زمان مطالعه : ۴ دقیقه

همه ما از خواص معجزه آسای عسل خبر داریم، از احادیث حضرت محمد (ص) گرفته که برای درمان بیماری و سلامتی جسم توصیه می کردند تا امروز که در مراکز لوکس و مراقبت از پوست مو از معجزه های این ماده با ارزش استفاده می کنند. بلا نکشد آن زنبور فسقلی را که چه چیزی تولید می کند خواهر!

عسل علاوه بر آنکه برای درمان زخم و ترمیم آن مناسب است، برای انواع ماسک های زیبایی پوست و مراقبت از مو نیز کاربرد دارد. در واقع ۸۶۲ هزار مدل ماسک زیبایی با عسل داریم (الکی) که بعضی از ماسک های آن را در مقاله های مختلف برایت گذاشته ایم و برخی از نوشیدنی های مفیدش را هم نوشته ایم. امروز اما قرار است ۳ مدل ماسک بسیار خفن با این عسل خانم را یاد بگیریم که جزو بهترین ماسک ها به شمار می آیند. حالا بگو چرا؟ چون این ماسک ها برای قبل از رفتن مهمانی فوق العاده هستند و می دانند کارشان را چطور انجام دهند تا زیبایی تو را چندین برابر کنند. جان من یک بار امتحان کن اگر همه نگفتند: وای سوسن جون چه کار کردی چقدر پوستت قشنگ شده، دور چشمت چقدر شاداب شده و از این قبیل قرتی بازی های مخصوص ما که کیف می کنیم با شنیدنشان؛ ضمن آنکه مطمئنم خودت هم احساس خوبی خواهی داشت.

خب پس برویم ببینیم این معجزه ها کدامند.

ماسک خانگی برای زیبایی لب ها با عسل

این ماسک بسیار پر طرفدار فقط از دو ماده تشکیل می شود که قریب به یقین هر دوی آن را درخانه موجود داری خصوصاً اگر جزو تیم درمان های خانگی باشی و مقاله های مربوط به مراقبت های زیبایی در خانه را دنبال کرده باشی. روغن نارگیل و عسل دو ماده ای هستند که برای تهیه این ماسک به آن ها احتیاج داریم. به ازای هر ۱ قاشق غذاخوری عسل، ۱ قاشق چای خوری روغن نارگیل کافیست. نحوه استفاده از آن هم به این صورت است که ۲ ماده را با هم ترکیب کن و روی لب ها و اطراف آن ماساژ بده، بگذار ۵ دقیقه بماند و بعد آن را بشور. این مرطوب کننده و آنتی باکتریال برای از بین بردن پوست های مرده روی لب نیز کاربرد دارد. از لب هایی با پوست شاداب و هیدراته خود لذت ببر.

ماسک عسل برای کاهش چین و چروک اطراف چشم

این ماسک پر طرفدار و عالی به دلیل وجود ماست در ترکیب آن خاصیت ضد التهابی دارد و آنزیم های موجود در آناناس هم لایه برداری ملایم می کنند. خود عسل هم کارش را خوب بلد است، با آبرسانی مناسب و نرم کردن پوست اطراف چشم یک ماسک فوق العاده تحویلت می دهد. این ماسک را اطراف چشم به خصوص روی چروک های پنجه کلاغی امتحان کن اما روی پلک هایت نگذار. برای تهیه آن هم:

۱/۲ پیمانه آناناس له شده

۱/۲ قاشق چای خوری عسل

۱/۲ قاشق چای خوری ماست

آن ها را با هم ترکیب کن، روی اطراف چشمت بگذار و بعد از گذشت ۱۵ – ۱۰ دقیقه آن را بشور.

ماسک عسل قبل از رفتن به مهمانی

خب حالا می رسیم به غول مرحله آخر که اصل مطلب است و برای قبل از مهمانی بهترین کاربرد را دارد. چرا می گویم ماسک اصل کاری؟ چون لایه برداری و آبرسانی پوست مهم ترین مواردی هستند که در زیبایی و درخشش آن تأثیر دارند و این ماسک فوق العاده هر دوی آن را با هم شامل می شود. ضمن آنکه این ماسک به پوست صورتت احساس احیا، طراوت و آماده شدن برای درخشش در یک مراسم فوق العاده را می هد. خاصیت ضد التهابی عسل، آرامش بخشی شیر و لایه برداری شکر قهوه ای به تو این امکان را می دهد تا از این ماسک اسکراب، هم برای صورت استفاده کنی هم برای بدن.

مواد تشکیل دهنده آن:

۱/۴ پیمانه عسل

۱/۲ پیمانه شکر قهوه ای

۱/۴ پیمانه شیر

۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون

همه مواد را با دست مخلوط کن و روی پوستت اسکراب کن. بگذار به مدت ۱۰ – ۳ دقیقه روی پوستت بماند و بعد آن را بشور.

تو آینه نگاه کن ببین چقدر قشنگ تر شدی، عسل شدی، خوشگل شدی. مطمئنم که دوباره این ماسک را امتحان می کنی و از آن لذت می بری. حتماً بعد از امتحان آن نظرت را برایم بنویس، بوس به صورت لطیف و شادابت.