زمان مطالعه : ۴ دقیقه

گمان نمی کنم هیچ بانویی با طرح گلدار آشنا نباشد و به آن علاقه مند نباشد! طرح گلدار یکی از طرح های قدیمی است که به دوران ما آمده و دوباره ترند شده است! در این مقاله قصد دارم در مورد استایل کردن با لباس گلدار با تو صحبت کنم! خدا را شکر می کنم که این طرح زیبا و دوست داشتنی ترند شده است و می توانیم با خیال راحت، از سر تا پا گلگلی بپوشیم (البته که من پیش از این هم همین کار را می کردم و مهم نبود که این طرح جذاب ترند هست یا نه!) 

لباس های گلدار حس نوستالژیکی دارند و ما را به یاد دوران گذشته، مادربزرگ های مهربان و لباس های قدیمی می اندازند. ترکیب این طرح قدیمی با مدل های جدید، می تواند حس و حال تازه ای به استایل ما بدهد. اگر تو هم به طرح گلگلی علاقه مندی، پیشنهاد می کنم در این مقاله همراه من باشی تا با هم چند روش استایل کردن با لباس های گلدار را بررسی کنیم. 

اگر در پوشیدن لباس گلدار تازه کاری، سعی کن آن ها را با آیتم های کلاسیک و از مد نیافتادنی ترکیب کنی. این بهترین راه حل است که مطمئن باشی استایل تو بی عیب و نقص است. نیازی نیست زیاده روی کنی؛ تنها کافی است یکی از آیتم های استایلت را با طرح گلدار انتخاب کنی. این آیتم حتی می تواند یک اکسسوری کوچک، مثل دستمال سر یا کیف باشد. 

اگر دوست داری لباس گلدار در استایل تو خودنمایی کند، بهتر است به سراغ آیتم های بزرگ تر و جلوه گر تر بروی. از یک کت گلدار شیک و خوش دوخت به همراه جوراب شلواری ساده و کفش پاشنه دار استفاده کن. این استایل ظاهر تو را فوق العاده شیک و متفاوت می کند.

بهترین روش برای پوشیدن لباس گلدار این است که کاری کنی ظاهر تو قدیمی به نظر نرسد؛ بنابراین باید از این طرح زیبا در لباس های مدرن استفاده کنی. به عنوان مثال می توانی یک دامن میدی با طرح گلدار را با شومیز حریر مدل دار ست کنی یا از کت خوش دوخت کوتاه با طرح گلدار، به همراه شلوار جین زاپ دار استفاده کنی. 

گاهی اوقات به نظر می رسد لباس هایی که طرح گلدار دارند، فقط مناسب مراسم های خاص یا مهمانی ها هستند و نمی شود آن ها را در استایل خیابانی استفاده کرد. باید بدانی که این طرح حالا ترند شده و سال ۲۰۱۹ پر از طرح و نقش و رنگ است. بنابراین با خیال راحت از انواع پیراهن، دامن، بلوز، کت و شلوار با طرح گلدار استفاده کن. به عنوان مثال یک شلوار گلدار با یک شومیز رنگ روشن، ترکیب فوق العاده ای را به وجود می آورند که می توانی آن را در تمام موقعیت ها استفاده کنی. 

اگر طرفدار سبک بوهمین هستی، به سراغ لباس های گشاد و راحت برو و از طرح گلدار در انواع دامن ماکسی و پیراهن گشاد استفاده کن. با این کار به استایل بوهمین ساده هم جلوه تازه ای می دهی. 

یک راهکار خوب برای استفاده از آیتم هایی با طرح گلدار این است که آیتم بعدی را ساده و تک رنگ انتخاب کنی. به عنوان مثال اگر قصد داری از یک شومیز گلدار استفاده کنی، می توانی یک شلوار ساده جین، مشکی یا به رنگ یکی از گل های به کار رفته در  شومیز را با آن بپوشی. یا اگر تصمیم داری دامن گلدار بپوشی، بهتر است بلوزی ساده و تک رنگ را انتخاب کنی تا جلوه طرح گلدار تو بالاتر برود. 

همانطور که پیش از این هم گفته ام، پیراهن گلدار در سال ۲۰۱۹ ترند شده است. می توانی یک پیراهن گشاد و ماکسی گلدار انتخاب کنی و آن را به همراه شومیز یا روپوش ساده به تن کنی. یک راهکار خوب دیگر این است که از آن به عنوان سارافون استفاده کنی و زیر آن تیشرت بپوشی. اگر قصد داری شلوار با طرح گلدار را در استایل روزانه ات به کار بگیری، می توانی برای جلوه دادن به آن از انواع کت جین یا چرم استفاده کنی. رمز استفاده از لباس گلدار در استایل خیابانی، رعایت تعادل و سادگی است. باید کاری کنی آیتم گلدار تو جلوه کند و باقی بخش های استایل تو آن را از نظر نیندازند. اگر در پوشیدن طرح ها افراط کنی، ظاهر تو شلوغ و به هم ریخته به نظر می رسد و این چیزی نیست که هیچ کس آن را دوست داشته باشد. از اکسسوری ها با طرح گلدار غافل نشو! به سراغ کیف و کفش با مدل های ساده برو که پارچه گلگلی دارند. این اکسسوری ها استایل ساده تو را بسیار شیک می کنند.