زمان مطالعه : ۳ دقیقه

مافین کدو حلوایی، خوشمزه سالم و مغذی است که به در کم‌ ترین زمان ممکن می‌ توانی در خانه آماده کنی و به عنوان عصرانه همراه خانواده در بعدازظهرهای پاییزی همراه با چای و یا یک دمنوش گرم صرف کنی که واقعاً هم می‌ چسبد.
این مافین را می‌توانی به راحتی و سریع تنها در یک مخلوط کن درست کنی. پس دیگر نیازی به تعداد زیادی ظرف، قاشق و هم زن نیست. از ظرف و ظروف که بگذریم، بافت این مافین سبک، اسفنجی و نرم است و به راستی مزه پاییز می‌ دهد.
جالب است بدانی مافین های کدو حلوایی که از شیرینی فروشی‌ ها تهیه می‌کنی معمولاً بین ۳۰۰ تا ۶۰۰ کیلو کالری انرژی دارند ولی مافینی که قرار است دستور پخت اش را در این مقاله با تو در میان بگذارم، تنها ۱۰۰ کیلو کالری انرژی دارد. پس بدون نگرانی از اضافه وزن و با خیال راحت می‌ توانی از میل کردن این خوشمزه پاییزی لذت ببری.

دوست داری با طرز تهیه این مافین آشنا شوی؟ پس با منودلیار تا پایان این مقاله همراه باش.

مواد لازم برای تهیه ۱۲ عدد مافین کدو حلوایی:

طرز تهیه مافین کدو حلوایی:

  • ابتدا فر را از قبل روشن و روی ۴۰۰ درجه فارنهایت – ۲۰۰ درجه سانتی گراد تنظیم کن کن. قالب مافین را برای ۱۲ عدد مافین آماده کن. درون قالب‌ ها کاغذ شیرینی قرار بده و یا آرد بپاش.
  • جوها را برای ۱ دقیقه در مخلوط کن خرد کن تا کاملاً به آرد تبدیل شوند.
  • بقیه مواد شامل پوره کدو حلوایی، تخم مرغ، ماست، شربت، بیکینگ پودر، جوش شیرین، وانیل و نمک را به آرد جو اضافه کن و دوباره مخلوط کن را روشن کن تا برای حدود ۱ تا ۲ دقیقه مواد کاملاً با هم مخلوط و یکدست شوند.
  • خمیر مافین را در قالب‌ها بریز. روی آن‌ها را می‌ توانی به انتخاب و سلیقه خودت با گردو، دارچین، خامه، کره بادام زمینی و یا ماست یونانی تزیین کنی.

قالب‌ها را درون فر قرار بده و بگذار برای حدود ۱۵ دقیقه بپزد. با استفاده از خلال دندان می‌ توانی از پخته بودن آن‌ ها مطمئن شوی. خلال دندان را در مافین فرو کن. اگر تمیز بیرون آمد یعنی مافین ها پخته شدند. پیش از سرو، بگذار مافین ها برای ۵ دقیقه خنک شوند.
مافین های کدو حلوایی آماده سرو کردن هستند.

حقایق غذایی مافین کدو حلوایی:

 حقایق غذایی که در بالا آورده شده است شامل مواد خوراکی نمی‌شوند که برای تزیین روی مافین قرار می‌دهی.