زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تو هم پشت پاها و ران هایت برجستگی ها و فرو رفتگی های کوچک داری؟ این یکی از نشانه های سلولیت است. سلولیت زمانی به وجود می آید که چربی های یک ناحیه از بدن می خواهند به بافت های زیرین پوست نفوذ کنند و همبستگی بافت های پوست را بر هم زده و باعث می شود سطح پوست ناهموار شود.
دوست داری در مورد سلولیت و راه های درمان طبیعی آن بیش تر بدانی پس با منودلیار تا پایان این مقاله همراه باش.

جالب است بدانی که سلولیت معمولاً در خانم ها بیش تر از آقایان بروز می کند چرا که توزیع چربی های بدن و ماهیچه های خانم ها بیش تر مستعد آن است.
سلولیت با بیش تر شدن ذخیره چربی در زیر پوست بروز می کند و برخی از خانم ها بیش تر مستعد سلولیت هستند. مقدار سلولیت بدن تو و این که چقدر به چشم می آید بستگی به ژن ها، درصد چربی های بدن و سن تو دارد. همچنین، هر چه پوست بدنت نازک تر باشد این ناهمواری ها بیش تر خود را نشان خواهند داد.
سلولیت می تواند بر اثر مواردی مثل هورمون ها، برنامه غذایی ناسالم، ژنتیک، سبک زندگی نادرست، کم تحرکی، اضافه وزن و بارداری بروز کند.

آیا کرم و لوسیون می تواند به درمان سلولیت کم کند

کرم ها و لوسیون هایی که برای رفع سلولیت تولید شده اند می توانند در کاهش ظاهری سلولیت روی پوست اثر گذار باشند ولی تأثیر آن ها دراز مدت نیست بنابراین باید به طور روزانه مصرف آن ها را ادامه بدهی. این کرم ها یا لوسیون ها ضخامت پوست را افزایش داده و از این طریق ناهمواری سطحی ناشی از سلولیت را کاهش می دهند ولی سلول های چربی هنوز در زیر پوست وجود دارند.
یک ترکیب رایج در کرم های ضد سلولیت کافئین است. کافئین گردش خون را افزایش داده و با کم کردن آب موجود در بافت چربی حجم آن را کاهش داده و ظاهر سلولیت ها را بهتر نشان می دهد.
رتینول ماده دیگری است که در ساختار این محصولات به کار می رود. رتینول ضخامت پوست را بیش تر می کند ولی حداقل شش ماه باید از آن ها استفاده کنی تا نتیجه را ببینی. از عوارض رتینول می توان به حساسیت پوست نسبت به آفتاب، قرمزی و خشکی پوست اشاره کرد.

راهکار های طبیعی برای کاهش سلولیت

شاید راه های زیادی برای درمان سلولیت و برطرف کردن آن ها شنیده باشی ولی تنها تعداد کمی از آن ها از نظر علمی به اثبات رسیده اند. در ادامه راه های طبیعی را برای برطرف کردن سلولیت با تو در میان می گذارم که به اثبات رسیده اند.

ورزش کردن

ورزش به طور کلی چربی های بدن را کم می کند و موجب می شود سلولیت های بدنت کم تر به چشم بیاید. برنامه ورزشی را انتخاب کن که ترکیبی از ورزش ایروبیک و ورزش های کششی. این ورزش ها به تو کمک می کنند چربی بسوزانی و تناسب بین ماهیچه ها و چربی های بدنت را تنظیم کنی تا پوستت طاهری هموار و محکم داشته باشد.

استفاده از پودر قهوه

استفاده از پودر قهوه به عنوان لایه بردار یکی دیگر از روش هایی است که برای رفع سلولیت به کار می رود. پودر قهوه سلول های مرده پوست را جدا کرده، رشد سلول های جدید را سرعت بخشیده و ضخامت پوست را بیش تر می کند. می توانی پودر قهوه را به تنهایی یا همراه روغن زیتون یا روغن نارگیل یا شکر روی محل مورد نظر ماساژ دهی یا برای حدود ۱۰ دقیقه روی پوست بگذاری سپس آبکشی کنی.

مصرف سرکه سیب

نوشیدن سرکه سیب در کاهش وزن به تو کمک می کند. می توانی روزی سه بار و هر دفعه یک قاشق غذا خوری سرکه سیب بنوشی یا آن را با آب مخلوط کرده و روی محل مورد نظرت ماساژ دهی.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

ترفندهایی برای تخت کردن شکم

تخت کردن شکم چگونه

بدو تا جوان بمانی