زمان مطالعه : ۴ دقیقه

احتمالا شنیده‌ای که در طالع بینی چینی به هر سال، نام خاصی از یک حیوان را نسبت می دهند. اساس آن یک سیکل چرخشی نام‌گذاری دوازده ساله با استفاده از نام دوازده حیوان است. در این مقاله، خصوصیات و ویژگی‌های افراد متولد هر کدام از این سال‌ها را باهم می‌خوانیم:

موش

متولدین سال موش، افرادی تیزهوش، زرنگ، زیرک، جذاب، شوخ طبع و دارای سلیقه‌ بسیار عالی هستند. آنها دوست‌هایی خوب به شمار می‌روند و با دیگران سخاوتمندانه و وفادارانه رفتار می‌کنند. همواره کنجکاو و به دنبال دانش هستند و از چالش‌ها استقبال می‌کنند. (افرادی هماهنگ با متولدین سال‌های میمون و اژدها هستند)

گاو

متولدین این سال، افرادی سرسخت، پایدار و استوار، هدف گرا، متمرکز، سخت کوش، جدی و درون‌گرا هستند. هرچند گاهی حتی یک دنده و لجوج نیز می‌شوند. بودن با دوستان و خانواده، برایشان آسودگی خاطر به همراه می‌آورد و می‌توان به عنوان یک همراه و هم قدم مطمئن و بااراده بر روی آنها حساب کرد. (هماهنگی خوبی با متولدین سال‌های مار و خروس دارند)

ببر

متولدین سال ببر، افرادی معتبر، مستقل و شجاع به شمار می روند. هم‌چنین، دارای اهداف بلندپروازانه در زندگی هستند، آنها برخی مواقع، کارهایی بزرگ و هیجان انگیز می‌کنند. جذاب و خونگرم هستند. همواره نظرات و عقاید آنها، مورد توجه و احترام دیگران قرار دارد. (افرادی هماهنگ با متولدین سال‌های اسب و سگ هستند)

خرگوش

کسانی که در این نشانه‌ زودیاک چینی خرگوش متولد شده‌اند، از بودن در کنار خانواده و دوستان، لذت برده و معمولا افرادی محبوب هستند. اغلب از درگیری ها اجتناب می کنند و دلسوز و با وجدان هستند. آنها در انتخاب کردن، سخت گیرند به نحوی که وقتی گزینه های متعددی پیش رویشان باشد، سردرگم می‌شوند و توانایی تصمیم‌گیری صحیح را ندارند. (هماهنگی خوبی با متولدین سال‌های بز و خوک دارند)

اژدها

متولدین سال اژدها، افرادی پرانرژی، خوش‌قلب و دارای کاریزمای شخصیتی هستند. به طور طبیعی، ویژگی‌ها‌ی مناسب برای هدایت و رهبری یکش مجموعه را دارند. برای در اوج بودن، هرچه نیاز باشد انجام می‌د‌هند. البته یک ویژگی جالب در آنها این است که غیبت و دورویی به شدت آنها را می آزارد. (افرادی هماهنگ با متولدین سال‌های میمون و موش هستند)

مار

متولدین سال مار، اغلب افرادی باهوش اما در عین حال شکاک هستند. مار نمادی از عقل و شعور است. این افراد به ندای درونی خود اعتماد می‌کنند. از زمینه‌های مورد علاقه‌ آنها می‌توان به ادبیات و هنر اشاره کرد. (هماهنگی خوبی با متولدین سال‌های خروس و گاو دارند)

اسب

متولدین سال اسب، افرادی پرانرژی و متکی به خود هستند. از سفر کردن لذت می‌برند. ممکن است در میان این افراد، اشخاصی باشند که بدون شغل یا محل سکونت مشخصی، همواره از جایی به جایی دیگر نقل مکان می‌کنند. (افرادی هماهنگ با متولدین سال‌های سگ و ببر هستند)

بز

افرادی که در این سال به‌دنیا آمده‌اند خلاق، متفکر، نیازمند محبت، توجه و حمایت عاطفی هستند. زیبایی ظاهر نیز برایشان بسیار اهمیت دارد. همچنین، دوست دارند در خلوت خود و با افکاری که مدام در سر می پرورانند، تنها باشند. (هماهنگی خوبی با متولدین سال‌های خوک و خرگوش دارند)

میمون

متولدین سال میمون، دارای روحیه شوخ‌طبعی اند. فعال بودن را دوست دارند. با وجود اینکه افرادی پرانرژی، سرشار از حس خوشبختی و سرزندگی هستند، اغلب نمی‌توانند احساسات خود را کنترل کنند. (افرادی هماهنگ با متولدین سال‌های موش و اژدها هستند)

خروس

متولدین سال خروس، اشخاصی اهل عمل هستند تا حرف. از دیگر ویژگی‌های این افراد می‌توان به مجرب بودن، نگاه تحلیل گرانه به موضوعات، صادق بودن در گفتار، کمال‌گرایی در رفتار اشاره کرد. اغلب نیز در انتخاب‌های خود محافظه کار هستند. (هماهنگی خوبی با متولدین سال‌های گاو و مار دارند)

سگ

بارزترین ویژگی متولدین این سال، وفاداری است. آنها در کسب و کار بسیار موفق هستند اما در یافتن شریک زندگی، با مشکل مواجه می‌شوند و مستعد تغییرات خلقی هستند. اغلب از گفتن دروغ مصلحتی هم احساس عذاب وجدان می‌کنند. خون‌گرمی و خوش‌مشربی از دیگر ویژگی‌های متولدین سال سگ است. (افرادی هماهنگ با متولدین سال‌های ببر و اسب هستند)

خوک

متولدین سال خوک، اغلب بسیار زیبا، هوشمند، در نوع خودشان منحصر به فرد و با استعداد هستند. کمالگرایی از ویژگی‌های آنان است و از کمک به دیگران لذت می برند. این افراد همیشه دیگران را بابت اشتباهاتی که مرتکب شده اند، می بخشند و خیلی زود بدی ها را فراموش می کنند. (هماهنگی خوبی با متولدین سال‌های خرگوش و بز دارند)

“میلاد عبادی”

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

طالع بینی ماه مهر

خودِ عاطفی