زمان مطالعه : ۲ دقیقه

توجه به ترفندها و رازهای خوش پوشی، به تو کمک می کند تا با اعتماد به نفس بیشتری ظاهر شوی و همیشه بدرخشی. همچنین جسارت امتحان کردن ایده های جدید را نیز پیدا خواهی کرد و بدین ترتیب استایلی شیک و جذاب را برای خود به ارمغان می آوری. در این مقاله مهمترین ترفندهای خوشتیپ بودن را بررسی می نماییم:

۱. هیچ کس کامل و بی نقص نیست. قسمت هایی از هیکل خود که نسبت به بقیه اعضا زیباتر است را شناسایی کرده و مطابق با آن لباس را انتخاب کن. برای مثال اگر پاهای زیبایی داری، دامن های میدی بهترین گزینه است. در مقابل می توانی با انتخاب لباس مناسب هیکل خود را چاق تر یا لاغرتر نشان دهی. به طور کلی اگر قد کوتاهی داری، لباس هایی با سبک مینیمال که چند لایه نباشد، تو را بلندتر نشان می دهد. افرادی که دارای هیکلی با فرم گلابی هستند، بهتر است از رنگ های تیره در قسمت پایین تنه استفاده نمایند.

۲. صرفا به دلیل اینکه چیزی مد شده است، آن را امتحان نکن. ابتدا به سبک استایل و فرم هیکل خود توجه کن. استایل خوب یعنی بهترین ویژگی های ظاهری تو را زیباتر نشان دهد.

۳. جنس پارچه ای که انتخاب می کنی نقش موثری را در خوش استایل بودن ایفا می کند. اگر می خواهی قسمتی از بدن خود را کوچکتر نشان دهی، هیچ وقت از لباس هایی با پارچه های براق یا ضخیم استفاده نکن.

۴. از رنگ ها نترس. اغلب افراد در استایل خود معمولا از رنگ هایی استفاده می کنند که نسبت به آنها مطمئن هستند. رنگ های جدید و شاد را امتحان کن.

۵. اگر دوست داری از رنگ سیاه استفاده نمایی. بهتر است با جزییات یا رنگ هایی مانند طلایی، نقره ای و سفید به آن جلوه ببخشی.

۶. استفاده از لباس زیر با توجه به جنس و مدل لباس را فراموش نکن. رعایت نکردن این موضوع می تواند به عنوان یک موضوع منفی در پوشش تو عمل کند.