زمان مطالعه : ۴ دقیقه

رژگونه یکی از بخش های آرایش است که بیچاره نشسته یک گوشه نان و ماستش را می خورد و خیلی به آن توجهی نمی شود. معمولا بقیه قسمت های آرایش جنجال بیشتری دارند و بیشتر راجع به ترفند ها و نکات آرایشی شان صحبت می شود. اما واقعا این قسمت در زیبا تر کردن فرم صورت و به تعادل رساندن زاویه های آن تاثیر گذار است و باید به آن توجه لازم را بکنی. خصوصا در این روز ها که ترند آرایشی روی پوست زیبا، طبیعی، براق و زدن کمی رژگونه و برق لب می چرخد باید اهمیت بیشتری به این موضوع بدهیم. گونه های شاداب و رنگ دار ظاهری جوان به تو می ‌دهد و جزو آن دسته از لوازم آرایشی است که حتما باید داخل کیف لوازم آرایشت داشته باشی. بعد از پیدا کردن رنگ رژگونه مناسب برای پوستت، نوبت به یادگیری محل مناسب برای زدن رژگونه می‌ رسد. رژگونه زدن به ظاهر ساده است اما با استفاده از آن به راحتی می ‌توان فرم صورت را تغییر داد؛ مثلا صورت گرد را کشیده ‌تر کرد و صورت کشیده را کوتاه تر جلوه داد. بهتر است فرم صورتت را بشناسی و سپس بر طبق آن محل مناسب رژگونه را بر روی صورتت پیدا کنی. در ادامه با هم مرور می ‌کنیم که چه راه و روشی مناسب فرم صورت توست و راه تشخیص رژگونه متناسب با فرم صورت تو چیست.

رژگونه متناسب با فرم صورت

رژگونه متناسب با فرم هر صورت

صورت مربع شکل:

از آنجایی که باید صورت مربع شکل را به فرم گرد نزدیک کنیم پس باید بیشتر تمرکز روی وسط گونه ها و برسته نشان دادن آن ها باشد. برای این منظور بهتر است رژگونه را از کناره‌ های بینی روی قسمت برجسته گونه به صورت دایره ‌ای بزنی و آن را به سمت فک محو کنی. این کار باعث از بین رفتن زاویه های مربع شکل صورت شده و می تواند گونه هایت را بهتر نشان بدهد. البته برای برجشته تر کردن گونه در این صورت ها می توانی از کانتور زیر خط گونه هم استفاده کنی تا زاویه قسمت پایین صورت به تعادل برسد و این قسمت فرورفته تر نشان داده شود.

صورت کشیده:

اگر صورت کشیده و مستطیل شکلی داری باید رژگونه را به صورت افقی از سمت گوش به سمت برجستگی گونه بکشی ولی نباید از نوک بینی پایین ‌تر بیایی و سعی کنی خیلی رژگونه روی صورتت زاویه دار نباشد زیرا ارتفاع صورتت را بیشتر نشان می دهد. در این حالت می توانی با کانتور کردن چانه و پیشانی و همچنین زدن مقدار کمی رژگونه به چانه ات، از کشیدگی بیش از حد صورت جلوگیری کنی و آن را به تعادل برسانی.

صورت گرد:

از آنجایی که باید این فرم صورت را کشیده ‌تر نشان بدهیم پس به هیچ‌ وجه نباید روی برجستگی گونه ات رژگونه بزنی چون این کار صورتت را گرد تر نشان می‌ دهد. رژگونه را به صورت کشیده و زاویه دار با برس مخصوص از استخوان گونه تا نزدیکی شقیقه ات بکش و از زیر گونه هم کمی به سمت دهان امتداد بده. سعی کن رنگ رژگونه بیشتر زیر گونه و نزدیک شقیقه متمرکز باشد و خیلی تجمع رنگ روی گونه ها و وسط لپ هایت نداشته باشی.

صورت بیضی:

بهترین و ایده ‌آل ‌ترین  فرم صورت، صورت های بیضی هستند. اگر تو هم جزو این دسته افراد هستی باید بگویم که برو حالش را ببر چون احتیاجی نداری تا با استفاده از رژگونه، گونه ‌هایت را برجسته کنی تنها کافی است رژگونه را روی قسمت برجسته گونه بزنی تا صورتت کمی پهن ‌تر و گونه هایت جذاب تر از این که هست به نظر برسد.

بوس به لپ بیضی، مربع، کشیده و دایره جذاب و بدون نیاز به رژگونه ات، خفن خانم زیبا.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

پرایمر ها چیستند؟

چگونه رژ لب‌ های قدیمی را به رژ لب‌ های خوش رنگ و جدید تبدیل کنیم؟

بهترین ترفندهای آرایشی از زبان آرایشگران