زمان مطالعه : ۳ دقیقه

“ستوده بیطرفان” از دوستان منودلیار، تجربه شخصی خود را در مورد معجزه ماست با ما در میان می گذارد پس با منودلیار تا پایان این مقاله همراه باش تا ابتدا با تجربه دوستان منودلیاری ام آشنا شویم و پس از آن چند ماسک ماست برای زیبایی و تقویت پوست و مو را به تو معرفی کنم.

“یک تجربه راحت برای کسایی که در مورد جوش، لک و جای اون ناراحت هستند. باید بگویم تنها با ماست می توانند خودشان را خوشحال کنند مثل من.
فقط کافی است ماست کم چرب و طبیعی بدون هیچ مخلوطی را در کمترین زمان و بسیار راحت بر روی پوست خود استفاده کرده و با دیدن نتیجه هیجان انگیزش ذوق کنی.
من روزی یک بار ماست را به تمام صورتم می زنم و پس از ۲۰ تا ۳۰ دقیقه با آب ولرم می شویم. موضوع جالب این است که همان روز اول بخش زیادی از جای جوش ها ناپدید شد.”

چند نمونه ماسک ماست خانگی برای زیبایی و تقویت پوست و مو

ماسک ماست و عسل برای نرمی مو ها

حالت دادن به مو های وز و خشک می تواند یکی از سخت ترین کار های دنیا به شمار رود. خشکی مو به دلیل کاهش رطوبت طبیعی مو بروز می کند که می تواند علت های مختلفی مانند رنگ کردن مداوم داشته باشد بنابراین لازم است مراقبت ویژه ای را به منظور افزایش آبرسانی به موها داشته باشی. هنگامی که مو به خوبی هیدراته بشود، انعطاف پذیر تر نیز می شود، به خوبی حالت می گیرد و مو هایی نرم و درخشان خواهی داشت. عسل به مو ها آبرسانی می کند و دارای خواص ضد میکروبی و ضد تورمی است که به پیشگیری از شوره سر کمک کرده و از خارش پوست سر جلوگیری می کند.
برای تهیه این ماسک یک دوم پیمانه ماست را با یک چهارم پیمانه عسل و دو قاشق غذا خوری روغن زیتون مخلوط کرده و به پوست و مو های خود بزن و مو ها را بالای سر جمع کرده و با حوله حمام بپوشان. پس از ۳۰ دقیقه بشوی.

ماسک ماست و زردچوبه برای رفع جوش و آکنه

زخم و جای جوش ها معمولاً به علت تولید بیش از حد چربی پوست و مسدود شدن منافذ پوست با آن ها و همچنین سلول های مرده است که بروز می کنند و اجازه می دهد تا باکتری های وارد عمل شوند و آکنه ها و جوش ها به وجود آورند بنابراین هدف ماسک رفع جوش و آکنه لازم است کاهش میزان چربی در پوست صورت تو باشد و همچنین با ضد عفونی کردن پوست، باکتری ها را از بین ببرد. این دقیقا همان چیزی است که این ماسک ماست انجام می دهد.
برای تهیه آن یک قاشق غذا خوری ماست را با یک قاشق غذا خوری عسل، یک قاشق چای خوری آب لیمو ترش تازه و یک قاشق چای خوری پودر زردچوبه مخلوط کن و ماسک را روی صورت خود بزن و اجازه بده حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بماند سپس آن را با آب ولرم بشوری و از یک حوله نرم برای خشک کردن صورت خود استفاده کن.

ماسک ماست و کاکائو برای رفع خستگی پوست

با آلودگی هوا و البته بی توجهی که نسبت به پوست خود انجام می دهیم، به مرور پوست تو خسته شده و شادابی و طراوت خود را از دست می دهد. ماسک ماست و کاکائو می تواند جوانی، سلامت و درخشانی را به پوستت هدیه کند.
برای تهیه این ماسک یک قاشق غذا خوری ماست را با یک قاشق غذا خوری پودر کاکائو و یک قاشق غذا خوری عسل مخلوط کرده و بر روی پوست صورت خود بزن و پس از ۲۰ دقیقه با آب ولرم بشوی.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

درمان های خانگی برای جلوگیری از خارش های زمستانی پوست

معجزه عسل و دارچین

نمک صورتی و خواص آن