زمان مطالعه : ۳ دقیقه

سالاد ها انواع مختلفی دارند. برخی از آن ها به عنوان پیش غذا استفاده می شوند پس طبیعتا باید در تو احساس گرسنگی بیشتر ایجاد کنند تا تمایل به ادامه غذا خوردن داشته باشی نه آنکه مملو از مواد غذایی کامل، حجیم و سیر کننده باشد.

امروز قرار است با هم یک سالاد مناسب برای پیش غذا را یاد بگیریم.

سالاد پوره آووکادو یکی از همان سالادهای خوش مزه و لذیذ است که می توان آن را کنار غذای اصلی بدون برنج نوش جان کرد.

موادی که برای این سالاد لطیف احتیاج داریم:

۳ یا ۴ عدد آووکادو رسیده و نرم

۱ گوجه فرنگی

۱ عدد پیاز قرمز و متوسط

۱ عدد فلفل هالوپینو

۲/۱ فنجان جعفری و گشنیز خرد شده

۱ حبه سیر

نمک دریایی و فلفل سیاه تازه آسیاب شده به مقدار لازم

۱ عدد لیمو ترش

ابتدا آووکادوهای رسیده را از وسط برش زده و به وسیله یک قاشق به راحتی آن را از پوست جدا می کنیم (دقیقا به راحتی انبه). پوست آووکادو رسیده سبز تیره مایل به سیاه است.

آووکادو ها را داخل یک ظرف گود ریخته و به وسیله یک چنگک پوره یا همزن خمیر شیرینی پزی آن را خرد می کنیم. تا بافتی لطیف ایجاد شود. سپس گوجه ها را نگینی خرد کرده و به آن اضافه می کنیم. پیاز قرمز و سبزی های معطر را نیز به همین ترتیب؛ و در آخر آب لیمو ترش،  فلفل هالوپینو و سیر رنده شده را به همراه کمی نمک و فلفل سیاه به سالاد می افزاییم سپس همه مواد را با هم مخلوط می کنیم. در حین هم زدن بافت مواد نرم تر می شود پس اگر دوست داری تکه های آووکادو را زیر دندان حس کنی، آن ها را کمی درشت تر خرد کن.

این سالاد به همراه چیپس تردیلا سرو می شود اما با توجه به ذائقه خودت می توانی با هر غذای مکزیکی مورد علاقه ات میل کنی. کمی از این سالاد در کنار یک بشقاب چیکن اینچلادا و یا غذاهایی که به صورت خوراک هستند بسیار پیشنهاد می شود.

چند نکته در ارتباط با سالاد پوره آووکادو:

انتخاب یک آووکادو رسیده مهم ترین چیز در این سالاد به حساب می آید. البته این کار دشوار است و پیدا کردن آووکادو خوب واقعا یک هنر محسوب می شود. اگر آووکادو سبز و سفت است بگذار چند روز بماند و بعد این سالاد را درست کن.

اضافه کردن سیر برای عطر و طعم بهتر به این سالاد است و اگر دوست نداری می توانی آن را حذف کنی.

اگر می خواهی پیاز قرمز را کمی ملایم تر کنی و تندی آن را بگیری آن را با آب سرد بشور بگذار ۲ الی ۳ دقیقه در آب بماند.

بهتر است این سالاد را نزدیک سرو کردن آماده کنی، چون گاهی اوقات ممکن است رنگ آن به قهوه ای تغییر کند. می توانی روی آن را سلفون بکشی و چند دقیقه داخل یخچال بگذاری.

نوش جان

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

رازهایی که ناخن‌ ها در مورد بدن ما فاش می‌ کنند

نکته های در گوشی برای داشتن لب های زیبا

پیتزای محبت