زمان مطالعه : ۳ دقیقه

درمان خانگی صورت برای عروس خانم ها

وقتی به عروسی نزدیک می شوی، شاید آن قدر کار روی سرت ریخته باشد که به جزییات کوچک اما مهم، توجه نکنی. برای عروس خانم ها داشتن چهره ای بدون عیب و پوستی شاداب در جشن عروسی بسیار اهمیت دارد. بنابراین همه عروس خانم ها، در صدد هستند که تمامی مشکلات پوستی اعم از جوش، آکنه، لک های پوستی و غیره را تا قبل از مراسم عروسی از بین ببرند.

اینکه تا عروسی ات چقدر زمان داری خودت بهتر می دانی، ولی باید بگویم که یک سری پاک سازی ها وجود دارد که خودت می توانی ۱ ماه مانده به عروسی ات انجام بدهی و به صورت طبیعی صورتی روشن، شفاف و یک دست داشته باشی.

نوشیدن آب

می دانم در طول روز زیاد آب نمی نوشی اما این یک ماه فرصت خوبی است که برای داشتم پوستی روشن و شفاف آب بنوشی. نوشیدن آب در روز و به صورت مداوم پوست تو را شفاف و روشن میکند و باعث جوان تر ماندن پوستت می شود. آب که یک داروی طبیعی است، به تنهایی مشکلات پوستی را بر طرف می کند. پس خواهشاً زیاد آب بنوش تا سموم بدنت از طریق ادرار خارج شود.

ماسک تخم مرغ

برای از بین بردن جوش های صورت، طرز تهیه ماسک تخم مرغ را به تو می گویم زیرا سفیده تخم مرغ یک حالت چسبندگی دارد و همین طور باعث شفاف شدن پوست وجوش های صورت می شود.

طرز تهیه

یک سفیده‌ تخم مرغ را خوب به هم می‌زنید تا کاملا سفید شده و به صورت کف شود سپس این کف سفید را بر روی پوست صورتت بمال و بدون حرکت، ۱۵ دقیقه دراز بکش. وقتی کاملاً جذب و خشک شد پوستت را با آب ولرم و بعد حتما با آب سرد و خنک آبکشی کن. اگر می خواهی نتیجه بگیری این ماسک را هفته ای دو بار استفاده کن.

نشاسته

نشاسته یک نوع ماسک طبیعی است که خشکی و کدر بودن پوستت را بر طرف می کند. گاهی صورت ما جرم هایی دارد که ما قادر به دیدنشان نیستیم. نشاسته به علت چسبندگی که دارد، باعث تمیزی پوست و جرم های پوست صورت را رفع می کند.

ماسک نشاسته و ماست

جلوی آیینه که می ایستی و صورتت را نگاه می کنی، آیا پوست خشکی داری یا چرب؟ اگر پوستی چرب داری، برای تهیه این ماسک از چند قطره آبلیمو یا آب پرتقال و ماست کم چرب استفاده کن. برای نتیجه گیری از هرگونه خنده و اخم جداً خود داری کن.

طرز تهیه

نشاسته : ۳ قاشق غذا خوری
ماست کم چرب : ۱ قاشق غذا خوری
در کاسه یا طرفی نشاسته را با ماست کم چرب مخلوط کن. مخلوط را آن قدر هم بزن تا یک خمیر یکدست به دست آید، سپس این ماسک را بر روی پوست تمیز صورتت به مدت ۳۰ دقیقه قرار بده و بعد با آب سرد ابکشی کن.

بخور صورت

بخار حاصل از آب گیاهان معطر به طور عمقی در سوراخ پوست صورتت نفوذ می کند و آن را شستشو می دهد. همینطور حس شادابی و سبکی به تو می دهد. برای بخور صورت از گیاهانی مانند زنجبیل ، بابونه و رزماری استفاده کن.

نمک، یک لایه بردار

نمک یک لایه بردار قوی برای پوست محسوب می شود؛ زیرا پوست مرده و پینه بسته را از بین می برد و همچنین باعث از بین رفتن خطوط سطحی ایجاد شده بر روی پوست نیز می شود. این لایه بردار گردش خون را افزایش می دهد و به خون اکسیژن می رساند تا پوست فوق العاده درخشانی داشته باشی.