زمان مطالعه : ۴ دقیقه

پیش تر در مقاله های منودلیار در خصوص لباس عروس شاهزاده خانم یوجینی صحبت کرده و ویژگی های آن را بررسی کرده ایم. در این مقاله به بررسی لباس دوم این عروس رویایی و طراح آن می پردازیم.

شاهزاده خانم یوجینی از خاندان یورک بریتانیا برای این مراسم یک پیراهن شب از طراح آمریکایی زک پزن (Zac Posen) انتخاب کرد. زک در این لباس از زیبایی های قلعه وینزر (Windsor) و چشم اندازهای اطراف این قلعه الهام گرفته و رنگ انتخابی او هم الهامی از شکوفه های رز انگلیسی است.

پیراهن ابریشمی بلند و شیک در طیف های مختلف صورتی روشن، عروس را خوش فرم تر و جذاب تر نشان می دهد. چین های ریز در قسمت بالاتنه و پلیسه های درشت در قسمت دامن این پیراهن که البته کاری بسیار پرزحمت برای طراح است و همچنین استفاده از مدل دراپه (drape)، از مشخصه های کاری زک به حساب می آید. بر روی شانه ها و ناحیه ی پشت لباس، رز سفید ظریفی سوزن دوزی شده که نماد باستانی خانه خاندان یورک است.

شاهزاده خانم یوجینی از همان گوشواره الماس و زمرد معروفی به عنوان اکسسوری استفاده کرده که هدیه همسر او برای مراسم ازدواجشان بود. علاوه بر آن، او موی خود را با کلیپس مادربزرگش ملکه الیزابت دوم زینت داده است.

زک پزن از طراحی این لباس واقعا هیجان زده است و اعتقاد دارد این افتخار باور نکردنی و بزرگی بود که طراحی لباس برای مراسم عروسی شاهزاده یوجینی به او سپرده شده بود.

 در مورد Zac Posen بیشتر بدانیم

زاکاری پزن (Zachary E. Posen)، متولد ۲۴ اکتبر ۱۹۸۰، یک طراح مد لباس آمریکایی است.

زک پزن کلکسیون هم نام خود را در سال ۲۰۰۱ به نمایش گذاشت تا یک نسخه جدید از آمریکای مدرن پر زرق و برق را نشان دهد و در این مسیر از شیوه های نوآورانه چشمگیری استفاده کرد.

زک در نیویورک بزرگ شد و خیلی زود طراحی را آغاز کرد. او در زمینه لباس های زنانه در دانشگاه مرکزی سنت مارتینز لندن تحصیل کرد. در سال ۲۰۰۴ زک پزن یکی از افتخارات دنیای مد یعنی جایزه Perry Ellis برند Swarovski را برای لباس زنانه دریافت کرد که توسط CFDA اهدا شده بود. همچنین، او در سال ۲۰۱۵ جایزه طراح برتر سال لباس های زنانه مجله های Daily و Variety را از آن خود کرد.

امروزه Zac برای شیوه ی منحصر به فرد کاری اش در سطح جهانی شناخته شده است که با بازی با پارچه و همچنین شناخت کامل ساختار بدن به صورت دست دوز، لباس های زیبا و خلاقانه خلق می کند.

لباس هایی که او طراحی می کند نظیر لباس های روزمره، کت دامن، کت شلوار و لباس های شب برای مراسم فرش قرمز، به روشنی پختگی، جسارت، حس زنانگی و جنون متمایز او را نشان می دهند.

در پاییز سال ۲۰۱۴ Zac Posen به عنوان مدیر خلاقیت برای مجموعه زنانه و همچنین اکسسوری برند جهانی Brooks Brothers انتخاب شد.

کلکسیون های زک شامل خط تولید مختلفی نظیر Zac Posen ,ZAC Zac Posen و Truly Zac Posen می شود که در زمینه ی کیف های دستی، لباس عروس، عینک، کفش و جواهرات است.

 

منبع: VOGUE

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

بهترین مدل های اکسسوری موی عروس ۲۰۱۸

بهترین های شوی لباس عروس نیویورک (بهار ۲۰۱۹)

مهمترین اکسسوری های روز عروسی