زمان مطالعه : ۳ دقیقه

آرایش چشم صحیح به خوبی می تواند جذابیت چشمان تو را نشان دهد. بالعکس اگر ندانی چگونه و با چه رنگ هایی چشم هایت را آرایش کنی ممکن است یکی از اصلی ترین اجزاء مؤثر در زیبایی میکاپ (آرایش) را از بین ببری. آرایش چشم فقط خط چشم کشیدن و انتخاب رنگ سایه نیست؛ نحوه صحیح ریمل زدن و انتخاب رنگ آن هم از مهم ترین قسمت های آرایش چشم به حساب می آید.

ریمل های رنگی همیشه جذاب و دوست داشتنی بودند. آن ها چشم های تو را براق و روشن تر می کنند.

در یکی از فشن شوهای “استلا مک کارتنی” در هفته مد پاریس ۲۰۱۸ برای آرایش چشم مدل ها از ریمل آبی استفاده کردند به گفته استلا، او عاشق زمانی است که دخترها از ریمل رنگی استفاده می کنند. وقتی رنگ بنفش کبالت روی مژه آن ها استفاده می شود، آن سایه ای که روی چشم هایشان می افتد احساس شادابی و نیروی جوانی را چند برابر می کند و باعث بزرگتر نشان دادن چشم هایشان می شود.

این ریمل های رنگی هنوز هم زیبا هستند و به نظر می رسد در کنار آرایش های متفاوتی که این روزها بیش تر به چشم می خورد، می تواند گزینه مناسبی باشد.

استفاده از این ریمل ها در تابستان به چهره ات انرژی و تحرک می بخشد همینطور استفاده صحیح از آن ها در روزهای زمستان می تواند جذابیت منحصر به فردی را در روزهای سرد همراه داشته باشد (الآن دقیقاً وقتش است).

چند نکته در ارتباط با استفاده از این ریمل های زیبا را فراموش نکن:

رنگ مناسب را انتخاب کن: به همان میزان که مهم است بدانی چه چیزهایی به تو می آید، همان قدر هم شناختن چیز هایی که مناسب تو و استایلت نیست اهمیت دارد.

ریمل آبی تقریبا برای همه مناسب است، این ریمل نه تنها در روزهای آفتابی چشمانت را روشن تر نشان می دهد بلکه انتخاب مناسبی برای یک آرایش شب است. بعد از یک شب طولانی همچنان آرایشت پر جنب و جوش می ماند بدون آنکه اطراف چشم هایت سیاه شود.

اگر تو چشمان آبی یا سبز رنگ داری، ریمل بنفش یک انتخاب فوق العاده برای توست. کمی سایه بنفش تند برای زیر چشم به گیرایی این آرایش می افزاید.

ریمل سبز تقریبا روی هر چشمی به خصوص قهوه ای تیره و عسلی زیبا می شود اما باید توجه داشته باشی که معمولا این ریمل مژه های تورا از آنچه که هستند کوتاه تر نشان می دهند.

انتخاب آرایش ساده: بقیه قسمت های چشم را ساده تر نگه دار. استفاده از یک سایه هم رنگ با ریمل و یا خط چشم مطابق با آن گزینه خوبی ست. وجود چند رنگ سایه (که خنثی نیستند) حجمی از پالت رنگی روی صورت ایجاد می کند.

زمان گذاشتن روی ایجاد پوستی طبیعی و عالی مهم تر از قرار دادن تعداد زیادی رنگ روی صورت است. برای این منظور از یک کرم پودر با پوشش طبیعی استفاده کن. استفاده از کانسیلر مناسب برای زیر چشم فراموش نشود.

استفاده بر روی یک پلک هم کفایت می کند: تو می توانی از حجم رنگ ریمل کم کنی اما همچنان جذابیت چشم هایت را داشته باشی. به عنوان مثال می توانی فقط برای مژه های بالایی از آن استفاده کنی و یک سایه دودی خاکستری یا مشکی کنارش داشته باشی. می توانی به همراه یک سایه هم رنگ با ریمل برای مژه های پلک پایین استفاده کنی و ردیف بالا را ریمل مشکی استفاده کنی. به این صورت چاشنی رنگی و جذابی به چشم های تیره رنگ خود می دهی.

و آخرین نکته اینکه استفاده از خط چشم همرنگ با ریمل به خصوص برای چشم های تیره باعث بیشتر نشان دادن رنگ ریمل می شود. در این حالت استفاده رژ گونه با رنگ های تند پیشنهاد نمی شود.

از این چشمان براق و مملو از رنگ لذت ببر.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

رازهایی که ناخن‌ ها در مورد بدن ما فاش می‌ کنند

چگونه آرایش به چشم‌هایت آسیب می زند

نکاتی درباره انواع پیراهن زنانه