زمان مطالعه : ۳ دقیقه

وازلین یک روغن تصفیه نشده از ژل پترولیوم است که برای درمان زخم ها و جای سوختگی از حدودا از دو قرن پیش مورد استفاده قرار می گرفت. تقریبا از سال ۱۸۵۹ بود که کاربرد های وازلین کشف شد و از آن به عنوان یک روغن درمانی استفاده کردند. حالا امروز در منودلیار می خواهیم با هم به خواص زیبایی این ماده طبیعی و ارزان قیمت بپردازیم تا با هم ببینیم که چه کار هایی که از این نیم وجب بچه بر نمی آید. جالب است که اگر ترکیبات پشت بسته بندی اکثر محصولات زیبایی را نگاه کنی احتمال زیاد رد پایی از وازلین هم در آن می بینی خب وقتی این ماده مفید و درمانی اینقدر کاربردی است چرا به جای صرف هزینه های گران قیمت برای داشتن مو های سالم و پوست زیبا مستقیما از خود این محصول استفاده نکنیم. در ادامه مطلب با من همراه باش تا برخی از پر کاربرد ترین فایده های وازلین در زیبایی را بشناسیم.

یکی از معروف ترین و شایع ترین کاربرد های وازلین برای درمان سوختگی و استفاده بر روی زخم های پوستی است. از آن جایی که وازلین رطوبت زیادی در خودش دارد، استفاده از آن روی محل های سوختگی می تواند به التیام زخم و کاهش درد آن کمک کند. اما علاوه بر این خاصیت درمانی وازلین در مبحث زیبایی هم استفاده می شود.

کاربرد های وازلین در زیبایی پوست و مو

آبرسانی پوست

اگر نگاهی به ترکیبات مرطوب کننده ات بیاندازی احتمالا حضور وازلین را در این محصول می بینی. برای کسانی که پوست چربی ندارند پیشنهاد می شود که از یک لایه نازک وازلین روی پوست استفاده کنند زیرا این کار باعث آبرسانی قوی به پوست و حفظ رطوبت آن می شود.

بالم لب با وازلین

استفاده از وازلین به عنوان بالم لب برای زیبایی لب ها و حفظ رطوبت آن، کاربرد دیگر وازلین است که به راحتی می توانی خودت در خانه از آن استفاده کنی. یا اینکه می توانی بالم لب دستساز با اسانس دلخواه خودت را بسازی به این صورت که چند قطره روغن نارگیل جامد را با وازلین و چند قطره روغن معطر دلخواه (مثل عصاره گل رز) ترکیب کن و داخل قوطی های کوچک بریز. از آنجایی که این کرم بی رنگ است، استفاده از آن به عنوان نرم کننده لب برای آقایان بهترین پیشنهاد است.

بر طرف کردن خشکی پوست

 خشکی های پوستی که خصوصا در زمستان یا در تابستان بر اثر آفتاب سوختگی ایجاد می شوند به راحتی با استفاده از وازلین بر طرف می شوند. وازلین برای نرم کردن پوست کف پا و دست هایی که دچار خشکی شده اند بسیار جواب می دهد.

هایلایتر با وازلین

آقا جان من مگر نه اینکه استفاده از هایلایتر و داشتن پوست های بدون آرایش و براق برای این تابستان ترندی است؟ پس اگر پوست چربی نداری می توانی از ترکیب کمی وازلین با سایه سفید یا بژ و زدن آن در قسمت بالای گونه هایت، ارزان ترین و در دسترس ترین هایلایتر را برای خودت بسازی. فقط مراقب باش برای این کار فقط کمی با نوک انگشتت روی گونه ضربه بزنی و بیش از حد از آن استفاده نکنی.

رشد و آرایش ابرو ها

یکی از چند ماده مفیدی که برای رشد ابرو ها مفید است وازلین بوده که علاوه بر کمک به رویش مو های ابرو می تواند مانند ژل ابرو حالت ابرو هایت را به همان سمتی که می خواهی نگه دارد. کمی وازلین روی قسمت انتهایی ابرو هایت بزن، آن را شانه کن و حالت بده.

نرم کردن مو ها

وازلین علاوه بر مرطوب کردن پوست یک آبرسان عالی برای ساقه مو هاست. خشکی مو ها مهم ترین عامل در ایجاد موخوره موخوره چیه؟است پس هر از گاهی کمی وازلین را در قسمت نوک مو هایت ماساژ بده تا مو هایت نرم و ابریشمی شود.

این هم از فواید زیبایی این ماده ارزان قیمت که به راحتی می توانی از آن برای زیبایی پوست و مو هایت لذت ببری.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

ترفند های آرایشی برای پوست های چرب در تابستان

بهترین کرم پودر مناسب پوست چرب کدام است

معرفی بهترین محلول های پاک کننده آرایش