زمان مطالعه : ۳ دقیقه

بی شک روز عروسی یکی از مهم ترین رویداد های افراد بوده که همه دوست دارند در آن زیبا به نظر برسند. برخی تصور می کنند مهم ترین موضوع انتخاب لباس عروسی است و به موارد دیگر توجهی نمی کنند، اما باید بگویم که اکسسوری های عروس دقیقا به اندازه همان لباس می توانند چشم گیر باشندف در تعریف استایل عروس تاثیر بگذارند و حتی جلوه و زیبایی لباس عروس را نشان بدهند. در صورتیکه لوازم دیگر مانند کفش، تور یا حتی گوشواره را درست انتخاب نکنی، به هیچ عنوان لباس تو چشمگیر نشان داده نمی شود و حتی گاهی این بی توجهی ها به چیز های کوچک باعث می شود که حتی لباست هم انقدر ها که باید زیبا دیده نشود و به اصطلاح زیبایی لباس عروس را بکشد. به همین دلیل تصمیم گرفتم که امروز با هم راجع به اهمیت اکسسوری ها در روز عروسی، نقش لوازم جانبی در زیبا نشان دادن استایل و لباس عروس صحبت کنیم و لیستی از مهم ترین اکسسوری ها که برای همه عروس ها لازم هستند را که در این مقاله برایت جمع آوری کرده ام را با هم بررسی می کنیم.

۱. دستبند: اگر لباس تو بدون آستین یا دکلته است، حتما از دستبند استفاده کن. اما باید مراقب باشی که روز عروسی روز استریت استایل زدن نیست و ترجیحا باید از چیز هایی استفاده کنی که جلوه لباس عرووس را نگیرد فقط به آن نمایی دو چندان بدهد. پس شلوغی ممنوع.

۲. گوشواره: این گزینه با توجه به مدل لباس و مو ها باید انتخاب شود. می توانی آن را با گردنبدت ست کنی یا نه از یک جفت گوشواره مراوید زیبا و استفاده کنی. گوشواره های چلچراغ برای روز عروسی ممنوع است زیرا جلوه و زیبایی تو رو مو هایت را می گیرد. خصوصا اگر آرایش زیاد با تاج داری بهتر است از گوشواره های بزرگ استفاده نکنی.

۳. گردنبند: بهتر است با گوشواره یا دستبند هماهنگ باشد و البته در صورتیکه لباس عروسی یقه ایستاده یا یقه بسته باشد، استفاده از گردنبند توصیه نمی شود تا قسمت کار شده لباس به راحتی خودش را نشان بدهد.

۴. گیره مو: می توان گفت امروزه این گیره ها مهم  تر از تاج هستند و در هر مدل مویی به کار برده می شود. اگر تو اهل تاج نیستی می توانی از یک گیره موی ساده و شیک برای تزیین مو هایت استفاده کنی حتی اگر تور نداشته باشی این گزینه می تواند برایت جذاب باشد. البته که گیره های مو برای مراسم های فرمالیته عروسی هم ایده خوبی هستند چون هم زیاد از حد نیستند و هم معلوم است که تو عروسی.

۵. تور: در انتخاب تور عروسی حتما مدل و جنس لباس عروس را نیز در نظر بگیر. گاهی یک تور ساده و کوتاه می تواند به تنهایی کافی باشد و حتی نیازی به تاج هم نداشته باشد. اما گاهی یک تور بلند می تواند استایلت را جذاب تر کند.

۶. تاج: با توجه به به استایل لباس و مو هایت باید مدل تاج را انتخاب کنی. گاهی یک گل ساده هم شیم می شود و گاهی یک تاج ظریف.

۷. کفش: بعد از انتخاب لباس عروس و آرایش مناسب، کفش عروسی مهمترین گزینه به حساب می آید. می توان گفت که کفش عروسی تاثیر زیادی را بر روی استایل عروس و چشم گیر نشان دادن لباس او ایفا می کند. شاید تصور کنی که به دلیل لباس های بلند عروسی، کفش قابل رویت نیست، اما بعد ها با دیدن عکس های عروسی یا نمایان شدن آن حتی به مدت چند دقیقه به اهمیت کفش عروسی پی خواهی برد. در واقع کفش عروس همانند سایر اجزا نشان دهنده هویت و شخصیت عروس بوده و علاوه بر راحتی به ظاهر آن نیز باید توجه کرد.