زمان مطالعه : ۴ دقیقه

با ترزا، سرآشپز ایتالیایی و دوست منودلیار آشنایی داری؟ اگر مقاله منودلیار با نام “راویولی اسفناج و سرآشپز ایتالیایی در کوچه پس کوچه های دربند” را مطالعه کرده باشی، می دانی ترزا یک بانوی ایتالیایی است که سال هاست در ایران زندگی می کند. او یک سرآشپز موفق است که دستپخت عالی دارد و همین عشق به آشپزی باعث شده تصمیم بگیرد کتابی به زبان فارسی در مورد آشپزی ایتالیایی به چاپ برساند. کتاب آشپزی ایتالیایی ترزا به نام “اپتیتو: اشتهای ایتالیایی”، امروز ۲۴ آبان ماه، به مناسبت روز کتاب و کتابخوانی در گالری گویا رونمایی شد.

در کتاب “اپتیتو: اشتهای ایتالیایی” دستور پخت غذاهای اصیل ایتالیایی به طور دقیق نوشته شده اما تمام مراحل، مواد اولیه و توضیحات به زبان فارسی روان است. ترزا اولین بانوی سرآشپز ایتالیایی است که کتاب آشپزی به زبان فارسی را در ایران به چاپ رسانده و با اینکه خودش فارسی را چندان روان و دقیق نمی داند، اما چون در ایران زندگی می کند ترجیح داده دستورالعمل های ایتالیایی تهیه و پخت این غذاهای اصیل را به زبان فارسی بنویسد تا ایرانیان با آشپزی سنتی ایتالیا آشنا شوند و بتوانند از همان موادی که در ایران موجود است استفاده کنند. به همین دلیل برای هر ماده غذایی که در ایران امکان استفاده از آن وجود ندارد جایگزینی تعریف کرده تا کار ما را راحت تر کند!

ترزا برای ما آشپزی هم کرده است! او به منودلیار دستور تهیه یک راویولی خوشمزه را یاد داده که عطر و طعم آن بی نظیر و استثنایی است. منودلیار هم برای تو فیلمی تهیه کرده که بتوانی با خیال راحت تمام مراحل کار را ببینی و از مشاهده روند آماده سازی این غذای خوشمزه و هیجان انگیز لذت ببری! اگر مشتری شدی دست به کار شو و بساط تهیه راویولی را به راه بینداز!

راویولی یک نوع پاستای شکم پر است که انواع مختلفی دارد و می توان درون شکم آن را با مواد متفاوتی پر کرد. راویولی که ترزا به ما آموزش می دهد، راویولی اسفناج است! دستور تهیه این غذا ساده است اما به کمی مهارت نیاز دارد! من مواد لازم برای تهیه راویولی اسفناج به سبک ترزا را به تو می گویم:

دستور تهیه راویولی اسفناج برای ۴ نفر:

برای تهیه خمیر: ۳۰۰ گرم آرد چند منظوره – ۱۸۰ گرم تخم مرغ کامل.

برای تهیه مواد میانی: ۲۵۰ گرم اسفناج – ۵۰ گرم پنیر پارمزان – ۱۰۰ گرم پوره سیب زمینی – ۵۰ گرم سس سفید (سس بشامل) – مقداری نمک، مقداری فلفل و مقداری جوز هندی.

برای تهیه سس: مقداری گوجه گیلاسی، مقداری سیر، مقداری روغن زیتون فرا بکر.

حالا وقت آن رسیده که فیلم آشپزی ترزا را با هم نگاه کنیم تا بهتر بتوانیم مراحل پخت راویولی را یاد بگیریم!

ترزا خمیر پاستا را با ترکیب آرد و تخم مرغ آماده کرد و آن را به خوبی ورز داد. بعد خمیر آماده شده را برای استراحت کنار گذاشت و روی آن را با پلاستیک پوشاند. با اسفناج پخته شده، پنیر پارمزان، پوره سیب زمینی و ترکیب ادویه هایی مثل نمک، فلفل و جوز هندی، مواد میانی راویولی را آماده کرد. در یک ماهیتابه، با روغن زیتون فرا بکر، سیر و گوجه فرنگی های گیلاسی، سس راویولی را تهیه کرد. بعد از اینکه خمیر استراحت کرد، آن را دو قسمت کرد و هر تکه را جداگانه در دستگاه پاستا ساز قرار داد و دو ورقه طویل از خمیر پاستا ساخت. از مایه اسفناج و پنیر، گلوله هایی با فاصله های ۱۰ سانتی متری، روی یکی از ورقه ها قرار داد و بعد با ورقه دیگر روی پاستا و گلوله های اسفناجی را پوشاند. با ابزار برش پاستا، راویولی های تازه را برش داد و آنها را در آب جوش انداخت و اجازه داد کامل پخته شوند. بعد از اینکه پخت خمیر تمام شد، راویولی ها را از آب در آورد و داخل سس سیر و گوجه انداخت! همه مواد را با هم تفت داد و بعد غذای خوشمزه را سرو کرد!

تو هم از دیدن این ویدئو و آشپزی ترزا لذت بردی؟ وسوسه شدی راویولی تازه را در خانه تهیه کنی یا ترجیح می دهی به نزدیک ترین رستوران ایتالیایی بروی و هرچه زودتر یک پرس راویولی اسفناج داغ نوش جان کنی؟!

@appetito.ir

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

کوکو کینوا

خوراک مرغ تند با سس سیر و لیمو ترش در کمتر از ۳۰ دقیقه

غلات و دانه های پروتئینی، برای گیاهخواران و وگان ها