زمان مطالعه : ۳ دقیقه

داشتن دندان هایی سفید و سالم علاوه بر سلامت و بهداشت دهان، روی سلامت کل بدن نیز تأثیر گذار خواهد بود. در ضمن سفیدی و زیبایی دندان ها بر روی ظاهر، آراستگی و زیبایی تو نیز اثر دارد. یکی از ساده ترین و البته مهم ترین کار هایی که می توانی برای حفظ سلامت و زیبایی دندان های خود انجام دهی، مسواک منظم و صحیح است. دندانپزشکان توصیه می کنند روزی دو بار (صبح و شب قبل از خواب) دندان های خود را مسواک بزنی. نخ دندان و دهان شویه دو آیتم دیگری هستند که در کنار مسواک زدن در بهداشت، زیبایی و خوشبویی دهان و دندان به تو کمک می کنند. در ضمن جالب است بدانی که نحوه صحیح مسواک زدن از نوع مسواک یا خمیر دندانی که استفاده می کنی هم مهم تر است. یکی از موارد بسیار اساسی که لازم است به آن توجه کنی زمان مسواک زدن صبحگاهی است این که قبل یا بعد از صبحانه مسواک برنی. این دقیقاً سؤالی بوده که در این مقاله می خواهم به آن پاسخ دهم پس با منودلیار تا پایان این مقاله همراه باش تا جواب این سؤال مهم را به دست بیاوری.
همان طور که پیش تر نیز گفتم، بی شک دندان های سالم، نقش مؤثری در سلامت و جذابیت ظاهری ما ایفا می کنند؛ از این رو توجه به حفظ سلامتی دندان ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. یکی از نکته هایی که حتما لازم است در نظر گرفت، زمان مناسب استفاده از مسواک است.

باکتری هایی که در طول شب بر روی دندان ها تشکیل شده اند، شکر موجود در مواد غذایی را به اسید تبدیل می کنند. مسواک زدن صبح ها پیش از صبحانه، این اطمینان را به تو می دهد که با دندان هایی تمیز و عاری از هر گونه باکتری یا میکروبی روز خود را آغاز کنی و واکنش های اسیدی ایجاد شده توسط باکتری ها را به حداقل برسانی. از طرف دیگر پس از صرف صبحانه، ترشحات اسیدیِ باکتری ها و میکروب ها، به بالاترین سطح غلظت خود می رسند و مواد غذایی می توانند به شدت خاصیت محافظتی مینای دندان را کاهش دهند؛ به همین علت مسواک زدن بلافاصله پس از مصرف مواد خوراکی به هیچ وجه توصیه نمی شود. بر همین اساس بهترین زمان برای مسواک زدن صبحگاهی، پیش از صرف صبحانه خواهد بود اما اگر از روی عادت ترجیح می دهی پس از صبحانه مسواک بزنی حتما با فاصله زمانی حداقل ۳۰ دقیقه از مصرف صبحانه از مسواک استفاده کن. در ضمن زمان تعویض مسواک را نیز جدی بگیر و در زمان مناسب مسواک خود را عوض کن تا از داشتن لبخندی زیبا به لطف داشتن دندان هایی سفید و سالم لذت ببری.

نظرت در مورد نکته هایی که در این مقاله در مورد زمان مناسب برای مسواک زدن مطرح شد، چیست؟ تو معمولاً قبل از صبحانه مسواک می زنی یا بعد از آن؟ چه نکته هایی دیگری در مورد مسواک زدن لازم است رعایت شود که در این مقاله به آن اشاره ای نشده است؟ نظرات و تجربیاتت را در این باره با من و سایر دوستان منودلیاری ات در زیر این مقاله در میان بگذار.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

همه چیز در مورد دستگاه بخور: انواع مدل ها، فواید، خطرات احتمالی و نحوه نگهداری از آن

کدام خوراکی ها باعث سفید شدن دندان می شوند

چرا دئودورانت های طبیعی MEGABABE فوق العاده ترین محصولاتند