زمان مطالعه : ۳ دقیقه

روشی که می خواهم با تو درمیان بگذارم ترفندی ساده برای مو هایی خوش حالت و بدون وز است. آیا تا به حال شده که مو هایت را به صورت دم اسبی و محکم ببندی، اما جلوی سرت موهای وز شده مثل شاخک های کج سوسک در هوا باشند؟ کاملا درک می کنم و می دانم مو های وز کوتاه که همیشه مانند بقیه حالت نمی گیرند، اعصابمان را به هم می ریزند به همین دلیل پیشنهاد می کنم که در اینجا ترفندی که بتوانی آن ها را تحت کنترل خود در بیاوری را با تو در میان بگذارم پس با منودلیار تا پایان این مقاله همراه باش.

روشی موثر برای کنترل مو های وز

مقداری از اسپری مو را به یک مسواک دندان زده و آن را بر روی قسمت هایی که وز شده است، بزن. این کار علاوه بر تحت کنترل درآوردن مو های یاغی، از ایجاد حالتی مصنوعی و مو هایی چسبیده به هم که گویی مقدار زیادی ژل و اسپری زدی نیز جلوگیری می کند.

مواد خوراکی موثر برای درمان مو های وز

  • از سبزیجات سبز رنگ تازه به ویژه اسفناج و انواع جوانه ها مثل عدس، ماش، گندم و جو در وعده های غذایی خود استفاده کن برای مثال صرف سالاد با چاشنی روغن کنجد یا زیتون معجزه می کند؛
  • کمبود آهن و پروتئین دلیل دیگری است که مو های شما را در خطر آسیب دیدگی قرار می دهد پس بهتر است مصرف حبوبات، گوشت قرمز، تخم مرغ و میوه های خشک در طول هفته را فراموش نکن؛
  • نبود اسید فولیک کافی و ویتامین های مورد نیاز بدن نیز می تواند موجب وز شدن مو گردد. مصرف ماهی چرب مانند قزل آلا، سالمون و ساردین که حاوی اسید های چرب امگا ۳ هستند، در این مورد مفید است؛
  • بیوتین یا ویتامین B7 ویتامین دیگری هست که وجود آن برای ترمیم بافت مو های سوخته و آسیب دیده بسیار ضروری به شمار می رود ولی بهترین راهی که می توانی با آن بدن خود را ویتامینه کنی مصرف روزانه چند عدد گردو، بادام و دیگر مغز های آجیل به علاوه مصرف میوه هایی مثل موز و انبه است؛
  • خوراک های سرشار از حبوبات و سبزیجات مثل انواع آش، حلیم، خوراک عدس و لوبیا بهترین انتخابی است که می توانی برای سالم سازی مو های خشک و وز شده ات داشته باشی. فراموش نکن که در این مدت بهتر است قید خوردن فست فود های پر ضرر را بزنی.

دو نمونه ماسک طبیعی برای تقویت مو های وز

ماسک کره

یکی از بهترین و ساده ترین راهکار های تقویت مو های وز شده آغشته کردن آن به کره است. کره که از محصولات لبنی پرطرفدار به شمار می رود، خواص فراوانی برای تغذیه مو های آسیب دیده ات دارد بنابراین بنا به حجم موهایت قدری کره را که از پیش از یخچال خارج کن تا نرم شود سپس آن را به مو ها زده و با استفاده از کلاه مخصوص به مدت نیم ساعت بپوشان. در پایان مو ها را با شامپو و آب ولرم شسته و آبکشی کن.

روغن زیتون

روغن زیتون یکی از بهترین روغن ها برای سلامت مو است. این روغن طبیعی کوتیکول های تشنه مو را آبرسانی کرده و آن ها را از حالت سوختگی و زمختی خارج می کند. درمان مو های سوخته با روغن زیتون یکی از راهکار های مناسب برای درمان گیاهی و بدون ضرر مو به شمار می رود.
برای تقویت مویی که دکلره شده می توانی چند قطره روغن زیتون را کف دست ریخته و دو دست را به هم بمالی تا به خوبی به روغن آغشته شوند سپس از کف سر آغاز به ماساژ دادن کن تا کل مو ها را فراگیرد.
ساقه ها و نوک مو ها را هم فراموش نکن. توجه داشته باش که نوک مو ها حساس ترین و آسیب پذیر ترین قسمت مو ها محسوب می شود که نیاز به رسیدگی بیشتری دارند.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

معجزه ماست در زیبایی

ماسک عسل برای پوست و مو

هایلایت مو با استفاده از مواد طبیعی