زمان مطالعه : ۳ دقیقه

سفر به مراکش بی شک یکی از منحصر به فرد ترین تجربه هایی است که در زندگی خواهی داشت. کشوری در شمال فاره شگفت انگیز افریقا که تو را همراه خود به دنیای رنگارنگ داستان های هزار و یک شب می برد.
در مراکش حوصله ات سر نمی برد از گردش در شهر سراسر آبی شفشاون گرفته تا صحرا نوردی و بازدید از لوکیشن های سریال پر طرفدار بازی تاج و تخت (Games of Thrones).
دوست داری با این کشور فوق العاده و جاذبه های گردشگری فوق العاده ترش آشنا شوی؟ پس با منودلیار تا پایان این مقاله همراه باش.

گردش در مدینه ها

مدینه به قسمت های سنتی هر شهری در مراکش گفته می شود؛ قسمت هایی از شهر که پر از آثار باستانی، فروشگاه، رستوران است. از بافت مدینه ها دیگر برایت نگویم: کوچه پس کوچه های باریک و خانه ها و عمارت های قدیمی که گویا هزاران سال قدمت دارند.
می توانی از کارگاه های چرم در مدینه شهر Fez دیدن کنی که هنوز هم چرم ها را به روش کاملاً سنتی و دستی دباغی و رنگ آمیزی می کنند. البته دقت کن که تنها در کوچه پس کوچه های آن فدم نزنی چرا که خلوت و تا حدودی ناامن است.

کوه های اطلس

کوه های اطلس به طور حدود دو هزار کیلومتر از ساحل غربی مراکش تا کشور تونس کشیده شده است که Jebel Toubkal بلند ترین قله شمال آفریقا را هم در خود جای داده است. بهترین زمان بازدید از این کوهستان فروردین و اردیبهشت (آپریل تا می) است.

مسجد حسن

مسجد حسن در شهر کازابلانکا مراکش یکی از جذاب ترین و پر طرفدار ترین مکان های دیدنی مراکش محسوب می شود که توسط بیش از هزار هنرمند مراکشی در طول پنج سال بنا شده است. معماری پر نفش و نگار و چشمگیر آن تو را عاشق خودش می کند. در ضمن این مسجد یکی از بزرگ ترین مسجد ها جهان به حساب می آید.

لوکیشن های سینمایی

شاید باور نشود که چه آثار سینمایی ارزشمندی در مراکش فیلم برداری شده اند. لوکیشن فیلم های Lawrence of Arabia (1962) The Last Temptation of Christ (1988), The Mummy (1999), Gladiator (2000), Kingdom of Heaven (2005), Hanna (2011) و البته برخی قسمت های سریال بازی تاج و تخت در این کشور قرار دارد که می توانی از آن ها نیز دیدن کرده و تجدید خاطره کنی.

قطعاً برایت سؤال شده است که در مراکش چقدر لازم است هزینه کنی. من با بیان کردن برخی هزینه های ضروری در ادامه در این زمینه به تو کمک می کنم: هزینه اتاق به طور متوسط برای هر شب در شهر های بزرگی مانند مراکش (پایتخت) و Fez بین ۸ تا ۱۲ دلار است که در شهر های کوچک تر به ۵ دلار هم می رسد. هزینه اتاق های خصوصی در متل ها به طور متوسط بین ۲۱ تا ۲۶ دلار بوده که در هتل ها از حدود ۱۶ دلار شروع می شود.
قیمت خوراکی ها در مراکش به نسبت کم است به ویژه اگر از اغذیه فروشی ها خرید کنی. برای مثال چای نعنا معروف مراکش بین ۰.۸۵ تا ۱ دلار بوده، tagine (یکی از خوراک های معروف مراکشی که مخلوطی از گوشت و سبزیجات بوده و در ظرف های سفالی به همین نام پخته می شود) ۴ دلار و فست فود ها و سایر خوراک ها بین ۳ تا ۵ دلار هستند. ماهی از جمله گران ترین خوراک هایی است که در رستوران های مراکشی بین ۱۰ تا ۱۶ دلار هزینه خواهد داشت.
تور های گردشی که در شهر های بزرگی مانند مراکش برگزار می شود برای یک روز حدود ۹۴ دلار و برای نصف روز حدود ۵۳ دلار خواهد بود.