زمان مطالعه : ۴ دقیقه

می توان گفت ریمل یکی از محبوب ترین و ضروری ترین محصولات آرایشی است که در انواع و کاربردهای مختلفی نیز به بازار ارائه شده است و در کیف لوازم آرایشی تقریباً تمام ما خانم ها جایگاه ویژه خود را دارد. همه ما می دانیم ریمل و استفاده درست از آن در جذاب تر نشان دادن چشم ها نقش موثری را ایفا می کند ولی همه این موارد منوط به این است که بدانی چه نوع ریملی مناسب چشم های تو است. به همین منظور در این مقاله می خواهم به تو کمک کنم که ریمل مناسب چشم هایت را پیدا کنی و در آخر چند مورد از بهترین ریمل های حجم دهنده را به تو معرفی کنم پس با منودلیار همراه باش تا بدانی کدام ریمل می تواند چشم هایت را زیبا و جذاب کند.

اول از همه بهتر است به سراغ سلامت چشم ها برویم. هیچ زیبایی ارزش به خطر انداختن سلامت به ویژه سلامت عضو حساس و مهمی مانند چشم را ندارد. از آن جایی که مژه ها وظیفه محافظت از چشم ها در برابر آلودگی ها و گرد و غبار محیط را بر عهده دارند و ریمل نیز که برای زیبا تر و جذاب کردن مژه ها به کار می رود به طور مستقیم با چشم در تماس است، اولین فاکتوری که لازم بوده در مورد انتخاب یک ریمل در نظر داشته باشی، کیفیت و مرغوب بودن آن است. در ضمن به زمان تعویض ریمل نیز توجه کن.

دومین موردی که حائز اهمیت بوده نوع و فرم طبیعی مژه ها به شمار می رود. اگر مژه های کوتاه و پر پشت داری، ریمل ژله ای یا ضد آب انتخاب مناسب تری نسبت به ریمل حجم دهنده برای تو خواهد بود. مواد تشکیل دهنده این مدل ریمل ها حلال در آب بوده به همین دلیل به راحتی و با کم ترین کثیفی از مژه ها به سرعت پاک می شود. همچنین فرچه یا برس آن ها از جنس پلاستیکی و باریک با مو های کوتاه و فاصله دار طراحی شده است به همین دلیل مژه هایت را بلند تر نشان داده و شکل طبیعی آن ها را حفظ می کند به طوری که کمتر کسی متوجه ریمل روی مژه هایت خواهد شد.

اما اگر مژه های تو به طور طبیعی بلند هستند، ریمل های حجم دهنده مناسب آن ها است چرا که معمولاً مژه های بلند به سمت پایین تمایل پیدا کرده و به اصظلاح عامیانه جارویی می شوند و فر طبیعی خود را از دست می دهند. در ضمن بلندی آن ها موجب شده کم حجم به نظر برسند.
مواد تشکیل دهنده ریمل های حجم دهنده، حلال در چربی هستند به همین دلیل هنگام پاک کردن آن ها خیلی لازم است توجه کنی چرا که می تواند کثیفی و سیاهی زیادی در اطراف چشم ها به وجود بیاورد (از پاک کننده مخصوص آرایش چشم یا گلاب به همراه پد نخی برای پاک کردن ریمل های حجم دهنده استفاده کن.). فرچه یا برس این مدل ریمل ها، حجیم بوده و دانه های آن الیافی یا جنس مو و منسجم و چسبیده به هم است که هم مژه های تو را فر داده و شکل می دهد و هم پرپشتو حجیم نشان خواهد داد.

در ادامه چند مدل از بهترین ریمل های حجم دهنده را با تو در میان می گذارم.

L'Oréal Paris Voluminous Lash Paradise Waterproof Mascara
Cover Girl LashBlast Volume Mascara
Yves Saint Laurent Volume Effet Faux Cils Luxurious Mascara
Marc Jacobs Velvet Noir Major Volume Mascara
Origins GinZing Brightening Mascara
Guerlain La Petite Robe Noire Black Lashdress Mascara
Lancôme Monsieur Big Mascara

نظرت در مورد ریمل های معرفی شده در این مقاله و نکته هایی که در مورد سلامت چشم و نحوه انتخاب ریمل مناسب مطرح شد، چیست؟ تو از چه مدل ریملی استفاده می کنی و فرم طبیعی مژه هایت چگونه است؟ چه ریمل های حجم دهنده ای را می شناسی که از آن ها راضی هستی؟ نظرات و تجربیاتت را در این باره با من و سایر دوستان منودلیاری ات در زیر این مقاله در میان بگذار.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

روش های تشخیص لوازم آرایش اصل از تقلبی

۴ راه طبیعی برای پاک کردن آرایش

۶ نکته زیبایی برای خانم های شاغل