زمان مطالعه : ۴ دقیقه

رنگ موی مورد علاقه تو کدام است؟ کدام رنگ مو را وقتی بر روی مو های خود داری احساس رضایت کامل داری و حس می کنی زیبا ترین حالت خود را داری تا بدرخشی؟ اکثر ما برای اینکه بدانیم چه رنگ مویی باعث زیبا تر شدنمان می شود علاوه بر تحقیق حداقل یکی دوبار از رنگ مو هایی استفاده کرده ایم که بعد ها پشیمان شده ایم (البته تجربیات من در این زمینه بیشتر از یکی دوبار است). رنگ مویی که تو را از آن چه هستی زیبا تر نشان می دهد و انگار از اول برای تو به وجود آمده است کدام است؟ تو در انتخاب رنگ مو به چه معیار هایی توجه می کنی؟ اساساً معیار های مختلفی برای انتخاب رنگ مو مناسب هر فرد وجود دارد که فرد به فرد متفاوت است ولی در کل از مهم ترین و تأثیر گذار ترین آن ها می توان به ترند سال، سن، رنگ پوست و حتی فصل اشاره کرد. برای مثال خانم هایی که پا در سن گذاشته اند تمایل بیشتری به رنگ های گرم دارند یا در اکثر خانم ها رنگ های سرد را مناسب فصل های سرد سال و رنگ های شاد یا فانتزی را مناسب فصل های گرم سال می دانند. از سوی دیگر ترند سال یا رنگ مو هایی که با آغاز هر فصل روی بورس می روند را نمی توان نادیده گرفت چرا که آمار ها نشان می دهد بیشترین تأثیر را بر روی انتخاب رنگ مو دارد برای مثال امسال رنگ های روشن بیش تر روی بورس هستند به ویژه رنگ های خاکستری – نقره ای، آبی یخی، رزگلد و سوسنی ولی با شروع فصل های گرم سال یعنی بهار و تابستان رنگ کیک شکلاتی برای طرفداران رنگ مو تیره، رنگ مو بلوند هالیوودی و رنگ های فانتزی رنگین کمانی و یونیکورنی نیز فراگیر شدند.
با این وجود در این مقاله می خواهم معیار های جالبی که سایت شوارتسکوف برای انتخاب رنگ موی مناسب معرفی کرده است را به تو بگوییم پس با منودلیار تا پایان این مقاله همراه باش تا بدانی چگونه می توانی رنگ موی خود را به درستی انتخاب کنی.

 • اولین قدم برای انتخاب رنگ مو شناخت تن پوست است.
  برای شروع لازم است ببینی تن پوست تو گرم است یا سرد ولی چگونه؟! یک راه حل ساده برای این موضوع وجود دارد: اگر رگ های زیر پوست تو آبی هستند تن پوست سرد و اگر سبز هستند تن پوستت گرم است؛
 • دومین قدم این است که بدانی چه فصلی هستی. شاید عجیب به نظر برسد پس پیشنهاد می کنم در ادامه با من همراه باشی و این مقاله را تا پایان بخوانی.

در اینجا دو مدل را بر اساس دو فصل بررسی شده است:

بهار

 • پوست: روشن و شفاف است، تن طلایی و هلویی دارد و به سرعت قرمز می شود؛
 • چشم ها‌: رنگ چشم ها روشن است معمولاً آبی یا سبز؛
 • مو‌: مو ها بلوند یا عسلی است؛
 • رنگ موی مناسب: رنگ هایی که رگه های طلایی داشته باشد
  رنگ های گرم مثل عسلی، قهوه ای با تن متوسط و مسی.

تابستان

 • پوست: کمی گندمی؛
 • چشم ها‌: سبز یا خاکستری؛
 • مو: قهوه ای یا بلوند با تن دودی؛
 • رنگ موی مناسب: نقره ای یا بلوند پلاتینه، بلوند دودی
  مو های هایلایت شده که یک یا دو درجه از رنگ اصلی مو تیره تر باشد.

در نظر داشته باش اگر جز افراد تابستانی هستی از مسی و قرمز پرهیز کن زیرا سن تو را بیشتر نشان می دهد.

نظر تو در مورد راهکار های ارائه شده در این مقاله برای انتخاب رنگ موی مناسب چیست؟ تو کدام فصلی هستی؟ معمولاً چه رنگ مویی به تو بیشتر می آید؟ تو در انتخاب رنگ مو به چه معیار هایی توجه می کنی؟ نظرات و تجربیاتت را در این باره با من و سایر دوستان منودلیاری ات در زیر این مقاله در میان بگذار.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

ترفند هایی برای حفظ تن سرد رنگ موی ترندی سال یعنی خاکستری – نقره ای

اشتباه هایی که می تواند رنگ موهایت را کدر و بد رنگ کند

رنگ مو سال ۲۰۱۹ بر اساس نظر کارشناسان VOGUE و LOREAL