زمان مطالعه : ۳ دقیقه

قطعاً برای تو هم مانند هر خانم دیگری زیبایی، درخشانی و رشد مو هایت مهم است و همیشه به دنبال محصولاتی می گردی که بتوانی به وسیله آن ها مو های خود را تقویت کرده و سالم و زیبا نگه داری. شاید تعجب کنی که اگر به تو بگوییم یکی از مؤثر ترین محصولات برای سلامت و رشد مو ها هم اکنون در کابینت آشپزخانه ات قرار دارد و نیازی نیست که داروخانه ها و فروشگاه ها را به خاطر آن زیر و رو کنی.
بله! آب برنج یکی از مؤثر ترین و با سابقه ترین مواد برای رشد و زیبایی مو ها به حساب می آید که قدمت آن به دوران باستان در ژاپن باز می گردد. حتماً تو هم در مورد مو های درخشان، صاف، زیبا و فوق العاده بلند خانم های ژاپنی قدیم شنیده ای که مو های بافت شده و زیبای آن ها تا روی زمین کشیده می شد. راز آن مو های افسانه ای آب برنج است.
اگر دوست داری بدانی آب برنج برای رشد مو هایت چه می تواند بکند با منودلیار تا پایان این مقاله همراه باش.

تحقیقات زیادی روی خواص آب برنج بر زیبایی و تقویت مو ها صورت گرفته است. این تحقیقات وجود ماده ای به نام  inositol را درون ترکیبات آب برنج به اثبات رساند که موجب بهبود مو های آسیب دیده از داخل به خارج مو ها شده و از بروز آسیب های احتمالی به مو ها جلوگیری می کند.

یکی از بهترین چیز ها در مورد آب برنج این است که راحت و در دسترس است چرا که تنها چیزی که تو نیاز داری برنج و کمی آب است و  سخت ترین چیز در مورد آن این است که به خاطر داشته باشی که آب برنج را با خود به داخل حمام ببری.

چگونه از آب برنج برای مو های خود استفاده کنی

مواد لازم: یک فنجان آب – یک فنجان برنج

طرز تهیه

  • برنج را پاک کرده و یک بار آبکشی کن تا تمام گرد و غبار و آلودگی برنج را از بین برود؛
  • برنج را با آب در یک کاسه بزرگ مخلوط کن و به هم بزن تا آب آن کدر شود؛
  • برنج را از آب خارج کن و آن را برای پخت کنار بگذار. آب برنج را درون یک طرف دربسته پلاستیکی کوچک مانند بطری خالی شامپو بگذار تا در دمای اتاق برای ۱۲ تا ۲۴ ساعت بماند. این زمان لازم است تا ویتامین های آب برنج فعال شوند ولی دقت کن که آب برنج بیش از ۲۴ ساعت نماند؛
  • می توانی آب برنج را تا استفاده بعدی در یخچال نگه داری کنی.

طرز استفاده

نیازی نیست برای شست و شوی مو هایت را تغییر بدهی ولی هر بار که به حمام می روی پس استفاده از شامپو و نرم کننده موهایت را با آب برنج را به ریشه مو ها بزن. بگذار حدود ۵ دقیقه روی پوست سر بماند سپس مو ها را آبکشی کن. نتایج آن را بعد از اولین استفاده می توانی احساس کنی که چقدر مو های تو زیبا تر و قوی تر شده اند.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

تأثیر شگفت انگیز ویتامین E بر روی مو ها

هر چند وقت یک بار موهایت را می شویی

ترفند های رنگ کردن مو در خانه