زمان مطالعه : ۵ دقیقه

می دانی، عطر چیز عجیبی است. من عاشق عطرها هستم، عاشق رایحه هایی که به من احساس خوب می دهند. این رایحه می تواند بوی یک غذای مورد علاقه باشد یا حتی بوی خوش یک گل باشد که من را یاد بهترین فصل سال بیندازد؛ فصلی که همیشه تداعی کننده خاطره های خوب است. حتی می تواند بوی یک عطر زنانه یا مردانه باشد. اینکه بتوانی یک رایحه را مخصوص خودت کنی خیلی هیجان انگیز است. فکرش را بکن یک عطر می شود امضاء تو. با ورودت به هر مکانی متوجه می شوند که تو آمده ای، هر جا این رایحه را استشمام کنند یاد تو می افتند و بالعکس تو هم نسبت به رایحه مخصوص اطرافیانت همینطور.

عطرها توانایی این را دارند با کوچکترین اشاره ای تو را ببرند به یک فضایی دیگر، به دوره خاصی از زمان و یک رویداد، یا حتی دستت را بگیرند  و تو را ببرند کنار یک شخص.

معمولا انسان ها در هر بازه زمانی عطر خود را عوض می کنند. و بعد از آن هر وقت که آن رایحه قبلی را استشمام کنند، می روند به همان بازه از زندگی شان.

با همه این ها یک مشکلی که همه ما با عطری که از آن استفاده می کنیم داریم، این است که نمی توانیم در تمام طول روز رایحه آن را همراه خود داشته باشیم. صبح که از خانه بیرون می رویم بویی دوست داشتنی همراه ما است اما پس از گذشت مدت زمان کوتاهی به خودمان می آییم و متوجه می شویم که آن رایحه دیگر همراه ما نیست و حسش نمی کنیم. درست است که ماندگاری عطرها با توجه به قدرت رایحه و درصد عطر خالص شان متفاوت است و بیشتر عطرها ماندگاری کمی دارند اما این نکته را هم فراموش نکن که گاهی اوقات با کمی تغییر در نحوه استفاده ما از عطرها می توان ماندگاری آن را چند ساعت بیشتر افزایش داد و گاهی همان چند ساعت هم کارمان را راه می اندازد.

 اول از همه باید بدانیم که بعضی پوست ها به خصوص پوست های خشک عطر را کم تر نگه می دارند. گاهی اوقات هم مشام خودمان از عطر پر می شود و کمتر متوجه آن هستیم.

حالا فارغ از موارد بالا چند روش را با تو در میان می گذارم که بتوانی ماندگاری عطرهایت را بیشتر کنی.

استفاده از مرطوب کننده زیر عطر

قبل از عطر زدن محلی که عطر را به آن اسپری می کنی توسط یک لوسیون یا مرطوب کننده چرب کن. خصوصا اگر جزء افرادی هستی که پوست خشک داری. اگر لوسیون مرتبط با عطری که استفاده می کنی را نداری از یک مرطوب کننده بدون اسانس استفاده کن.

اسپری کردن عطر در نقاط مناسب بدن

یادت باشد عطرها در نقاطی از بدن که نبض دارند به دلیل پمپاژ خون و گرمای آن نواحی، باعث ماندگاری بالای عطر می شوند. این نقاط شامل: مچ دست، پشت گوش، پشت زانوها، روی آرنج و کنار گردن است. موها معمولا زودتر از قسمت های دیگر بو را به خود جذب می کنند می توانی از عطر خود یک بار روی موهایت اسپری کنی اما یادت باشد با فاصله و کم باشد زیرا باعث خشکی موها می شود.

آغشته کردن یک پنبه به عطر و گذاشتن آن در لباس زیر نزدیک قلب، یکی از بهترین روش های ماندگاری بالاست.

عطر را هرگز پخش نکن

عده ای بر این باورند که بعد از استفاده از عطر باید آن محل را مالش دهند تا پوست گرم و عطر پخش شود؛ اما این یک اشتباه بزرگ است. این کار باعث تجزیه مولکول های عطر می شود.

محل مناسب نگهداری

هر چه عطر از محل های گرم، مرطوب و نور مستقیم دور باشد ماندگاری آن بالاتر می رود. یک مکان خنک بهترین جا برای نگهداری عطرها ست. مراقب باش که عطرها از حوالی حمام و دوش فاصله داشته باشند.

اگر تو تجربه دیگری برای افزایش ماندگاری عطر داری به من هم پیشنهاد بده.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

آنچه که درباره میکروبلیدینگ نمی دانی

نکاتی درباره انواع پیراهن زنانه

نگاهی به ترند اکسسوری ها در بهار و تابستان ۲۰۱۹