زمان مطالعه : ۳ دقیقه

از آنجایی که روبالشی های ابریشمی، کاملا طبیعی هستند و بافت لطیفی دارند، برای بدن بسیار مفید بوده و خوابی راحت را برای تو به ارمغان می ‌آورند. روبالشی ها شاید به ظاهر چندان عضو مهمی در پروسه خواب نباشند اما به شدت در داشتن خواب راحت، زیبایی پوست، جوان ماندن آن و سلامت مو ها تاثیر گذارند. این پارچه نازک که بالش را تمیز نگه می دارد، اگر از جنس ساتن یا ابریشم نباشد، احتمالا این تجربه ناخوشایندی از چروک شدن صورت هنگام بد خوابیدن یا وز شدن مو هایت پس از بیدار شدن را خواهی داشت. از آنجایی که پارچه کتان، رطوبت را جذب می کند، استفاده از این نوع روبالشی، باعت وز شدن مو ها خواهد شد؛ در عوض پارچه ابریشم یا ساتن، چربی و رطوبت طبیعی موجود در تار های مو را حفظ کرده و از خشک شدن آن ها جلوگیری می کند. اینکه خواب زیبا و لذت بخش برای سلامتی بدن، زیبایی پوست و کاهش استرس مناسب است اصلا قابل انکار نیست اما جالب اینجاست که تضمین بعدی برای داشتن خواب سالم و پوستی زیبا یک بالشت مناسب است. شاید تا به حال دیده باشی که بسیاری از برند های مرتبط با محصولات مراقبت از پوست چشم بند ها و رو بالشتی هایی دارند که سیلک ابریشم بوده و برای زیبایی پوست هستند. همه ما می دانیم که پوست صورت با افزایش سن و به مرور زمان پوست صورت خشک می شود و رعایت نکردن یک سری مراقبت های ساده می تواند این روند را سریع تر کند. امروز می خواهیم با هم راجع به تاثیرات رو بالشتی بر روی زیبایی پوست صحبت کنیم و در این مقاله ۴ مزیت استفاده از این روبالشی های ابریشم را با هم مرور کنیم.

۱. ابریشم، پوست را هیدراته نگه می دارد، از بروز چین و چروک ناشی از تغییر حالت صورت در زمان خواب جلوگیری کرده و باعث درخشان شدن پوست صورت می شود. پارچه های کتانی میزان رطوبتی از پوست که باید در خود پوست بماند را به خود جذب کرده که روند خشکی و ایجاد چین و چروک روی پوست را تسریع می کنند و به همین دلیل احتمالا صبح روز بعد با یک پوست خسته و بدون آب بیدار می شوی.

۲. بالش های پنبه ای، با جذب رطوبت مو، منجر به خشکی، شکنندگی و ریزش آن می شوند؛ اما روبالشی ابریشمی به دلیل لطافت بافت، باعث می شود موهایی نرم و درخشان داشته باشی. این روبالشی ها حالت مو ها را حفظ کرده و باعث می شود صبح ها بدون کوهی از مو های گره خورده بر روی سرت، بیدار شوی. به این دلیل به تو توصیه می کنم که از این به بعد، روی روبالشی هایی از جنس ساتن یا ابریشم بیشتر فکر کنی.

۳. ابریشم به دلیل خواص ضد حساسیتی، در کاهش علائم آلرژی بسیار موثر است و برای افراد با بیماری هایی نظیر آسم، اگزما و یا حساسیت‌های پوستی، انتخاب مناسبی خواهد بود.

۴. طبق تحقیقات، خنک بودن فضای اتاق در زمان خواب، باعث آزاد شدن هورمون ملاتونین (یکی از مهم ترین هورمون های ضدپیری) می‌شود. بالش ابریشمی زمان طولانی تری خنک می ماند و در کاهش بروز چین و چروک و پف صورت موثر است. زمانی که احساس گر گرفتگی یا گرما به صورت ناگهانی در فرد ایجاد می شود، بهتر است برای جلوگیری از این موضوع و تعادل دمای بدن از لباس هایی با جنس ابریشم استفاده شود. ملحفه و پیژامه های ابریشمی به طور مؤثر تأثیرات ناشی از گرما را کاهش می دهند و گزینه موثر بعدی همین روبالشی های ابریشمی هستند که به شدت در خنک کردن بدن موثر واقع می شوند.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

تاثیر کمبود خواب بر اشتها

هر چند وقت یکبار باید لباس خواب را شست؟

اشتباهات رایج در مراقبت از پوست