زمان مطالعه : ۳ دقیقه

خشکی لب یکی از مشکلات رایجی است و عواملی مانند تغییر فصل، مراقبت های اشتباه، استفاده از رژ لب نامناسب و تغذیه ناسالم در بروز آن موثر هستند. علاوه بر مرطوب کردن روزانه لب ها، استفاده از اسکراب ها نیز توصیه می شود زیرا ایم ماسک ها لایه بردار و مغذی باعث از بین رفتن سلول های مرده و نرم شدن لب ها شده که این امر زیبایی آن ها را نیز دو چندان خواهد کرد. با توجه به این موضوع، امروز تصمیم گرفتیم به معرفی سه اسکراب لب خانگی به منظور داشتن لب هایی جذاب  بپردازیم. پیشنهاد می کنم تو هم در ادامه همراه منودلیار باش.

داشتن لب های براق و نرم که بدون پوست های خشک و ترک خورده باشد یکی از نشانه های سلامتی، زیباییو جوانی است. لب ها در جوانسازی پوست بسیار نقش ویژه ای دارند پس باید در مراقبت از آن ها و تغذیه شان به خوبی دقت کنیم. استفاده از انواع ماسک های خانگی با مواد طبیعی و مغذی که می توانند رطوبت و ویتامین های از دست رفته پوست لب ها را به آن بازگردانند جزو یکی از ساده ترین روش هایی است که می توانیم برای داشتن لب های زیبا از آن بهره بگیریم. اسکراب های لب علاوه بر از بین بردن پوست های مرده باعث آبرسانی به لب ها، افزایش کلاژن سازی و حتی نرمی آن ها نیز می شود. لایه برداری لب ها به اندازه لایه برداری صورت و بدن مهم است زیرا لب ها قسمت حساسی از بدن هستند که زیبایی و سلامت آن در زیبایی چهره بسیار اهمیت دارد. امروزه مدل های مختلفی از این اسکراب های مخصوص لب در برند های مختلف وجود دارد که می توانی آن ها را تهیه کنی اما اگر به دنبال یک روش دائمی، کم هزینه و در دسترس برای زیبایی لب هایت هستی حتما این روش های خانگی با اسکراب مواد طبیعی را امتحان کن؛ خصوصا قبل از رفتن به مهمانی و زدن رژ لب. مطمئنم که تو هم خوشت می آید.

۱. اسکراب روغن زیتون و شکر

از آنجایی که روغن زیتون مرطوب کننده ای قوی برای پوست محسوب می شود، می توان گفت که ترکیب آن با شکر، اسکرابی ایده آل را برای تو به ارمغان می آورد. می توانی به مدت ۱ دقیقه این اسکراب را به آرامی بر روی لب هایت ماساژ بدهی و سپس با استفاده از دستمال و آب گرم آن را بشوری.

۲، اسکراب پودر قهوه

این نوع اسکراب برای لب های حساس و ترک خورده بسیار مناسب است. پودر قهوه را با کمی شیر مخلوط و بر روی لب هایت بزن. ترکیب این دو ماده به درمان ترک لب ها نیز کمک می کند.

۳. اسکراب عسل و شکر قهوه ای

عسل به تنهایی خاصیت تمیز کننده و ضد باکتریایی دارد و همراه با شکر منجر به لایه برداری عمیق لب ها می شود. شکر قهوه ای یکی از بهترین دانه های اسکراب کننده برای لب هاست که آب رسانی هم می کند. کافیست این ترکیب را روی لب هایت بزنی و پس از ۱ الی ۲ دقیقه با آب گرم بشوری.

یادت باشد بعد از انجام هر کدام از اسکراب ها یا ماسک های لب حتما از یک بالم لب یا مرطوب کننده لب استفاده کنی.

بهترین پیشنهاد این است که قبل از خواب این کار را انجام بدهی و بگذاری بالم لب تا صبح روی لب هایت بماند و سپس تاثیر شگفت انگیز این روتین زیبایی را بر روی لب هایت ببینی.

ویتامین E جزو یکی از بهترین ماده های مغذی است که هم به تنهایی و هم در ترکیب با انواع ماسک ها اسکراب های خانگی می توانی روی لب هایت بزنی. این ویتامین علاوه بر تغذیه لب ها به افزایش گردش خون و حجیم تر شدن آن نیز کمک می کند.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

اسکراب های خانگی برای پوست خشک

باید و نبایدهای استفاده از رژ لب قرمز

مرطوب کننده لب خانگی