زمان مطالعه : ۴ دقیقه

آقا کسی که الان دارد با تو صحبت می کند خودش از طرفداران ازلی و ابدی استایل ملوانی است. آخه بلا مرده خیلی ریز و بدجور به دل آدم می نشیند، خیلی نامحسوس خودش را با آن ترکیب رنگ معروف قرمز، سفید، سرمه ای در دلت جا می کند بعد تازه از همه مهم تر برای منی که هلاک بهار و تابستانم چه چیز دلبر تر از اینکه مرا یاد تابستان بیاندازد؟ من خودم به شخصه چون از چهار چوب گذاشتن برای مد و استایل خوشم نمی آید و در واقع با شکستن آن بیشتر کیف می کنم (نخند عزیز من صد بار گفتم من هم بنده خدا هستم، اموجی عینک دودی دار) به خاطر همین پوشیدن این استایل در زمستان اگر لذتش بیشتر از تابستان نباشد، کمتر هم نیست. مثلاً فکر کن یک کاپشن بلند پفکی که حسابی ترند این روز هاست، از ترکیب سه رنگ سرمه ای، قرمز و سفید باشد (آخ اگر “Tommy Hilfiger” هم باشد چه می شود)، یا همان کاپشن را سرمه ای تک رنگ تصور کن با یک پلیور سایز بزرگ و یقه اسکی شیری و جزییات قرمز (من رفتم غش کنم آقا).

خلاصه می خواهم بگویم اگر عاشق باشی و کمی دستت راه بیافتد که با لباس ها بازی کنی، به راحتی می توانی هر چیزی که دوست داری را هر موقع از سال بپوشی. مخصوصاً استایلی مانند ملوانی که هرگز هم از مد نمی افتد. حالا در این مطلب چند روش لباس پوشیدن با استایل ملوانی را برایت معرفی می کنم تا بتوانی با توجه به موجودی کمد لباس هایت و سلیقه ای که داری هر کدام را خواستی برای هر فصل از سال استفاده کنی.

اولین روش مخصوص همین فصل است. یک پلیور یا ژاکت با طرح ملوانی انتخاب کن و آن را با شلوار جین سرمه ای، دامن راه راه سفید قرمز یا دامن جین ست کن. برای کفش هم می توانی یک جفت نیم بوت مچی عسلی، کتانی سفید یا قرمز (خصوصاً اگر انتخاب پایین تنه ات دامن باشد) انتخاب کنی. اگر برای مسافرت به مناطق ساحلی می روی انتخاب یک کلاه مناسب می تواند استایلت را کامل تر کند.

استفاده از پارچه هایی با طرح لنگر یا سکان کشتی مخصوصاً برای شومیز و شال دور گردن یکی دیگر از راه های داشتن استایل ملوانی است. برای این استایل انتخاب یک کفش کنفی راه راه بهترین گزینه است. سعی کن برای جزییات استایل مثل کمربند و کیف از رنگ عسلی یا شتری استفاده کنی که گرمای بیشتری به ست انتخابی ات بدهد.

مورد بعد همان عشق بی قید و شرط من است، یعنی استفاده از سه رنگ سورمه ای، سفید و قرمز در استایل که به ترکیب رنگ ملوانی معروف هستند. برای تابستان می توانی از یک پیراهن یا تاپ و دامن سرمه ای سفید استفاده کنی که با یک کمربند قرمز به آن جلوه ای متفاوت بدهی برای زمستان هم این ترکیب را در همان کاپشن و ژاکت های سایز بزرگ بیاور. در مورد اکسسوری هم برای استایل تابستانی انتخاب جزییات حصیری و کنفی بهترین تکمیل کننده است و برای استایل زمستانی جزییات چرم عسلی می تواند جایگزین آن باشد.

پیراهن ماکسی بلند راه راه که بیشتر برای تابستان استفاده می شود، می تواند یکی دیگر از استایل های ملوانی باشد که با انتخاب جزییاتی که یادآور دریا و ساحل هستند می توانی این استایل را جذاب تر کنی؛ جزییاتی مانند صدف، مروارید یا ستاره دریایی که هم به عنوان زیور آلات هم آویز کیف می توانی استفاده کنی.

چه چیز بیشتر از ترکیب رنگ آرامش بخش سفید و آبی می تواند تو را یاد دریای آرام بخش و بی انتها بیاندازد؟ اگر برای تکمیل این استایل رنگ کرم قهوه ای را هم بیاوری می شود خود خود ساحل. برای تابستان می توانی شومیز را آبی انتخاب کنی و شلوار هم یک جین یا لینن سفید باشد.

پوشیدن راه راه با راه راه. از ست کردن طرح ها با هم نترس، حتی ترکیب راه راه و خال خالی هم از جذاب ترین هاست. می توانی یک دامن یا شلوارک راه راه سفید سرمه ای را با یک شومیز حریر یا ژاکت رنگ روشن ست کنی. بعد اگر مثل این خانم که در عکس می بینی خیلی حرفه ای باشیم، سگک کمربند یا حتی طراحی ناخن هایمان هم می شود لنگر؛ به این می گویند بلد بودن.

یک پیراهن چند منظوره، ساده و راه راه به راحتی قابل ست کردن با هر چیزی است. هم می توانی آن را با یک کت یا جلیقه جین ست کنی هم ژاکت شیری یا شتری. یک جفت کفش ورزشی و راحت هم بهترین انتخاب برای کفش است.

نظر تو راجع به این استایل ها چیست؟ چقدر استایل ملوانی به تو حس خوب می دهد یا چه راه های دیگری برای ساختن این استایل سراغ داری؟ تو هم خلاقیت هایت را با ما در میان بگذار.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

۱۰ تا از برترین کت های پاییز و زمستان امسال

محبوب ترین ترندهای رنگ و طرح در استایل خیابانی سال ۲۰۱۸

طراح ایرانی هفته فرناز زهدی در “به تو”