زمان مطالعه : ۳ دقیقه

زیورآلات یکی از اکسسوری هایی است که برای خیلی از ما ها جذاب و برای تکمیل استایل خود از آن استفاده می کنیم. در این جا می خواهیم در مورد یکی از بزرگترین برند های تولید زیورآلات کریستال یعنی “سواروفسکی” صحبت کنیم. قطعا خیلی از ما ها اسم این برند را شنیده ایم و حتی ممکن است در جعبه جواهراتمان چند تکه از زیورآلات سواروفسکی را داشته باشیم. اما گروه منودلیار می خواهد در این مقاله جزئیات بیشتری را در مورد این برند و موسس آن با تو در میان بگذارد، پس ما را تا انتهای این مقاله دنبال کن.

سواروفسکی (به انگلیسی: Swarovski) یک شرکت اتریشی سازنده شیشه – کریستال‌ های تزئینی، جواهرات و لوازم جانبی لوکس است که در سال ۱۸۹۵ توسط دنیل سواروفسکی تأسیس شده ‌است. سواروفسکی علاوه بر تولید کریستال و لوازم تزئینی، به تولیدات متفاوت دیگری همچون سازه ‌های مرتبط با چشم پزشکی مانند عدسی و شیشه‌ های عینک، شیشه تلسکوپ‌ های پیشرفته، دوربین اسلحه‌ های شکاری و دوربین‌ های شکاری نیز مشغول است.

“Swarovski” در تایرول، سرزمین لیختن اشتاین، صربستان، چین، تایلند و هند محصولات خود را تولید می کند.

امروزه تجارت برند سواروفسکی یکی از بزرگترین واحد کسب و کار است که در ۱۷۰ کشور جهان، حدود ۲۸۰۰ فروشگاه دارد و بیش از ۲۷۰۰۰ نفر در این شرکت مشغول به کار هستند. درآمد این شرکت در سال ۲۰۱۶ حدود ۲.۶ میلیارد یورو گزارش داده شده است.

دنیل سواروفسکی، موسس برند “Swarovski” را بهتر بشناسیم.

دنیل سواروفسکی در شمال بوهمیا (جمهوری چک کنونی) متولد شد. پدرش یک برشگر شیشه بود و یک کارخانه کوچک شیشه داشت. آنجا بود که “Swarovski” جوان کار خود را در کار خانه پدر آغاز کرد و به عنوان کارآموز مشغول به کار شد و توانست در زمینه برشگری شیشه مهارت پیدا کند. در سال ۱۸۹۲، دنیل دستگاه برش الکتریکی را که تولید شیشه کریستال را تسهیل می کرد، اختراع کرد.

در سال ۱۸۹۵، دنیل سواروفسکی به همراه سرمایه دار Armand Kosman و Franz Weis شرکت “Swarovski” را تاسیس کردند، که در اصل به عنوان  A. Kosmann, D. Swarovski & Co(کوتاه شده KS & Co) شناخته شده است.

این شرکت یک کارخانه برش کریستالی را در Wattens، Tyrol (اتریش) تاسیس کرد تا از انرژی الکتریکی تولیدی از نیروی آب محلی برای انرژی سنگین روند پردازش ساییدن، استفاده کند و این گونه Daniel Swarovski به وجود آمد. چشم انداز سواروفسکی این بود که “الماس برای همه” را با ساخت کریستال مقرون به صرفه ایجاد کند.

در سال ۱۸۹۹، او اولین گل سپید گوهر (edelweiss flower) را در لوگوی خود استفاده کرد. در سال  ۱۹۱۹ سواروفسکی “Tyrolit” را تاسیس کرد که در آن ابزارهای ساییدن و صیقل را از تجارت کریستال خود به بازار های مختلف آورد.

در سال ۱۹۳۵، پسر سواروفسکی، “ویلهلم” یک جفت دوربین دوچشمی را اختراع کرد که به سبب این اختراع ۱۴ سال بعد سواروفسکی اپتیک (Swarovski Optik) راه اندازی شد. سواروفسکی اپتیک به تولید ابزارهای بصری مانند دوربین های دو چشمی و تلسکوپ می پردازد. در سال ۱۹۷۷، سواروفسکی وارد بازار جواهرات در ایالات متحده شد که آن آغاز فصلی جدید برای موفقیت های این برند اتریشی بود.

نادیا سواروفسکی، نبیره بنیانگذاراین برند، در سال ۱۹۹۵ به عنوان اولین عضو خانم وارد این شرکت خانوادگی شد و تا کنون عضو شورای اجرایی برند “Swarovski” است.

در حال حاضر این برند نه تنها در بازار جواهرات بلکه در دنیای مد نیز نقش مهمی را ایفا می کند چرا که بسیاری از طراحان بزرگ از سنگ های کریستال این شرکت برای لباس، کیف و کفش استفاده کرده و جذابیت و زیبایی طرح هایشان را دو چندان می کنند.

 

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

دامن “دآون” ترند جدید بسیار کار بردی برای فصل زمستان

تبلور هنر اصیل بلوچی در دست سازه های مریم مقیسه با میم اکسسوری

اکسسوری ها و نکات آرایشی چه نقشی در زیبایی اندام ما دارند؟