زمان مطالعه : ۳ دقیقه

گل ها بهترین المان ممکن برای دکوراسیون هستند. از یک گلدان گرد شیشه ای پر از رز قرمز یا گل های صد تومنی ملایم و صورتی رنگ روی میز جلوی مبل گرفته تا دسته ای از گل های رنگی و زیبا کنار نور شمع روی میز های عروسی. گل ها علاوه بر احساس طراوت و شادابی که در فضا ایجاد می کنند نماد صلح و آرامش نیز هستند. گل تنها چیزی ست که هم در ناراحتی ها هم در خوشحالی ها به یکدیگر هدیه می دهیم. به نظرت این فوق العاده نیست؟

خب وقتی این قدر زیبا و پر فایده است چرا تو از آن روی میزهای پذیرایی ات در مهمانی ها استفاده نکنی یا حتی روی میز کنار تختت. صبح به صبح  که بیدار می شوی و نور خورشید را کنار این گل های مورد علاقه ات میبینی انگار که به داخل کتاب قصه های بچگی مان سفر کرده ای و آن دختر مو طلایی با لباسی پر چین که صبح ها چشمانش را در باغی از طبیعت باز می کرد و گنجشک های رنگی چای در فنجاش می ریختند، خود خود تویی؛ تو بگو با این حس و حال چطور می توان روز را کسل آغاز کرد؟ چطور می توان غمگین بود؟

یک دسته گل نه چندان گران قیمت بگیر، خودت آن را زیبا بچین و بگذار جلوی چشمت. همین گل را بفرست برای همسرت تا او هم روی میز کارش بگذارد و انرژی بگیرد.

حالا بیا تا با هم چند روش گذاشتن گل ها روی میز های پذیرایی را یاد بگیریم تا مطمئن شویم که برای داشتن چیدمان زیبا و حرفه ای نیازی به گل های گران قیمت نیست.

یکی از ساده ترین راه ها برای تزیین میز تولد و شام به وسیله گل ها، این است که یک تکه اسفنج مکعب شکل ۱۰*۱۰ (ابعاد آن با توجه به تعداد و اندازه میز می تواند متغیر باشد) را بردار، در مرکز سطح بالایی آن یک شمع متوسط یا یک استکان کوچک که داخل آن شمع وارمر است را قرار بده سپس دور تا دور شمع و اسفنج را با گل بپوشان.

یک ظرف ساده شیشه ای و بی رنگ که می تواند استوانه یا مکعب شکل باشد را بردار، حالا به یک تکه اسفنج به اندازه ای که داخل ظرف برود اما کناره های آن با سطح داخلی ظرف فاصله داشته باشد، نیاز داری. بسته به رنگ گل هایی که قرار است استفاده کنی چند حلقه از میوه های مختلف مانند پرتقال، لیمو، کیوی، گریپ فروت یا پرتقال خونی را برش بزن و بین آن فضای خالی دیواره ظرف و اسفنج قرار بده و آرام داخل ظرف آب بریز. حالا گل هایی که می خواهی را داخل اسفنج بگذار؛ برای این مدل هرچه ظرف کوتاه تر باشد راحت است.

کار هیجان انگیز دیگری که می توانی انجام دهی این است، اگر اسفنج نداشتی و دهانه ی ظرفت بزرگ و عمق آن نسبتا زیاد بود، برای اینکه همه گل ها صاف بایستند و به سمت کناره های ظرف غش نکنند می توانی از نوار چسب کاغذی سایز باریک یا متوسط استفاده کنی و به صورت شطرنجی دهانه ظرف را چسب بزنی. حالا داخل خانه های خالی را با گل های زیبایی که داری پر کن و حفره هایی که به لبه ظرف نزدیک هستند را به وسیله برگ بپوشان تا لبه ظرف و چسب های آن معلوم نشوند.