زمان مطالعه : ۳ دقیقه

آقا من یک فلفل دلمه ای نخورده ی حساسیت دار هستم که وقتی قیافه این صیفی جذاب را می بینم دلم برایش قنج می رود، وقتی هم که موقع ناهار در شرکت این زیبا روی رنگی را با سبزیجات معطر کبابی می کنند می خواهم بپرم و همه اش را بخورم اما همین که در پیتزا، لازانیا، املت و غذا های این چنینی پایش به میان می آید می خواهم سر به تنش نباشد. واقعیت این است که من وقتی فلفل دلمه ای می خورم حالم بد می شود معده درد می گیرم اصلا انگار تعادل سیستم درونی بدنم به هم می ریزد. اما چه کنم که وقتی رنگ های مختلف آن را می بینم که خوشگل برش خورده انقدر تازه است جو گیر می شوم. حالا از آنجایی که امسال ترفند های زیبایی طبیعی پوست بسیار ترند شده و دیروز هم حرف از این شد که فلفل دلمه ای مخزن الآنتی اکسیدان است (کلمه جدید است) تصمیم گرفتم خواص این جذاب تپل را از زبان یک ضد فلفل دلمه ای بدون هیچ اغماضی برایت بنویسم. اگر تو عاشق فلفل دلمه هستی که هیچ روی سر ما جا داری اما اگر جزو افراد اه و ایش به دلمه ای هستی و واقعا حساسیتی به آن نداری بنشین اینجا کنار من تا با هم از خواص بی نظیر فلفل دلمه برای پوست و سلامتی بدن آگاه شویم تا بلکه نظرت عوض شود خواهر.

خب همان طور که گفتم فلفل دلمه ای از آنتی اکسیدان دار های خوب روزگار است ببین یعنی یک جوری سرشار از این ماده پر خاصیت است که می توان از آن به عنوان یکی از مهم ترین خوراکی های ضد پیری یاد کرد. تقریبا همه رنگ های آن یک طعم را دارند اما هر رنگ یک ویتامین را بیشتر دارد مانند هر سبزی یا صیفی جات دیگر به رنگ قرمز، نارنجی و سبز. این قلقلی جان دلبر سرشار از ویتامین های A و C بوده که بسیار برای پوست خصوصا ناحیه اطراف چشم ضروری هستند.

خوردن فلفل دلمه ای به صورت یک دتاکس و ترکیب آب آن با آب هویج می تواند برای درمان آکنه بسیار موثر باشد و بدن را پاکسازی کند. نسخه قرمز آن می تواند مانند هر صیفی قرمز رنگ دیگر مثل گوجه فرنگی به دلیل وجود لیکوپن از سرطان پروستات جلوگیری کند.

کسانی که رژیم غذایی لاغری می گیرند و از سبزیجات زیادی در این رژیم استفاده می کنند باید این نوید را بدهم که هر چقدر دلشان بخواهد می توانند فلفل دلمه ای بخورند زیرا این قلقلی جان رنگی جزو کم کالری ترین سبزیجاتی است که به دلیل آب زیاد موجود در آن می تواند حجم زیادی از معده را اشغال کرده و احساس سیری را طولانی تر کند.

ایشان حاوی ویتامین های دیگری نظیر E و B هساند که نه تنها در تقویت سیستم ایمنی بدن بلکه در شادابی و سفت شدن پوست صورت نیز موثرند.

بتاکاروتن موجود در فلفل دلمه ای نارنجی باعث کاهش بیماری های قلب و عروق شده و می تواند در تقویت بینایی چشم نیز بسیار موثر باشد.

از پشت صحنه اعلام کردند که ویتامین C این قلقلی خان مانند همان آنتی اکسیدان بسیار زیاد بوده که می تواند برای سلامتی بدن مفید باشد. از خواص بی نظیر آن برای پوست گرفته که باعث جوانسازی و تحریک ساخت کلاژن می شود تا بالا بردن جذب آهن که برای کم خونی هم مفید است.

حالا ببین تو رو خدا یک چیزی که ما دوست نداریم و به آن حساسیت داریم برای ما شده اسطوره خاصیت، زیبایی و لاغری والا به خدا این چه وضعش است. خلاصه که خواهر من نمی توانم این قلقلی پر خاصیت را بخورم ولی اگر تو می توانی از هیچ رنگ آن دریغ نکن و سعی کن و هر نحوی که می توانی آن را در برنامه غذایی روزانه ات قرا بده و از خواص بی نظیرش لذت ببر.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

۷ محصول زیبایی برای داشتن گردن زیبا و کشیده

ضد آفتاب ها جایگزین هایلایتر ها می شوند

بهترین مراقبت های پوستی در تابستان