زمان مطالعه : ۳ دقیقه

مدتی است که ترند طرح پوست حیوانات به شدت محبوبیت پیدا کرده. ابتدا از فراگیر شدن طرح پلنگی و پوست ماری شروع شد و حالا قرار است در سال ۲۰۱۹ به گورخری و پوست گاو هم برسد. من خودم همیشه عاشق طرح پوست گاو، ببر و پلنگ در دکوراسیون داخلی بودم مخصوصا پوست های مصنوعی طرح گاو برای کف فضا. حالا امسال قرار است این طرح را همه جا ببینیم از لباس و اکسسوری های جانبی گرفته تا دکوراسیون داخلی. از آنجایی که طرح پوست گاو یکی از محبوب ترین ترند های بهار/تابستان ۲۰۱۹ است و قطعا تا زمستان هم ادامه می یابد، پس بهتر است حداقل یک محصول با این طرح برای خودت انتخاب کنی تا بتوانی این ترند جذاب را در سال جدید همراه خودت داشته باشی. این طرح جذاب با فراگیر شدنش نشان می دهد که طرح پوست حیوانات فقط مختص پاییز و زمستان نیست. از لباس های استخر، کیف و کفش گرفته تا پیراهن های خنک تابستانی همگی از این الگو پیروی می کنند.

طرح پوست گاو چگونه ترند می شود؟

با اینکه همیشه طرح پلنگی و پوست ماری محبوب بوده و جایگاه طرح سفید – قهوه ای پوست گاو بیشتر در خانه هایی با سبک آفریقای جنوبی به چشم می خورد، اما این بار قرار است این طرح از پلنگی محبوب همیشگی پیشی بگیرد و دقیقا همین کار را جذاب می کند. البته یک چیزی به تو بگویم، خودمانیم این دوستان عزیز خیلی هم باهوش هستند و همچین خود به خود که پوست گاو نمی تواند از پلنگ پیشی بگیرد. از آنجایی که طرح پوست حیوانات همیشه محبوب بوده و هیچ وقت از مد نمی افتد خصوصا الان که در اوج ترند بودنش قرار گرفته، گذاشتند طرح پلنگی تا می خواهد ترند شود و همه از آن اشباع شوند بعد آمدند طرح گاوی را آوردند که هم طرح پوست حیوان باشد هم کاملا متفاوت و محبوب واقع شود. بله آقا جان به قول ارسطو عامل: «به من که دیگه نگو مرد حساب»؛ همین کار باعث می شود که این طرح برای همه جالب تر شود.

مدیر خلاقیت جدید برند بربری “Riccardo Tisci” هم در مجموعه بهار/تابستان ۲۰۱۹ خود تا می توانست حسابی از ترند های جدید این فصل استفاده کرد. سبک زندگی بریتانیایی کاملا در مجموعه او دیده می شد و او از طرح پوست گاو برای طراحی دامن های تنگ و کوتاه استفاده کرد که با کت بلیزر سفید و تی شرت مشکی سایز بزرگ ست شده بود.

چه چیز می تواند برای یک چکمه کابویی، یک کت طرح پوست یا دامن پاییزی، بهتر از طرح پوست گاو باشد؟ یک پیشنهاد برایت دارم، با توجه به اینکه این ترند خود به خود یادآور سبک های قدیمی است، اگر دوست داری این ترند را با ترند های دهه ۹۰ میلادی تلفیق کنی چند قسمت از سریال محبوب فرندز “Friends” را ببین که در آن جنیفر انیستون چگونه طرح پوست گاو را در استایل هایش استفاده کرده است.

طرح پوست گاو را در استایلت به عنوان یک ترند جدید استفاده کن

از آنجایی که طرح پوست حیوانات همیشه از ترکیب رنگ های ساده مینیمال مثل سفید، سفید و قهوه ای یا سفید و مشکی می آید (خصوصا طرح پوست گاو) به همین خاطر دست تو برای تلفیق این الگو در استایلت بسیار باز است و نه تنها می توانی آن را با هر کدام از تک رنگ های موجود در این طرح استفاده کنی بلکه می توانی با هر رنگ دیگری که می خواهی نیز آن را ترکیب کنی. ترکیب این طرح با انواع جین، کت های محبوب شتری رنگ و حتی رنگ های نئونی که ترند دیگری در سال ۲۰۱۹ هستند نیز بی نظیر می شود.

این طرح جذاب به بهترین شکل توسط ویکتوریا بکهام در استایل های ساده (مینیمال) به چشم می خورد. او پیشنهاد می کند که حتما چند چاپ از این طرح دوست داشتنی را برای فصل جدید امتحان کنی.