زمان مطالعه : ۳ دقیقه

هنگام انتخاب رنگ رژ لب به چه نکته ای توجه می کنی؟ دوست داری رنگ رژ لب تو چشمگیر و جلب توجه کننده باشد یا طبیعی باشد و چندان به چشم نیاید؟ یکی از رنگ های رژ لب که برای تمام افراد با هر رنگ پوست و فرم چهره مناسب است؛ رنگ قرمز است. البته که رنگ قرمز هم طیف گسترده ای دارد و انتخاب سایه آن با توجه به سلیقه هرکس با دیگری متفاوت است. همچنین رنگ طبیعی یا نود برای رژ لب، هیچ وقت از مد نمی افتد. اما هر فصل با معرفی ترندهای تازه دنیای مد و آرایش، رنگ رژ لب جدیدی هم ارائه می شود که می توانی آن را به کار بگیری. در هفته مد سالانه بهار و تابستان ۲۰۲۰، برندهای مختلف برای آرایش مدل های خود از رنگ های جالبی استفاده کردند که به چهره آن ها بعد تازه ای داد. در این مقاله ۳ رنگ رژ لب که ترند امسال و سال آینده هستند را با هم مرور خواهیم کرد. 

گرچه رنگ رژ لب قرمز در کت واک برندهای مختلف هفته مد بهار و تابستان ۲۰۲۰ بیش از همه دیده شد (برندهای پرادا Prada، موسکینو Moschino، شنل Chanel و لویی ویتون Louis Vuitton از این رنگ استفاده کردند)، اما طراحان مد و آرایشگران خلاق برخی برندها از رنگ مایه های دیگری الهام گرفتند. نارنجی نئون و طلایی، دو نمونه از این رنگ های جذاب هستند. 

۱- رنگ رژ لب نارنجی نئون:

رنگ رژ لب نارنجی، ایده ای بود که برند ورساچه Versace در هفته مد سالانه بهار و تابستان ۲۰۲۰ خود به کار گرفت. این رنگ که حال و هوایی سر زنده و شاد دارد، تابستان نورانی و گرم را به یاد می آورد. برند ورساچه به همراه این رنگ رژ لب جذاب، از مژه های بسیار بلند مصنوعی و موهای رو به عقب شانه شده ساده استفاده کرد و برای تکمیل آرایش، عینک آفتابی طیف دار را به کار گرفت. چند تار مو جلوی موها، روی پیشانی ریخته شده بود که در نوع خود جالب به نظر می رسید.

۲- رژ لب طلایی:

برند Dries Van Noten از رنگ رژ لب نارنجی در کت واک هفته مد سالانه بهار و تابستان ۲۰۲۰ استفاده کرد. این رنگ فوق العاده جلوه گر، در چهره مدل ها جذابیت ویژه ای به وجود آورده بود. این برند به همراه رنگ طلایی لب ها، از چتری های آشفته کانوایی برای جلوی موها استفاده کرده بود. پوست، رنگ پریده و سفید به نظر می رسید و تمام صورت ساده بود. چشم ها هم آرایش نداشت و بدون خط چشم یا ریمل، در اوج سادگی بود. این مدل آرایش مینیمال، تأکید ویژه ای بر جلوه لب ها دارد. 

۳- رنگ رژ لب تیره:

رنگ های تیره مثل شرابی، انگوری، مشکی، قهوه ای سوخته و…، ترند رنگ رژ لب بهار و تابستان آینده هستند که جلوه فوق العاده ای دارند. برند ماکس مارا Max Mara در کت واک هفته مد سالانه ۲۰۲۰ از این رنگ برای آرایش مدل ها استفاده کرد. در آرایش چهره مدل ها، چشم ها هم گیرایی زیادی داشتند. خط چشم دنباله دار و بلند بود. رنگ پوست ساده و طبیعی بود و از هایلایت ها استفاده نشده بود. به طور کلی آرایش این برند هم مینیمال بود اما چشم ها مدل زیبایی داشتند. رنگ رژ لب تیره با موهای ساده و بافته شده که ترند مدل مو سال آینده است، جذابیت زیادی به وجود آورده بود. 

تو از کدام رنگ رژ لب بیشتر خوشت آمد و دوست داری سال آینده از آن استفاده کنی؟ همانطور که می بینی این رنگ ها متفاوت و دوست داشتنی هستند و به چهره جلوه جالبی می دهند. اگر دوست داری رنگ های تازه را در آرایش روزمره امتحان کنی و به چهره ات رنگ و لعاب تازه ای بدهی، دست به کار شو!

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

جدیدترین ترندهای استایل خیابانی ۲۰۲۰ را بشناسیم

آرایش طبیعی به سبک مدل های مشهور

۶ ترند آرایش بهار و تابستان ۲۰۲۰ چه خواهند بود؟