زمان مطالعه : ۳ دقیقه

نور آفتاب با وجود روشنایی بخشی از گرمای مفیدش یکی از خطرناک ترین عوامل برای سلامت پوست به شمار می آید. قرار گرفتن طولانی مدت در معرض تابش نور خورشید، آفتاب گرفتن مداوم و دیگر موارد می توانند آسیب های جدی به پوست وارد کنند. برای پیشگیری از این آسیب ها نیازمند به یک محافظ قوی برای پوست هستی. کرم های ضد آفتاب در همه ی فصول باید استفاده شود تا زیان های ناشی از تابش آفتاب را ازبین برد.
در اینجا سعی بر آن دارم که بهترین کرم های ضد افتاب موجود را به تو معرفی کنم.

کرم ضد آفتاب رنگی اوریاژ سری Bariesun مدل Light
محصولات اوریاژ نیاز به معرفی کردن نداره به نظرم چون حسابشون را به قولی پس دادن. این ضد آفتاب کرم پودری است و حجم آن ۵۰ میلی لیتر است. از ویژگی های خوب این کرم خاصیت مرطوب‌کنندگی اش است که باعث می‌شود ضمن استفاده از کرم و محافظت در برابر آفتاب، نگران خشکی پوست هم نباشی. خوشبختانه این کرم ضد حساسیت است و کاربرانی که به بسیاری از مواد آرایشی مشابه حساسیت دارند هم بدون نگرانی از کرم ضدآفتاب اوریاژ از سری Bariesun می توانند با خیال راحت استفاده کنند.

کرم ضد آفتاب رنگی و نرم کننده نوکس مدل DD SPF30
کرم بعدی دارای رنگ طبیعی است؛ از کمپانی نوکس، که برندی فرانسوی تبار است. این کرم علاوه بر مرطوب کننده پوست، به انرژی بخشی به پوست هم کمک شایانی می کند؛ همچنین ضد چروک و آنتی اکسیدان است. حجم این کرم ۳۰ میلی لیتر می باشد.

کرم ضد آفتاب باباریا مدل اسپرت ضد آب و عرق SPF 50
درباره محصولات باباریا این شکلی بگویم که اگر توانستی کسی را پیدا کنی که از محصولات باباریا راضی نباشد، همانا من برای تو جایزه ای در نظر گرفتم. این کمپانی معروف متعلق به اسپانیا است و کرم ضد آفتاب پیشنهادی دارای آلوورا نیز می باشد؛ همچنین ضدالتهاب، ضد چروک، مرطوب کننده، آبرسان و محافظ پوست نیز در برابر اشعه های مضر UVA وUVB نور خورشید، می باشد. حجم این ضد آفتاب ۷۵ میلی لیتر است.

کرم ضد آفتاب فاقد چربی نوروا رنگی مدل SPF50 نورسان
این کرم ضد آفتاب رنگی است و به عنوان کرم پودر نیز استفاده می شود و مناسب پوست‌های چرب، حساس و مختلط است. کرم ضد آفتاب نوروا مدل Noresun، از پوستت در برابر اشعه مضر UV محافظت می کند. این محصول در برابر آب و تعریق مقاوم است. همچنین این کرم ضد آفتاب فاقد چربی است. علاوه بر آن فاقد پارابن و مناسب برای کودکان و حتی پوست های حساس است. حجم این کرم ۴۰ میلی لیتر می باشد.

کرم ضد آفتاب ویشی مدل anti spot حجم ۵۰ میلی لیتر
این کرم ضد آفتاب مدل کرم پودری از لابراتوار ویشی، مناسب برای پوست چرب و مختلط است. کرم ضد آفتاب و ضد لک رنگی ⁺SPF50 ویشی دارای رنگدانه های طبیعی است که برای به وجود آمدن پوششی یکدست و از بین رفتن کک و مک بر روی پوست فوق العاده است. همچنین علاوه بر محافظت پوست در برابر اشعه های مضر خورشید، باعث کمرنگ شدن لک های پوست صورت می گردد.