زمان مطالعه : ۳ دقیقه

طراح این هفته: نسیم اخوان

نوبتی هم که باشه نوبت معرفی طراح لباس خفنمان، خانم نسیم اخوان است. نسیم از سن ۲۰ سالگی وارد عرصه هیجان انگیز فشن شد و تا به امروز بعد از گذشت چهارده سال، همچنان با تمام قوا به کارش ادامه می دهد. در طی مصاحبه ای که با نسیم داشتم یک چیزی که بسیار توجه من را به خود جلب کرد تحصیلات این طراح با سلیقه بود؛ نسیم در دوره دبیرستان، رشته ریاضی را انتخاب کرد و در دانشگاه به تحصیل در رشته مهندسی شیمی پرداخت. نسیم آنقدر به مد و فشن علاقه زیادی داشت که در واقع در سن بیست سالگی تصمیم گرفت در کنار کار خود، به این حیطه هیجان انگیز نیز بپردازد. این میزان علاقه از آنجایی شروع شد که نسیم دوست داشت سبکی جدید و متفاوت برای خود داشته باشد؛ به قولی تمایل داشت که صاحب سبکی باشد. عشقی که این طراح به فشن داشت باعث شد که به طور حرفه ای به کارش ادامه بدهد، چاره حرفه ای بودن نیز اطلاعات داشتن و درس خواندن بود که نسیم سریع به آن پرداخت. این طراح، مدرک طراحی لباسش را از Cavendish کالچ لندن و همچنین انجمن طراحان لباس و پارچه ایران گرفته است. طبق گفته خود نسیم، این طراح با گذراندن دوره های مولاژ (دوره ای که در آن هنرجو مهارت های انجام طراحی لباس بر روی مانکن را فرا می گیرد) بیشتر توانست با طراحی لباس ارتباط بر قرار کند و قسمتی از متفاوت بودن کار هایش را به گذراندن این دوره، ربط داده است

کودکی که توسط نسیم اخوان رشد یافت

نسیم اخوان یک برند را معرفی نکرد، بلکه برند “نسیم اخوان” مانند بچه ای برای این طراح بود که به دنیا معرفی شد. کار ۲۴ ساعته در طول ۷ روزه هفته، برند “نسیم اخوان” را به چیزی که الان هست، تبدیل کرده است.

هدف برند “نسیم اخوان”

اگر به طرح های این هنرمند نگاه بکنی، همیشه به یک سبک آسیایی زیبایی بر خواهی خورد. نسیم اخوان با طراحی هایش همیشه خواهان نشان دادن زیبایی یک زن و زنانگی اش است؛ همچنین از طرفی دیگر دوست دارد که قدرت زن ها را نیز با طراحی هایش نشان بدهد. در واقع اگر به طراحی های این هنرمند نگاهی بیاندازی خواهی دید که هیچ پارچه و برشی که بر روی آن ها زده شده، اتفاقی نبوده است. برای نشان دادن حس قدرت زن به مخاطب، از برش هایی روی قسمت سر شانه استفاده کرده که از قبل روی آن ها فکر شده است. مثل بعضی از طراحان به نام دیگر، نسیم نیز از سن کم، مجبور به مبارزه برای ایستادن در مقابل خواسته و علاقه اش شد و بعد تر به عنوان یک طراح زن که پا به دنیای فشن گذاشته نیز بسیار سختی کشید و تلاش کرد. همانطور که در بالا تر به “حس قدرت” اشاره شد، برای این طراح بسیار اهمیت دارد که مخاطبانش با پوشیدن کار هایش، این حس فوق العاده را با تمام وجود احساس کنند. هر سال این طراح یک ایده و مفهومی برای کار هایش در نظر می گیرد که این الهام گرفتن بسیار برای او حائز اهمیت است. جدا از کالکشن های مختلف و متفاوت این هنرمند، “رقص کلاغ ها” آخرین کالکشن این هنرمند بوده که بیان گر مفهوم زنی در حال حرکت با بال های کلاغ است. در رنگ آمیزی این کالکشن رنگ هایی نظیر سفید، مشکی، سبز، سورمه ای و طلایی را به وضوح می بینی. تمامی برش های این کالکشن از بال کلاغ ها و حرکات این پرنده الهام گرفته شده است.

برند “نسیم اخوان” به طور کلی دو بار در سال ایونت مخصوص به خود را بر پا می کند که یک بار به عنوان مجموعه طراحی های بهار و تابستان و بار دیگر به عنوان مجموعه پاییز و زمستان به نمایش عموم در می آید.

من که خیلی منتظر کالکشن های دلبر بعدی نسیم اخوان هستم تو چی؟

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

همکاری هیجان انگیز تیلور سویفت و استلا مک کارتنی

داستان برند گوچی (GUCCI): خلاق، تأثیر گذار، پیشرو

برند ایرانی آرتمن