسیلر با تن قرمز یا زرد استفاده کن. 

۳. همیشه ابتدا آرایش چشم را انجام بده و بعد کانسیلر بزن تا بیش از حد از آن استفاده نکنی. با این ترفند ساده می توانی عیب و ایرادهای ناشی از آرایش چشم را هم ترمیم کنی.

۴. حتی اگر کانسیلر یا کرم پودر تو دارای spf باشد، باز هم از کرم ضد آفتاب استفاده کن، زیرا معمولا کرم های ضد آفتاب به خوبی از آسیب ناشی از اشعه نور خورشید جلوگیری می کنند. یادت باشد که هیچ چیز جای ضد آفتاب را نمی گیرد. اگر حالا از کرم های آرایشی و کانسیلر برای پوشاندن جای لک استفاده می کنی، باید با استفاده از کرم ضد آفتاب، از زیاد شدن این لک ها جلوگیری کنی. 

۵. به یاد داشته باش اگر از کرم های باکیفیت که از مواد معدنی ساخته شده اند استفاده کنی، آنها هیچ ضرری به پوست تو نمی رسانند. مواد شیمیایی که در لوازم آرایشی به کار می روند، ممکن است برای برخی انواع پوست حساسیت ایجاد کنند و باعث بیماری های پوستی شوند. بنابراین پیش از انتخاب کرم های آرایشی، حتماً به محتویات به کار رفته در آن ها توجه کن.

۶. همیشه اول از کانسیلر استفاده کن و پس از تصحیح پوست، کرم پودر را بزن. کانسیلر لک ها، جای جوش ها و چروک ها را تا حد زیادی می پوشاند و پوست یکدست تری را برای تو به ارمغان می آورد.

۷. برای پوست خشک و حساس کرم و کانسیلرهای استیکی و برای پوست مختلط و نرمال نوع کرمی آن بهترین گزینه است. افراد با پوست خشک یا دارای چین و چروک بهتر است از نوع پودری کرم های آرایشی استفاده نکنند؛ چرا که روی پوست می ماسد. 

یادت باشد که پیش از استفاده از کرم های آرایشی باید پوستت را مرطوب کنی تا این کرم ها به خوبی روی آن بنشینند. بنابراین استفاده از کرم مرطوب کننده و کرم ضد آفتاب، پیش از به کار گیری از هر نوع کرم یا کانسیلر را در برنامه قرار بده. درست است که استفاده از این کرم ها به داشتن پوست صاف کمک می کند، اما این روش موقتی است و تو باید برای داشتن پوست صاف و سالم، به فکر سلامت آن باشی. از روش های پاکسازی و لایه برداری پوست غافل نشو و حتماً پیش از خواب ارایش را پاک کن

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

رمز و رازهای آرایش چشم ها

مواد غذایی که به زیبایی و جذابیت تو کمک می کنند

اشتباهات آرایش عروس‌ ها