زمان مطالعه : ۳ دقیقه

همه ما تاکنون جمله هایی با این مضمون شنیده ایم که مثبت اندیشی در زندگی تاثیرات بسیار زیادی دارد. همه می گویند که به کائنات انرژی مثبت بده و مثبت فکر کن تا همان بشود که می خواهی؛ اما با وجود شنیدن و خواندن این توصیه ها گاهی برخی از ما یک سری تفمرات و جملات پایه ای برای داشتن یک زندگی موفق و شاد را نمی دانیم. همیشه در نظر داشته باش که تو، به عنوان تنها معمار زندگی ‌ات، باید به صدای درونت گوش کنی. این صدا به تو کمک خواهد کرد تا برای روند زندگی برنامه ریزی و صدا های منفی را خنثی کنی.  صدای درون تو، این قدرت را دارد که با خود باوری و افزایش اعتماد به نفس، بر مشکلات فائق شوی و از آن ها درس بگیری. یک سوال خیلی رایج این است که از کجا شروع کنیم یا چگونه مثبت اندیش باشیم؟ باید بگوییم که نیاز نیست همه روش ها را با هم به کار ببری. یک راه آسان برای شروع این که با خودت صادق باش و تفکراتت را با تکرار این سه جمله کنترل کنی؛ در اینجا سه جمله کلیدی برای داشتن یک زندگی ایده آل را با هم یاد می گیریم که می توانی با تکرار و ممارست نتیجه آن ها را ببینی.

۱. همین حالا اقدام کن

به یاد داشته باش که تفاوت میان “می ‌شد” و “شد” در برنامه ‌ریزی و عمل‌ کردن است؛ پس بهترین مربی خودت باش، از تغییرات استقبال کن و به هیچ وجه جواب “نه” را از خودت نپذیر. شروع کردن و استارت زدن شاید مرحله ای باشد که همرامان هم مهم ترین است و هم سخت ترین. خیلی از افراد ایده دارند، توانایی هم دارند اما شروع نمی کنند. شروع کن و خودت را در مسیر ببین تا به اننتهای آن برسی.

۲. من لیاقتش را دارم

اگر جزو آن دسته از افرادی هستی که به جایگاهی پایین تر از آرزو هایت قانع شده ای، مسیرت را سد نکن، راحتی را کنار بگذار و با تمام توان بر روی اهدافت سرمایه گذاری کن .تو لیاقت آینده ای روشن و رسیدن به تمام آرزو های کوچک و بزرگ را داری. احساس خوشبختی از هر چیز مهم تر است. خودت را لایق داشته هاف دوست داشتن ها، موفقیت ها، مهربانی ها و جایگاه های عظیم بدان تا بتوانی ان ها را در تسخیر خودت درآوری. تا زمانی که خودت را لایق ان ها ندانی قدم و راه حلی هم برای دریافتشان به ذهنت نخواهد رسید.

۳. می دانم که می توانم

ترس از شکست، یکی از بزرگترین موانع موفقیت است که با قدرت بخشیدن به صدای درونت به راحتی می‌ توانی بر آن غلبه کنی. مطمئن شو که صدای درونت از ترس و نگرانی هایت قوی ‌تر است. ترس از ریسک کردن می تواند جلوی تجربه و موفقیت را بگیرید. ترس از موفق نشدن می تواند ما را برای همیشه یک فرق ناموفق نگه دارد اما رفتن و تلاش کردن احتمال پیروزی و برد دارد.
بسیاری از ما به دلیل مشغله های زیاد کاری و مسئولیت هایی در زندگی احساس خستگی، کلافگی و استرس زیادی می کنیم و در نتیجه خیلی راحت به مسائل منفی توجه می کنیم و افکار منفی به درون مغز راه پیدا می کنند که می توانی با تکرار و یاد اوری این سه جمله به مرور زمان ذهنت را عادت به این جمله ها و افکار جدید کنی تا بتواند این موارد را جایگزین انرژی های منفی گذشته کند.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

اسرار افراد شکست ناپذیر

با تنهایی‌ ات روبه رو شو

راز هایی که باید هر فردی در زندگی اش بداند

این مقاله نسخه ویرایش شده مقاله اصلی به شمار می رود. مقاله اصلی با ۲۲۱ کلمه توسط نازنین وارسته نوشته شده است.