زمان مطالعه : ۲ دقیقه

افسردگی، بیماری شایعی است که خانم ها بیشتر از آقایان در معرض ابتلا به آن هستند. تحقیقات نشان داده است به دلیل تغییرات هرمونها در بدن خانم ها، زایمان، عادت ماهانه و حساسیت بیشتر زنان نسبت به مسائل، آن ها به طور نسبی بیشتر دچار افسردگی های دوره ای می‌شوند. اما چطور می توان آن را درمان کرد؟ سوالی که از “سوده”، مدیر سالن “اریج” در تهران، پرسیدیم: همه می دانیم که ماساژ احساس آرامش به ما می دهد ولی آیا می تواند در درمان افسردگی نیز موثر باشد؟

ـ بله، یکی از درمان های قطعی و طولانی مدت ماساژ است. روشی که در شرق، بیشتر از هر جای دیگر دنیا به آن اعتقاد دارند و حتی خیلی از روانکاوها به عنوان روش کمکی درمان افسردگی، از آن بهره می برند. افسردگی باعث گرفتگی عضلات و درد مفاصل می شود، دردهایی که همه به کمک ماساژ التیام پیدا می کنند.

آرامش پس از ماساژ، تا مدت ها در روح فرد باقی می ماند. هفته ای یکبار ماساژ، تضمین خواهد کرد که در طی یک هفته، آرامش بیشتری داشته باشید، کمتر عصبانی شوید و صبورتر باشید. ماساژ یک ساعته به شما کمک می کند تا کمی برای خودتان وقت بگذارید. همه ما در زندگی مشکلاتی داریم و زندگی هیچکس بدون مشکل نیست؛ اینکه یک ساعت را به خودمان و سلامت جسم و روحمان اختصاص دهیم باعث می شود اعتماد به نفس بالاتری پیدا کنیم و از این زمان برای رها شدن از تمام مسائل روزمره استفاده کنیم و همه چیز را به بعد از این یک ساعت موکول کنیم. از دیگر مواهب ماساژ منظم تاثیرات مثبت بر ذهن و روح است. این که خودمان را بیشتر دوست خواهیم داشت و احساس بهتری نسبت به خودمان پیدا خواهیم کرد. ماساژ، دنیایی را برای شما به ارمغان می آورد که در آن استرس ها و دردها به فراموشی سپرده می شوند. از موثرترین ماساژها در درمان افسردگی می توان به: ماساژ سنگ داغ، ماساژ ریلکسیشن، ماساژ شمع، ماساژ های روغنی و رفلکسولوژی اشاره کرد.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند.

ناخن های تابستانی

چگونه از فضای چمدان بیش تر استفاده کنیم؟

استایل آقایان در عروسی‌های تابستان